Z innej bajki

Okładka książki Z innej bajki Caroline Angel
Okładka książki Z innej bajki
Caroline Angel Wydawnictwo: Editio Cykl: Wróg mojego brata (tom 2) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Wróg mojego brata (tom 2)
Editio Red
Z innej bajki
Editio
2021-07-28
2021-07-28
literatura polska współczesna

Przyjemna, ciekawa i oryginalna

Przyjemna, ciekawa i oryginalna

Ciężko się czytało autorka ma bardzo toporny styl pisania.

Ciężko się czytało autorka ma bardzo toporny styl pisania.

Już po przeczytaniu pierwszej części tej serii pokochałam rodzinkę Collinsów, a teraz ta miłość jeszcze się pogłębiła. Tym razem poznajemy losy kolejnego pokolenia, czyli dzieci Abby i Blake’a, chociaż oni też będą się tutaj pojawiać, co mnie bardzo cieszy.

Delia Collins — osiemnastoletnia, piękna i inteligentna dziewczyna. Urodę zawdzięcza dobrym genom rodziców. Lubi projektować i szyć ciuchy, a jej marzeniem jest kurs projektowania w Barcelonie.

Ta dziewczyna jest żeńską wersją swojego ojca tak samo, jak on kocha motocykle i szybką jazdy oraz ma to samo poczucie humoru. Zawsze mówi to, co myśli, a to wszystko sprawia, że często jest zabawnie.

Niestety w kwestii związków Delia nie ma szczęście, aż do pewnego momentu, kiedy poznaje przystojnego Nicolasa. Oczywiście nie od razu daje mu szansę na poznanie siebie, ale w pewnym momencie stwierdza, że warto zaryzykować.

Nicolas Delgado — dwudziestosześcioletni biznesmen, wraz z siostrą prowadzi rodzinną firmę biotechnologiczną. Prywatnie jest singlem nie dlatego, że nie chce być w związku, a przez kobietę, która była jego narzeczoną i przez cztery lata go okłamywała.

Musiało minąć parę lat aż mężczyzna zrozumiał, że jest gotowy by układać swoje życie uczuciowe na nowo. Podczas pobytu w San Francisco wpada mu w oko pewna dziewczyna, tylko ona na początku odrzuca jego zaloty.

Chłopak jest sporo od niej starszy, ale Delii to nie przeszkadza. Nicolas potrafi zaimponować kobiecie i ją oczarować. Ich związek zaliczyć wzloty i upadki, ale te gorsze chwile utwierdzą ich w przekonaniu, że są dla siebie stworzeni.

Nie myślałam, że tutaj również pojawi się Shannon Foster, ale jak już się pojawiła to musiała zburzyć spokój rodziny Collinsów. To okropna kobieta, która chciałaby, aby wszyscy żyli pod jej dyktando. Jeszcze ten Nigel myślałam, że wróci po rozum do głowy, ale niestety nie. Na szczęście w trzeciej części już nie będzie nawiedzonej babki.

To kolejna książka o perypetiach rodziny Collinsów było bardzo ciekawie, z nimi nie ma nudy. Uwielbiam poczucie humoru tej rodzinki i ich luźne podejście do życia.

“Z innej bajki” to książka o miłości, przyjaźni, rodzinie, wsparciu bliskich i spełnianiu swoich marzeń. Z przyjemnością polecam Wam tę książkę, bo pochłonęłam ją w dwa dni i świetnie się z nią bawiłam.

Delia to młoda, przebojowa dziewczyna w klasie maturalnej. Otacza się fantastyczną rodziną i przyjaciółmi ale ma wyjątkowego pecha do mężczyzn. Kobieta marzy o karierze w świecie mody, co może stać się rzeczywistością gdy dostaje się na staż w Barcelonie w jednym z bardziej znanych domów mody. Jednak za tym, stoi coś więcej niż tylko życiowa szansa…

Nicolas jest właścicielem firmy, która całkiem szybko się rozwija. Kilka lat temu, zraniony w okropny sposób pochłania się jednak w całkowicie nową znajomość. Spotkanie z Delia, tak zawróci mu w głowie, że nie będzie w stanie pozostawić jej w spokoju…

Bardzo podoba mi się styl autorki. Jest to zdecydowanie moja ulubiona seria a bohaterzy są tak świetnie wykreowani że aż się chce czytać! Nie jest nudno, fabuła bardzo dynamiczna ale w rozsądnym tempie. Bohaterzy mają swoje charaktery, co zdecydowanie mi odpowiada 🥳 Fajnie że autorka między bohaterami pokazała różnicę wiekową, czym udowadnia, że na miłość można natrafić wszędzie i w każdej chwili. A wiek zdecydowanie jest tylko liczbą 🥰

Z całego ❤️ polecam tą serie. Jest świetna dla nastolatków jak i dorosłych 🥳

Nicolas jest...

