Polszczyzna wzorcowa w praktyce zawodowej redaktorów

Okładka książki Polszczyzna wzorcowa w praktyce zawodowej redaktorów Tomasz Karpowicz
Okładka książki Polszczyzna wzorcowa w praktyce zawodowej redaktorów
Tomasz Karpowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo Sejmowe
2020-01-01
2020-01-01

Okładka książki Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji Ewa Dereń, Michał Gniazdowski, Tomasz Karpowicz, Sobolewska Katarzyna, Anna Kłosińska, Danuta Kownacka, Aleksandra Kubiak-Sokół, Jacek Lewinson, Patrycjusz Pilawski, Edward Polański, Anna Stankiewicz, Marek Szopa
Wielki słownik... Ewa Dereń, Michał G...
Okładka książki Przedmaturalne repetytorium Tomasz Karpowicz, Eligiusz Szymanis, Tomasz Wroczyński
Przedmaturalne... Tomasz Karpowicz, E...

Nie miałem w ręku, ale książka sprawia wrażenie bardzo pożytecznej i wartościowej - może nie tylko dla redaktorów, ale wszystkich osób zainteresowanych doskonaleniem swojej polszczyzny.

Dlatego stawiam dychę - żeby ocena nie była nieadekwatnie zaniżona przez wyskok jednej osoby... Najwyżej mnie Adminy wykasują! :))

Żałosnym jest wystawienie tej książce oceny "1". Książka jest nie tylko niezwykle użyteczna, lecz także jedyna w swoim rodzaju. W sposób niezwykle przejrzysty i pomocny dla każdego redaktora porządkuje wiedzę i pozwala ją odświeżać dzięki setkom przykładów, wyśmienicie opisujących konkretne zagadnienia, a to wielka sztuka...

Doskonałe! Czy można napisać żródło poprawnościowe, które czyta się z wypiekami na twarzy i niekłamaną przyjemnością. Otóż - odkąd poznałem książkę Karpowicza - wiem już, że można.

• Język polski
  • PORADNIKI
  • Językoznawstwo
  • Chcę mieć
  • ✍️ Korekta, edycja, redakcja, język polski
  • Mam

Dodaj cytat z książki Polszczyzna wzorcowa w praktyce zawodowej redaktorów