Zbudź się, śpiąca królewno tom 2

Okładka książki Zbudź się, śpiąca królewno tom 2 Megumi Morino
Okładka książki Zbudź się, śpiąca królewno tom 2
Megumi Morino Wydawnictwo: Waneko Cykl: Zbudź się, śpiąca królewno (tom 2) komiksy
komiksy
Zbudź się, śpiąca królewno (tom 2)
Ohayou, Ibarahime
Waneko
2020-11-05
2020-11-05
Amelia Lipko
Romans Shoujo Duchy Japonia Współczesność

Z oczywistych powodów początkowe zauroczenie chłopaka szybko pryska, jednak autorka nie pozwala czytelnikowi zapomnieć, że ma do czynienia z romansem.
Relacje bohaterów ulegają ciągłej przemianie. Mamy tu naprawdę dobrą fabułę, która obrazuje, jak wymagające potrafi być życie nastolatka, który postanowił wejść do świata dorosłych.
Widzimy też na jakie ustępstwa jest gotów, Tetsu żeby osiągnąć swój cel.
Polecam!

Widzimy też na jakie ustępstwa jest gotów,...

Drugi tom dużo ciekawszy od pierwszego. Chociaż dalej trochę brakuje mi akcji to fabuła powoli się rozkręca. Pojawiły się nowe postaci. Zwłaszcza ojca dziewczyny jestem bardzo ciekawa. Czuję, że z nim będzie jakiś mocniejszy akcent. Mam nadzieję, że z tomu na tom będzie lepiej.

Drugi tom na szczęście poprawił się pod względem relacji między głównymi bohaterami. Jestem usatysfakcjonowana, tym bardziej, że pojawiło się kilka świetnych scen.
Trzeba przyznać, że elementy komediowe też są dobrze wykonane.
Podoba mi się ta seria, jest na swój sposób urocza, ale nie brakuje w niej też mniejszych dramatycznych momentów.

Tylko po co w środku mangi dawać sceny dodatkowe? Zaburza to płynność, lepiej by było, gdyby wszystkie zamieszczono w jednym miejscu.

Trzeba przyznać, że elementy komediowe też są dobrze wykonane.

Tylko po co w środku mangi dawać...

Tetsu poznał tajemnicę ,,nawiedzonego domu na wzgórzu” i jego mieszkanki. Był to jednak dopiero początek jego przygody z duchami i tytułową śpiącą królewną. Jak potoczy się dalsza historia Tetsu i Shizu? Zapraszam do lektury nie tylko miłośników mang shoujo.

Tetsu mimo swojego strachu przed duchami nie porzuca pracy, co więcej zobowiązuje się opiekować Shizu. Nie jest to jednak łatwym zadaniem, nawet pomijając lęki naszego bohatera. Tetsu praktycznie nic nie wie o dziewczynie, a ona sama nie daje się zbyt łatwo poznać. Nie wydaje się niczym cieszyć, niczym smucić, praktycznie nie okazuje uczuć, zupełnie jakby była pusta w środku. Co więcej dochodzi do sytuacji w której Tetsu zaczyna myśleć iż nie zależy jej wcale na własnym życiu. Jednak czy jest tak w rzeczywistości?

Drugi tom ,,Zbudź się, śpiąca królewno” to okazja do lepszego poznania duchów ,,zamieszkujących” ciało Shizu, a także czas w którym autorka powoli buduje relacje między naszymi głównymi bohaterami – Tetsu i Shizu, dając im możliwość do powolnego zbierania informacji o sobie nawzajem, a także odkrycia kilku prawd o sobie samych.

Choć tomik nie rozpieszcza pod względem akcji, a wręcz można powiedzieć, że stanowi znaczne spowolnienie tempa względem tego co mieliśmy w pierwszej części serii, to wyraźnie czuć, że budowane jest mocne tło psychologiczne dla całej historii. Romantyczne wątki schodzą na dalszy plan ujawniając mroczniejsze uczucia – strach, samotność i zagubienie bohaterów. Co ważniejsze jednak czuć również determinację i chęć zmiany, która z początku mocna jedynie u Tetsu zaczyna również przechodzić na Shizu. Całość doprawiona jest lżejszymi momentami, często o zabarwieniu humorystycznym, co powoduje, że lektura mangi mimo dość ciężkich tematów jest lekka i przyjemna.

,,Zbudź się, śpiąca królewno” to tytuł który posiada w sobie ogromne pokłady głębokich uczuć i zwraca uwagę na rzeczy, które mogą wydawać się z pozoru błahe, a bez których życie dużo traci. Przyznam szczerze, że jak do tej pory jestem po prostu zachwycona historią stworzoną przez Megumi Morino i nie mogę się doczekać jak zakończy się opowieść o Tetsu i Shizu.

Ocena: 8,5/10

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

2014

Część druga to kolejna porcja wyjaśnień fabularnych i pojawiających się na ich miejsce kolejnych niedopowiedzeń i pytań. „Klasyczny” romans stanowiący trzon całej historii, staje się tutaj mocniej rozmyty, ustępując więcej miejsca „mrokowi”, strachowi, samotności, odrzuceniu, cierpieniu i smutkowi. Jest wiec momentami dość poważnie, a autora stara się w bardziej psychologiczny sposób ukazać bohaterów swojego dzieła. Spora dawka emocjonalności wylewająca się z kolejnych stron tomiku, nie powoduje jednak nadmiernej ckliwości. Wszystkie najprzeróżniejsze negatywne uczucia pojawiające się w historii, kontrowane są przez delikatną warstwę humorystyczną, dzięki czemu pozycja nie staje się zbyt „dołująca”. Przypadłość dziewczyny sprawia, że fabuła nie jest tak łatwa do przewidzenia i może ona niejednokrotnie zaskoczyć odbiorcę. To właśnie dzięki temu całość kolejnych tomików pochłania się dość szybko, pragnąc szybko poznać dalszą część historii.

Całe recenzja na:

MIŁOŚĆ, GROZA, TAJEMNICE

Pierwszy tomik „Zbudź się, śpiąca królewno” był całkiem niezłą, typową dla gatunku rozrywką. Drugi okazuje się jednak lepszy, dzięki większej ilości scen wnikających w horrorowe motywy. Dzięki temu nawet ci, którzy nie przepadają za szojkami, mogą znaleźć tu coś dla siebie, dobrze się bawić i przekonać do gatunku.

Historia przedstawia nam losy licealisty Tetsu Misato, który dorabia jako pomoc domowa. Jednakże rezydencja, w której przyszło mu pracować to nie byle miejsce, a owiany złą sławą budynek znany jako „nawiedzony dom na wzgórzu”. Tak poznaje córkę właścicieli i jej przeszłość. Ale chociaż boi się i chętnie zostawiłoby to wszystko za sobą, nadal służy rodzinie. Co jednak na niego czeka? I co jeszcze odkryje?

MIŁOŚĆ, GROZA, TAJEMNICE

Historia przedstawia nam losy...

Ciekawa i niestandardowa historia. Widzimy różne zawiłości relacji międzyludzkich, tego jak łatwo się do kogoś przywiązać. Przyzwoita, prosta kreska z prostym rastrowaniem.

• Manga
  • Komiksy