O duchach. Opowieści prawdziwe i straszne

Okładka książki O duchach. Opowieści prawdziwe i straszne
Jerome K. JeromeRudyard Kipling Wydawnictwo: POTOP Cykl: O duchach (tom 1) horror
horror
O duchach (tom 1)
POTOP
2020-10-27
2020-10-27
klasyka horror antologia Wells Wilde Poe Kipling Stoker Jerome

więcej Więcej

Bajki dla dużych dzieci.

Kiepsko i kiepsko. Jedna z gorszych książek jakie miałam okazję czytać / słuchać. Dobrze, że przy słuchaniu można dobrowolnie przewijać. Przy każdej opowieści liczyłam że będzie prawdziwe i strasznie, niestety za każdym razem nadzieja malała. Książka się skończyła i koniec nadziei.
Odradzam tym co liczą na „straszne” lub na „ciekawe” historie.

Nic specjalnego, przeczytałam, niezapamietałam.

Żadne z opowiadań nie należy do najwybitniejszych w dorobku klasycznych twórców opowieści z dreszczykiem i nie wszystkie - wbrew tytułowi - są opowieściami o duchach.

"Przedwczesny pogrzeb" Edgara Allana Poego doczekał się znakomitej ekranizacji w reżyserii Rogera Cormana, w zestawieniu z którą wydaje się być raczej konspektem do właściwiej opowieści.

"Ducha z...

Zbiór krótkich opowiadań z duchem w roli głównej. Nie są może straszne, a miejscami nawet zabawne. Wyraźnie widoczny XIX styl.

Krótkie opowieści o duchach. Śmieszne ale na pewno nie straszne. Miłe, szybkie czytadło.

• 2021
  • Audiobook