Ja, Odyn, i dzicy wikingowie

2020-09-02
2020-09-02
Emilia Skowrońska

więcej Więcej

Bardzo ciekawa książka o wikingach, bogach, olbrzymach. Przeczytaliśmy ją z synem, ubawiliśmy się w niektórych momentach. Historie o poszczególnych bohaterach przedstawione w humorystyczny sposób, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Dawno już nie było recenzji książki dla dzieci, więc w końcu się pojawia. Zaintrygowała mnie tym, że jest o bogach i wikingach, którzy opowiadają nordyckie sagi. Byłam ciekawa co znajdę w środku i czy może spodobać się również dorosłym.

Dzięki tej książce dowiecie się dlaczego szef bogów Odyn ma tylko jedno oko, w jaki sposób Thor utracił swój młot, jakimi stworzeniami...

Lubicie mity skandynawskie? A może wydaje Wam się, że ich nie znacie, a jest wręcz odwrotnie? Świat filmów i seriali często ukazuje nam postacie z mitów, baśni czy choćby legend. Zeus co prawda nie jest bohaterem wspomnianej mitologii, ale przecież zagrał już w niejednej produkcji. A jeśli trzymać się Skandynawii… z pewnością znacie Thora. To ten od młota, który działa jak...

• Przeczytane 2021
  • Dziecięce, młodzieżowe