Zanikanie

Emil Malanowski Wydawnictwo: Self Publishing literatura obyczajowa, romans
Self Publishing
2020-08-01
2020-08-01
miłość dramat rodzina związki relacje zawiść nienawiść przemoc śmierć ksiądz religia

Emil Malanowski "Zanikanie"

Książka opowiada historię Adama, który poznaje w swojej pracy młodszą od siebie Kasię. Oboje niosą bagaż doświadczeń. Próbują do siebie dotrzeć a uczucia rodzą się na nowo. Ale nie na długo żyją w idylli. Po pewnym incydencie Adam popadł w alkoholizm i nie potrafi zaufać partnerce. Jaka będzie ich dalsza relacja?

Powieść skłaniająca do refleksji. Pokazuje nam, że najbardziej dotkliwe ciosy dostajemy od najbliższych. Powinniśmy być silni i doceniać rzeczy, bo możemy je utracić bezpowrotnie.
To historia o wierze, nadziei i ślepej miłości.

Emil Malanowski "Zanikanie"

Powieść skłaniająca do...

Książka wciągająca. Jedna z tych, które zostaną z nami na dłużej. Możemy z niej wynieść wiele dobrych spostrzeżeń na temat życia, które dotyka nas każdego dnia.
Autor pokazuje nam jak wiele w stanie są zrobić ludzie z zazdrości i to z naszego najbliższego otoczenia. Dowiadujemy się również jak istotny wpływ ma nasze dzieciństwo na późniejsze życie człowieka.
Znajdziemy w niej wiele emocji takich jak strach, ból, smutek.
Myślę, że książka skłania nas do wielu przemyśleń.

Znajdziemy w...

Każdego dnia człowiek zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Czasem niezwykle trudno jest w całej okropności doświadczeń dostrzec coś dobrego...

Głównym bohaterem powieści jest Adam, czterdziestoletni pracownik banku. Dzień w dzień odtwarza wyuczoną rutynę. Ale tylko do momentu, gdy pojawia się Kasia, trochę młodsza od niego kobieta. Pomiędzy tą dwójką nawiązuje się nić porozumienia, która szybko przechodzi w początkowo przelotne uczucie. Kiedy emocje buzują, nikt nie zastawia się nad konsekwencjami. A o poranku nie wszystko jest już takie kolorowe. W jednej chwili mają siebie nawzajem, a w drugiej wszystko się sypie. Oboje posiadają duży bagaż doświadczeń, ale nie mają pojęcia, że może spotkać ich jeszcze coś gorszego...

"Zanikanie" to debiut Emila Malanowskiego. Autor jest osobą łamiącą wszystkie stereotypy, na dodatek bardzo miłą. Jego książka porusza ważne tematy, obecne w życiu wielu osób. Podczas lektury możemy pochylić się nad depresją oraz dręczeniem psychicznym i fizycznym. Zastanowić nad własnymi przekonaniami i przede wszystkim wiarą w Boga. Aspekt religijny jest w tej książce bardzo widoczny, co niezmiernie mi się podoba. Autor pokazuje, że Bóg kocha każdego człowieka i choć nie raz doświadczamy zła, to w tym wszystkim ukryte jest coś istotnego. Jednak, aby to zrozumieć musimy Mu się w pełni zawierzyć. Czasami wydaje nam się, że w naszym życiu czegoś brakuje. Może warto jednak dostrzec tych, którzy nas otaczają i otworzyć się. Niejednokrotnie cały ogrom szczęścia przechodzi nam przed nosem, bo go nie zauważamy. I najważniejsze: nie zawsze musi być idealnie. Zacznijmy doceniać to, co mamy, bo gdy to utracimy będzie już za późno.
Piękna książka z głębokim przesłaniem, szczerze polecam.

Autor: Emil Malanowski
Tytuł: Zanikanie
"Zanikanie" to powieść o losach ludzi podobnych do nas wszystkich. Pozornie przypadkowe spotkanie otwiera przed bohaterami świat, z którym bali się spotkać twarzą w twarz. Książka pokazuje jak zawiłe potrafią być relacje między ludźmi nawet, a może szczególnie, między tymi najbliższymi. Przewijające się wątki dramatyczne, obyczajowe i miłosne doprowadzają do końca, który nie będąc zbyt oczywistym, daje czytelnikowi możliwość zastanowienia się nad tym, co w życiu jest naprawdę najważniejsze. Niewielka ilość bohaterów oraz wartka akcja sprawiają, że książkę czyta się z lekkością i przyjemnością.

Jest to pierwsza książka autora. Ma ciężką tematykę, ale bez większego problemu przez nią przeszłam. Książka zawiera w sobie historię osób takich jak my, nic zmyślonego ani dodanego. Pokazuje naturalny świat i jego problemy. Jestem pod wrażeniem, ponieważ ciężko jest napisać coś o zwykłych ludziach o ich historii. W pewnych momentach jednak trudno było mi przejść bez wzruszenia czy odłożenia na chwilkę książki. Nie ma jakiegoś mocnego zakończenia, tylko takie w sam raz. Z jednej strony jak ją dostałam to myślałam, że opisuje inna część życia czy osób. Przyciągnęła mnie to siebie poprzez opinię, wiadomo są one podzielone jak przy każdej książce, jednak chciałam sama sprawdzić i jestem zadowolona. Jeżeli macie ochotę na przeczytanie książki o tematyce można powiedzieć naturalnej to jest ona właśnie dla Was.
Ocena 8/10.