Polecam!

Polecam!

Historia jakich wiele, ona poznaje gościa który się w niej zakochał, nic nie byłoby dziwnego gdyby nie to że Nicholas miał za sobą nieudane narzeczeństwo i to tak że nie chciał zadnej kobiety a tu taka Delia niespełna 18 lat dziewczyna zauroczyła go , na dodatek utalentowana dostała się na kurs letni do Barcelony do jego rodzinnego miasta. Przypadki potrafią pomagać a ludzie potrafią przeszkadzać.. to że miłość kwitnie to widać ale to że zazdrość potrafi przysłonić rozum to każdy wie ale nie każdy tego doświadczył a oni mieli tego doświadczenia aż nadto.

Kolejna super książka.
Mam nadzieje że wszystkie książki będą pisane w takim stylu.
Krótko i na temat. Polecam.

Kolejna super książka.
Mam nadzieje że wszystkie książki będą pisane w takim stylu.
Krótko i na temat. Polecam.

Moim zdanie zdecydowanie słabsza część. Niby wszystko fajnie, dobrze się czyta, ale nie porwała mnie.

Najpierw historia rodziców, teraz Delia i Nicolas. Rodzina Collinsów nigdy się nie nudzi. Zawsze u nich coś się dzieje. Caroline Angel ujęła to przefantastycznie. Przeczytajcie. Czekam na zimnego drania :)

Delia to osiemnastoletnia dziewczyna, która właśnie rozstała się z chłopakiem i na chwilę obecną postanawia nikogo nie szukać. Jednak długo sama nie pobędzie, bo na horyzoncie pojawia się Nicholas, o kilka lat straszy chłopak, któremu bardzo zależy na spotkaniu z główną bohaterką. Młoda kobieta jest najstarszym dzieckiem głównych bohaterów z pierwszej części, czyli Abby i Blake’a i to właśnie rodzice są dla niej wzorem do naśladowania. Razem stawiają czoła przeciwnościom losu i wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć.

Nicholas to biznesmen, który uciekł sprzed ołtarza. Mało, kiedy to mężczyzna decyduje się na taki krok, jednak w tym wypadku, gdy posłuchał rozmowę swojej przyszłej żony, postanawia zwiewać gdzie pieprz rośnie. Wpada w wir pracy i tak na jednym z wyjazdów spotyka Delię, od której nie może oderwać wzroku.

Czy Delia i Nicholas mają szansę na bycie razem? Czy wiek będzie tą granicą, której nie pokonają? I czego dowiedział się główny bohater, co przekreśliło jego wcześniejszy związek?

Książka jest naprawdę lekka i przyjemna w czytaniu. Jakoś zawsze mam słabość do tych historii gdzie przynajmniej jedno z bohaterów ma jeszcze naście lat.

Z twórczością autorki miałam przyjemność zapoznać się przy czytaniu „Wróg mojego brata”. Tamta książka była tak pokręcona i szalona, że do tej pory siedzi mi w głowie. Ten tom wypadł ciut słabiej, jednak mimo to i tak mi się podobała.

Trochę zabrakło mi rozmowy między głównymi bohaterami, w razie problemów. Gdy tylko nadarzyła się trudność on nawet nie dopuścił jej do słowa, a ona zaraz uciekła. Zbyt wiele nieporozumień, które mogłyby zniszczyć tę relację między Delią i Nicholasem.

Bardzo podobało mi się to, że bohaterowie z poprzedniego tomu dalej są obecni w tej historii. Jakiś mam do nich sentyment.

Wspomnę też, że książkę przesłuchałam w formie audiobooka i tu był ogromny problem. Korzystając z promocji zakupiłam ten audiobook a gdy go włączyłam, żałowałam, że nie kupiłam ebooka. Pani, która nagrywała tego audiobooka, zwyczajnie w świecie mnie drażniła, miałam wrażenie, że jej ton jest taki prześmiewczy. Zdecydowanie bardziej polecam wam samemu przeczytać czy ebooka czy książkę w formie papierowej, ale nie zakupujcie tego audiobooka.

Dodaj cytat z książki Z innej bajki