Out Of Love

Jewel E. Ann Wydawnictwo: Self Publishing literatura obyczajowa, romans
Self Publishing
2020-09-27
2020-09-27

OUT OF LOVE to kolejna książka pióra Jewel E. Ann na którą skusiłam się w przeciągu kilku ostatnich dni.

Główną bohaterką historii jest 21-letnia Livy Knight - ambitna uczennica college'u, która każdą wolną chwilę poświęca swojej wielkiej pasji - surfingowi. Wrodzona ciekawość i podejrzliwość stanowią nieodzowne elementy osobowości naszej bohaterki. Właśnie dlatego, jej uwagę przyciąga nowy student - Slade Wylder, który przychodzi na zajęcia z... psem, a każda próba zwrócenia jego uwagi, kończy się spojrzeniem mogącym zabić. Małomówny, enigmantyczny i tajemniczy mężczyzna zaczyna stanowić zagadkę, którą Livy za wszelką cenę chcę rozwikłać. W dodatku Slade wprowadza się do domu po sąsiedzku, który ma dość mroczną historię, a plotki na kampusie głoszą, że działa w narkotykowym półświatku.

Przyznam, że OUT OF LOVE nie przebiło FOR LUCY - również pióra Jewel. Szczerze obawiam się, że nic w najbliższym czasie tego nie zrobi. OOL ma dość nieregularne tempto fabuły. Pierwsza połowa jest dość spokojna i miarowa, druga natomiast ma już zdecydowanie więcej tego, co uwielbiam w suspensowych romansach - dynamiczną akcję, plot-twisty, a nawet nieco wzruszeń. Mam problem z samymi głównymi bohaterami, bo nie było między nimi takiej chemii, jakiej bym oczekiwała. Po moim wstępie, możecie się domyślać, że w tej historii wyczuwalny jest motyw enemies to lovers, jednak dla mnie więcej chemii było w momentach 'enemies' niż w tych 'lovers'. Wracając do plot-twistów to... moje teorie, które zakładałam po kilku(nastu) rozdziałach... totalnie się nie sprawdziły. Moja głowa zbudowała najwyraźniej zbyt zawiłą fabułę, bo rozwiązanie było mniej szalone niż założyłam.

Najmocniejszym elementem OOL jest zdecydowanie kilka (ok. 10) ostatnich rozdziałów, bo to tam moje serce biło najmocniej, a autorka dała popis swojego plot-twistowego pióra.

Historia Livy i Slade'a totalnie miażdży, wbija w fotel i niczego w tej książce nie da się wcześniej przewidzieć.
Fabuła zaczyna się bardzo niewinnie, gdzie autorka karmi nas dużą dawką sytuacyjnego humoru, słownych gierek pomiędzy bohaterami, wciągając coraz głębiej w fabule.

Livy to młoda dziewczyna pełna wigoru i szybkiej riposty. W wolnym czasie, podczas studiów, lubi surfować i spędzać czas z przyjaciółmi. Do tego jest uparta i bardzo ciekawska, co wpędza ją niejednokrotnie w kłopoty, ale też dzięki temu poznaje Slade'a.

Chłopak jest największą zagadką w tej książce. Ma najsłodszego psa na świecie i skrywa więcej tajemnic, niż można by policzyć na palcach jednej ręki.

Razem tworzą niesłychanie ognistą parę, a ich związek jest niczym tykająca bomba. Jednak daleko im do Happy Ever After i każdy mijający rozdział oddala ich od tego jeszcze bardziej.

Kolejne rozdziały na przemiennie wyrywały mi serce z piersi, rozrywały na kawałki po czym sklejamy w całość. Życie tych dwojga bohaterów okazuje się mieszanką kłamstw, zbiegów okoliczności, trudnych decyzji i mrocznych sekretów.

Generalnie książka Out of Love jest spin offem serii Jack and Jill, ale można ją przeczytać jako standalone. Szczerze mówiąc, dzięki temu moje doświadczenie czytelnicze było o wiele lepsze, a fabuła bardzie zaskakująca. Ta historia jest lekko powiązana z ojcem Livy, Jacksonem Knight, który był głównym bohaterem tej serii.

2053

Livy jest wspaniałą dziewczyną, młodą, rządną przygód, ma lojalne serce swojej matki i ciotki Jessiki. Livy nie wie nic o przeszłości swojego ojca i ciotki, dopóki nie zmieni to jej życia na zawsze, kiedy ich przeszłość wraca i nawiedza ich wszystkich.
Slade Wilder pojawia się pewnego dnia ze swoim psem owczarkiem niemieckim Jericho (kocham tego psa),podczas gdy Livy jest na jednym ze swoich wykładów na uczelni. Livy jest zaintrygowana, przyciąga ją do nieznajomego, Slade na początku jest dość zdystansowany i zimny w stosunku do niej, ale Livy skupiła się na Slade i jest bardzo przekonująca. Boże, uwielbiałam Slade'a, on jest taką anomalią człowieka z jego zimną, odległą naturą, a jednak ten milczący i bardzo tajemniczy samiec alfa ma misję do spełnienia. W tej książce jest tyle chwil absolutnej radości, potem lęku przerażenia i jeszcze raz niepokoju, miłości, nienawiści, pasji i seksu. Ta książka przekroczyła moje wszelkie oczekiwania, bo ma w sobie wszystkiego po trochu, zdecydowanie polecam.

• Po angielsku
  • 2020 ✔