Duchowe życie zwierząt

Peter Wohlleben Wydawnictwo: Otwarte flora i fauna
Das Seelenleben der Tiere
Ewa Kochanowska
Otwarte
dzikie zwierzęta ekologia literatura popularnonaukowa ochrona przyrody ochrona środowiska ptaki środowisko naturalne zwierzęta
Das Seelenleben der Tiere
flora i fauna
Ewa Kochanowska
Inne

Ciekawa pozycja, choć nie tak jak „Sekretne życie drzew”. Autor opowiada o zwierzętach w bardziej luźny sposób - jego spostrzeżenia, domysły, a nawet nadzieje na to, że zwierzęta są bardziej świadome niż nam się wydaje. Fajnie się czytało, wciągająca, ale dla mnie za mało faktów, a za dużo domysłów.

Ciekawostki o zwoerzętach

,,Duchowe życie zwierząt" to książka napisana w formie znanej już z ,,Sekretnego życia drzew" czyli interesujących gawęd snutych przez człowieka kochającego i rozumiejącego przyrodę. Na pewno nie jest tak zdumiewająca jak jej poprzedniczka, jako że świat zwierząt jest nam dużo bliższy, niż świat roślin. Jeśli jednak skłoni do refleksji nad losem zwierząt choćby jednego...

Bardzo przyjemna podróż prze lekturę, szczególnie polecam w formie audiobooka czytanego przez Stanosława Biczysko :)
Autor prowadzi rozważania, czasem przytaczając rzeczywiste badania, jednak w większości skupia się na własnych przeżyciach związanych z obserwacją życia zwierząt. Dotyka tematu połączenia nas i zwierząt, tego jak je postrzegamy, a robi to w sposób...

Książka ,,Duchowe życie zwierząt" zawiera treść o bardzo ciekawej tematyce
przyrodniczej , która przekazuje nam dużą wiedzę o przyrodzie i świecie
otaczającym nas na co dzień .Wpaja nam wiele nieoczywistych ciekawostek.
Dzieło idealne dla każdej grupy wiekowej, z czystym sumieniem mogę
polecić :))

Podobało mi się o wiele bardziej niż ,,Sekretne życie drzew". Każda ciekawostka była dla mnie czymś fascynującym, wiele z lektury zapamiętałam. Miałam ochotę podkreślać każde zdanie, bo wszystko wydawało mi się bardzo ważne oraz warte zapamiętania. Do tego, ilustrowane wydanie jest po prostu przepiękne, zdjęcia pomagają oddać klimat książki. Jestem zachwycona.

Mega ciekawa i przybliżająca życie zwierząt, co sprawia, że można jeszcze bardziej polubić ich świat i lepiej go zrozumieć. Napisana przystępnie i w dobrym stylu.

Mniej szokująca niż „sekretne życie drzew”, pewnie dlatego , ze świat zwierząt jest nam bardziej znany od świata roślin.
Całościowo mi się bardzo podobała. Lekka, ciepła, dużo historii z codziennego życia autora. Dużo anegdot ze zwierzakami w roli głównej. Język wspaniały, prosty. Dla dzieci i dorosłych, dla miłośników takich czasopism jak „świat wiedzy” czy „focus” (do...

Krótka i przyjemna lektura, ale nie jest tak odkrywcza i ciekawa jak "Sekretne życie drzew". Ale jak ktoś lubi czytać o zwierzętach, to na pewno doceni tę książkę.

Cóż, "Sekretne życie drzew" wywarło na mnie większe wrażenie. Pewnie też dlatego, że informacje tam zawarte były bardziej szokujące, jako że świat roślin mniej zaprząta nam głowę, jest nam więc bardziej obcy. Książka napisana łatwym językiem, idea połączenia badań naukowych z własnymi doświadczeniami ciekawa i nadająca całości bardziej naturalny charakter.
Ponadto niezbyt...

3 920