Mój księżycowy pech

księżyc kosmos

Infantylne

Infantylne

2043

Jedna z moich ulubionych ksiązek Broszkiewicza, świetne czytadło, nieprawdopodobne przypadki, ale świetnie opisane ;-).

Jedna z moich ulubionych książek z młodości. Gotowy scenariusz na szybki film dla młodzieży :)

Naprawdę naiwna wizja bliskiej przyszłości. Ale jak mi się to podobało! Do dziś uważam, że Broszkiewicz to niedoceniona postać polskiej SF dla dzieci (mimo okresowej popularności wśród lektur szkolnych "Wielkiej, większej i największej").
Latanie własnymi rakietami, ścieżki turystyczne na Księżycu i to ciepło - bijące z nieuchronnie lepszej przyszłości, naprawdę budowały optymizm w dzieciach.
Tu dodatkowo jest fajny wątek przekorno-miłosny.

Moja pierwsza książka SF. Polecam dla młodzieży

Moja pierwsza książka SF. Polecam dla młodzieży

Czytałam tę książkę w podstawówce kilkanaście razy :) Za młodu moja ulubiona pozycja.

• Literatura dziecięca/młodzieżowa
  • Słodkie wspomnienia
  • 2009
  • S-F młodzież
  • Sci-Fi

Dodaj cytat z książki Mój księżycowy pech