Natura Natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy

Okładka książki Natura Natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy
Enric Sala Wydawnictwo: Burda Media Polska nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Nature of Nature
Burda Media Polska
2020-10-14
2020-10-14
Piotr Grzegorzewski, Marcin Wróbel, Paweł Dembowski
natura przyroda ekologia różnorodność biologiczna klimat

więcej Więcej

To kolejna lektura ,która powinna być obowiązkowa! Czytając tą książkę było mi smutno, byłem wściekły na nas ludzi jak traktujemy nasz dom. Patrzymy bardzo krótkowzrocznie , liczy się pieniądz tu i teraz . Ale to bardzo zgubne myślenie. które wszyscy musimy zmienić już dziś. Enric Sala w doskonały sposób pokazuje nam przykłady, poparte badaniami w jakiej kondycji jest nasza...

Tematyka niezwykle istotna, jednak spodziewałem się innej realizacji tematu. Pierwsza połowa przegadana, za to w drugiej pojawia się kilka szczegółowych liczb i faktów. Jak to w literaturze popularnonaukowej - nie porywa, za to rozjaśnia pewne kwestie. Całościowo jednak można, nie trzeba.

Enric Sala - Natura natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy.

Ocena: 8/10

"Mamy za to całkowitą pewność, że wszystko, co jest nam niezbędne do przeżycia - każdy kęs jedzenia, każdy haust powietrza, każdą krople wody - zawdzięczamy innym gatunkom. Dostajemy od nich tak wiele, a czym się odpłacamy? Ignorancją, zniszczeniem i całkowitą eliminacją. "

Mądre i dosadne słowa,...

• 2020
  • Biblioteka (inne)