Okładka książki Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet Monika Glosowitz
Monika Glosowitz Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN Seria: Nowa Humanistyka językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Nowa Humanistyka
Instytut Badań Literackich PAN
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Próby negocjacji. Szkice o laureatach Konkursu im. Jacka Bierezina Tomasz Fijałkowski, Monika Glosowitz, Karolina Górnicka, Weronika Janeczko, Paweł Kaczmarski, Marta Koronkiewicz, Dawid Kujawa, Agata Ludwikowska, Anna Mochalska, Sonia Nowacka, Przemysław Owczarek, Teresa Radziewicz, Rafał Różewicz, Karolina Sałdecka, Jakub Skurtys, Bartosz Suwiński, Mirosława Szott, Antonina M. Tosiek, Michał Trusewicz
Próby negocjac... Tomasz Fijałkowski,...
Okładka książki Dyskursy gościnności. Etyka współbycia w perspektywie późnej nowoczesności Adam Dziadek, Monika Glosowitz, Dawid Kujawa
Dyskursy gości... Adam Dziadek, Monik...

Ciekawa pozycja. Zawiera wiele terminologii, lecz nie jest ona napisana skomplikowanym językiem. Dzięki temu odbiorca, który nie interesuje się daną dyscypliną jest w stanie zrozumieć najważniejsze tezy, jak i definicje, którymi posługuje się autorka.
Podobało mi się to, że autorka przytaczała całe wiersze. Pomogło mi to w zrozumieniu ich interpretacji i odniesień ich treści do stawianych w książce tez.

• 🌻 2021
  • 🐝 Lektury - Studia