Gambit królowej

Data 1. wydania:
2009-01-01
9788381911252
Hanna Pustuła-Lewicka
literatura amerykańska narkotyki obsesja poszukiwanie sensu życia rywalizacja szachy talent uzależnienie
Inne

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Gambit królowej

Świetna książka, bardzo wciągająca.
Dająca nadzieję, że dzięki pasji i wewnętrznej sile możne osiągnąć sukces i szczęście, pomimo że los często rzuca kłody pod nogi i otaczający świat jest mało przyjazny.

Przeczytalam juz czas jakis po obejrzeniu serialu. Historie wyjatkowo spojne. Dobrze sie czytalo.Plastyczne opisy zwlaszcza partii szachowych co dla grajach jest dodatkowa zaleta.

Książka była ciekawa można było co nieco o szachach bardzo dobrze się czytało

Kiedyś, gdzieś usłyszałam, że książki są jak ludzie - jednych zapominamy, innych chcemy zapomnieć, ale są też tacy, którzy zostaną w naszych sercach i pamięci na długie lata.
W mojej ocenie 'Gambit królowej" należy do tej ostatniej kategorii. Książka mądra, o sile, pasji, uporze, samotności, trudnych wyborach i walce z własnymi demonami.
Wybitny talent dostajemy czasem od...

Bardzo fajna pozycja. Już po pierwszym rozdziale wiedziałam, że mi się ta książka spodoba. I zbytnio się nie myliłam. Aż sama nabrałam ochoty zagrać w szachy. Chociaż nie jestem w tym dobra.

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, chociaż przyznam, że przeczytałam ja dopiero po tym, jak zobaczyłam Serial na Netflix. Mądra, może dodac ducha dziewczynm, które mają w życiu pod górkę...

Schematyczna główna bohaterka 'ulepiona' tak, by młode kobiety mogły się z nią utożsamiać: silna, atrakcyjna, bezpruderyjna i nieco cyniczna. Szachy dołożyli, by sprawiała również wrażenie mądrej.

Walka z własnymi demonami + geniusz szachowy = "Gambit królowej"

Zacznę od tego, co mi się nie podobało - okładka.
...
Koniec.
Na szczęście nie oceniam książek od strony graficznej, dlatego z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że potem, gdy już przełknęłam ość w postaci okładki, było już tylko lepiej.

Schemat tworzenia bohatera według zasady mam demony, ALE jestem...

Przeczytałam jednym tchem mimo, że o grze w szachy nie mam bladego pojęcia . Autor z ponurego domu dziecka przenosi nas na wielkie szachowe turnieje ,a wszystko to za sprawą najpierw dziecka , a potem nastolatki ,która w życiu miała przeważnie pod górę . Czy pasja uzdrowi jej skołataną duszę ??? Polecam !!!!!

Świetna!!!

3 367