The Haunting Of Aveline Jones

Okładka książki The Haunting Of Aveline Jones Phil Hickes
Okładka książki The Haunting Of Aveline Jones
Phil Hickes Wydawnictwo: Usborne Publishing Ltd Cykl: Aveline Jones (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Aveline Jones (tom 1)
Usborne Publishing Ltd
2020-09-17
2020-09-17
middle grade mystery horror children

Thrillery i kryminały to moje ulubione gatunki od lat. Czytałam je mając dobry humor i mając doła, w środku dnia i w środku nocy. Żaden nie potrafił utrzymać mnie w stanie lekkiego niepokoju przez cały czas. Nie spodziewałam się, że uda się to książce dla dzieci ;)

Prostota tej historii jest jej dużym atutem. Historie dla dorosłych często są pokręcone i wymyślne, co nie zawsze wychodzi im na dobre.

Idealna na zastój czytelniczy bo bez problemu można ją pochłonąć na jeden raz.

Pogrzebała moje marzenia o domku nad morzem (nawet stan rynku mieszkaniowego nie był w stanie tego zrobić)

Bardzo fajna ksiazka dla dzieci.

Bardzo fajna ksiazka dla dzieci.

Bardzo dobra, klimatyczna, mroczna książka nie tylko dla czytelników 9+.

Aveline przyjeżdża do swojej niezbyt przyjaźnie nastawionej ciotki w miejscowości Malmouth. (Czy brytyjskie Falmouth to literacki pierwowzór?) Miejscowość leży nad morzem, pogoda jest tam okropna, klimat nieciekawy, mieszkańcy nieprzyjaźni, a do tego straszą straszne kukły zatknięte na Halloween. Dziewczynka, jako miłośniczka upiornych opowieści o duchach udaje się do antykwariatu, gdzie zapoznaje właściciela. Ten jej poleca książkę zawierającą opisy miejscowych mitów i legend: Legenda o zatoce Blackmarsh; Powóz widmo; Duchy z karczmy przemytników; Nawiedzone kopalnie; Bestia z Bodmin. Ostatnia opowieść - "Dama wśród fal" jest całkowicie zamazana przez poprzednią właścicielkę książki, Primrose. Dlaczego to zrobiła? Kim była Primrose? W jakich okolicznościach zaginęła? I dlaczego wykreśliła całą legendę z książki? Jak jest powiązana z domem ciotki? Wszystko jest tu logicznie i ciekawie połączone, ilustracje i opisy pogody tylko wzmagają niepokój... chcemy poznać historię Primrose i uratować naszą bohaterkę od najgorszego. Polecam!

Bardzo dobra, klimatyczna, mroczna książka nie tylko dla czytelników 9+.

czytanie młodszemu bratu nauczyło mnie, że książki dla dzieci potrafią czasem bardziej wciągać niż te "dla dorosłych" - ta, spodobała mi się - krótka, przyjemna, ciekawa i z dreszczykiem. czego chcieć więcej...

Super się bawiłam!

Super się bawiłam!

Świetna krótka, historia o duchach. Niby książka dla młodszych, ale szczerze jest na prawdę straszna. Na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo bawiłam się przednio z nią.

Ale super to było!!

Ale super to było!!

Średni horrorek dla dzieci

Średni horrorek dla dzieci

Po książce "Aveline Jones i duch z Malamouth" wydanej nakładem wydawnictwa Świetlik, niespodziewałam się, że dreszczyka emocji, a jednak się myślałam.
Mimo, że jest to książka dla dzieci 9+ do tego dla dzieci o duchach, to zdecydowanie nie jeden dorosły będzie się przy niej świetnie bawił.
Zagadką zniknięcia dziewczynki z Malamoth, miasteczku położonym nad morzem, intryguje Aveline, która zostaje na ferie u ciotki. Dlaczego Primose zaginęła? Co ma wspólnego z tym książka o zjawach?

Książka potrafi naprawdę podnieść emocje i puls. Ciekawość jaka nam towarzyszy podczas czytania dopełnia całości. Jeśli ja czułam małe dreszczyki czytając opowieść, to dzieciaki tym bardziej. Miejscami wprost wciąga nas do tego wietrznego miasteczka i nie chce wypuścić, objęć ducha.
Nie zabrakło też kilku zwrotów akcji i całkiem mocnego zakończenia.
Wydawnictwo szykuje już drugi tom i zdecydowanie nie mogę się go doczekać, a pierwszy właśnie podrzuciłam córce...hmm...niech się trochę wystraszy😂

Wydanie książki też jest bardzo fajnie, ilustracje domu zaczynające rozdział, na której z każdym rozdziałem wypatrywałam czegoś mrocznego co za chwilę mogło by się pojawić. ( może w kolejnych tomach było by to fajnym pomysłem?). Dodatkowo po każdym rozdziale czytamy małą notatkę od P. P. Co nadawało opowieści smaczku.

Zagadką zniknięcia dziewczynki z Malamoth, miasteczku położonym nad morzem, ...

bez niepotrzebnych czy rozwleczonych pobocznych wątków, prosta szybka i przyjemna, a jednocześnie z dreszczykiem nerwowości👻

• Literatura dziecięca
  • Audiobooki