Encyklika Fratelli tutti. O braterstwie i przyjaźni społecznej

2020-10-03
Wydawnictwo M
religia
2020-10-04

Jest to ewidentnie najgorsza z przeczytanych Encyklik. Właściwie zawiera tezy niezwykle kontrowersyjne (jak twierdzenie, że odchodzenie od religii jest przyczyną obecnych kryzysów), zdania które czytane lub przytaczane bez kontekstu wprowadzą czytelnika w błąd co do odczytania właściwych intencji autora, oraz bełkot.

Papież prezentuje przynajmniej w połowie utopijną wizję...

Encykliki zawsze kojarzyły mi się z bardzo niezrozumiałym językiem i nudną tematyką. Nowa encyklika o braterstwie taka nie jest. Tematyk bardzo aktualna i wydaje mi się, że każdy człowiek powinien ją przeczytać. Dzięki niej inaczej można spojrzeć na brata, który jest obok mnie, na politykę, wojnę czy karę śmierci. Dobrze by było, gdyby każdy z Polsce ją przeczytal, może...

Na wstępie zacznę od tego, że jestem osobą, która pierwszy raz zetknęła się z taką formą publikacji jak encyklika oraz ,że nie mam wiedzy teologicznej, czy specjalizacji w dziedzinie nauki i wiary. Dlatego też prezentuję poniżej opinie człowieka młodego, z otwartym umysłem i z dala od recenzji prawej, czy lewej strony sporu politycznego.
Papież Franciszek, wyraża w swojej...

Naprawdę warto przeczytać!

Lektura encyklik jak nie jest się teologiem, czy watykanistą lub osobą o podobnej profesji, to swego rodzaju intelektualno-etyczne uzupełnienie spojrzenia na świat, którego na co dzień może brakować.

Wielu z nas, a z pewnością ci którzy sięgają po taką literaturę interesuje się tym co się dzieje na świecie. Analizujemy ekonomiczne zyski podmiotów gospodarczych, politykę...

• E-book
  • 2020
  • 2020 rok
  • Humanistyczna pólka
  • Religijne
więcej mniej

Franciszek (papież) Encyklika Fratelli tutti. O braterstwie i przyjaźni społecznej Zobacz więcej