Autor: Emil Malanowski
Tytuł: Zanikanie

Książka dobra. Nie jest to literatura dla każdego. Do trzeba przeczytać na spokojnie, zastanowić się, zatrzymać. Jest to pisane o czymś ważnym i warto sięgnąć po tą książkę chociażby z tego powodu.

Jestem przerażona tematyką książki. Oczywiście została napisana w bardzo ciekawy sposób, lecz fabuła.. jestem dogłębne poruszona tym, co jest w stanie zrobić siostra siostrze z zazdrości o uwagę matki.
Jak szybko w wyniku nienawiści zapominamy o miłości i więzach rodzinnych.
Niezwykle utalentowany autor stworzył historię, o której nie uda się nikomu zapomnieć. Jest straszna, wzruszająca i jednocześnie dająca cień nadziei. Pokazuje jak wiele jest w stanie zrobić Bóg, jak ogromną ma siłę, która pokazuje nam, że nawet największe zło może zmienić się w piękne dobro. Jak dużą siłę ma przebaczenie przede wszystkim dla nas samych, ale także jak zgubne może być to posunięcie.
Dziękuję z całego serca za książkę. Zostawiła ona ślad w moim sercu i bardzo wpłynęła na moje życie, mój światopogląd. Dziękuję!
Kochani, jest to książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy.
Polecam i mam nadzieję, że zasięgnięcie po nią i zdobi ona na Was tak samo dobre wrażenie jak na mnie.

Jak szybko w wyniku nienawiści zapominamy o miłości i więzach rodzinnych.

Uwielbiam taki klimat! Coś, czego dawno nie spotkałam w książce. To nie jest pozycja dla każdego! I dobrze! Tą książkę trzeba zrozumieć, a nie przelecieć od deski do deski szukając wciąż czegoś nowego. Naprawdę dobra robota i chętnie będę wracać!

Ta książka naprawdę mi się podobała. Zabrała mnie w świat, w którym mogłam się zatrzymać i przemyśleć to, co autor chciał mi powiedzieć. Akcja z początku nie jest zbyt dynamiczna, ale mi akurat bardzo się to podobało. Może książka nie pasuje do obecnych standardów tego, co jest na rynku, ale to tym lepiej dla niej. Dla mnie jak najbardziej na plus i polecam każdemu!

Czy krzywdy wyrządzone przez bliską osobę da się wybaczyć? Czy Bóg faktycznie niemo prowadzi Nas za ręce? Jeżeli tak, to dlaczego wystawia tak często ludzi na straszne próby życia?

„Zanikanie”, to książka pełna smutku, bólu, rozczarowania, lęku, a także strachu. Jest to cudowna historia podnoszenia się z gruzów, nowych znajomości i budowania od początku nowych fundamentów, to historia o tym, jak zawiść ludzka, może mieć znaczenie na życie drugiej osoby, jaki może mieć wpływ na losy i krzywdę bliskich osób.

Historia opowiada o Adamie, pracowniku banku, który raczej stroni od ludzi, a w głębi serca skrywa swoją równie bolesną tajemnicę, a także o Kaśce, która została boleśnie doświadczona życiowo, ale nikt nie spodziewałby się, kto stoi za jej tragicznymi losami.

Z początku miałam problem z zagłębieniem się w książkę, ponieważ zbyt monotonny początek i zbyt obszerne opisy otaczającej bohatera przestrzeni, trochę mnie nudziło , w pewnym momencie miałam totalną blokadę czytelniczą w przeciwnym razie już dawno bym ją skończyła. Nie żałuję jednak, że zaczekałam z nią.

Historia, którą opisał Emil to historia o przeciwnościach losów, o wierze w Boga, o tym, że często życie potrafi nas zaskoczyć i ważne jest to jak podniesiemy ten ciężar, który Nas przemieli i wypluje, aby z powrotem wrzucić nas w wir życia, aby móc jakoś dalej funkcjonować. Emil zawarł tutaj wątek końca i nowego początku, że najlepiej spalić wszystko to co było, to co boli i niszczy Nas od środka, a zacząć nowe życie, nowy początek z zupełnie czystą kartą. Tabula rasa.

„Zanikanie”, to historia o straconych latach, o wielkiej nienawiści i o wielkiej wierze w Boga, który
z każdej złej sytuacji z biegiem czasu potrafi wyciągnąć coś dobrego. Czy na pewno?

Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do książki ponieważ nie jestem fanką beletrystyki, jednak to co stało się w połowie książki wciągnęło mnie całkowicie i skończyłam ją w jeden wieczór.
Z tematów, które bardzo mocno dały mi do myślenia to: wpływ dzieciństwa na dorosłe życie człowieka i problem z alkoholem, który opisany ze szczegółami uzmysławia jak to w rzeczywistości wygląda. Dobra książka, która piękną, delikatną okładką w żadnym stopniu nie pozwala się przygotować na to znajdziemy w środku.
Jeżeli nie lubicie prozy fabularnej to tej książce dajcie szanse bo warto.

Dodaj cytat z książki Zanikanie