"Kalejdoskop zmysłów"

Okładka książki "Kalejdoskop zmysłów" Monika Liga
Okładka książki "Kalejdoskop zmysłów"
Monika Liga Wydawnictwo: motylewnosie.pl literatura obyczajowa, romans
"Kalejdoskop zmysłów"
motylewnosie.pl
2020-09-26
2020-09-26
romans erotyka obyczaj

Okładka książki Pałka Agnieszka Kowalska-Bojar, Monika Liga
Pałka Agnieszka Kowalska-...

Miła lektura na deszczowy dzień.

Miła lektura na deszczowy dzień.

Autorka przedstawia nam tu Marlenę, dwudziestoparolatkę, która otrzymuje w spadku po Babci mieszkanie i od tego momentu postanawia wyprowadzić się z rodzinnego domu, usamodzielnić, zacząć zycie na własny rachunek. Wydaje się, że z własnym mieszkaniem już na starcie ma dziewczyna fory od życia. Ale nie. Okazuje się, że znaleźć dobrą pracę, za godną płacę, gdzie nie molestuje Cię szefostwo, wcale nie jest łatwo. Tymczasem pojawia się oferta w korporacji. Klepanie danych do systemu za naprawdę przyzwoite pieniądze. Czyżby Marlena złapała byka za rogi i od tego momentu zacznie się już sielanka? Otóż znowu nie. Już na pierwszej imprezie Marlena dowiaduje się, jakie zasady obowiązują w firmie. Alkohol leje się strumieniami, w grę wchodzą narkotyki i awans przez łóżka szefostwa. Nie chcesz się podporządkować? Nie zagrzejesz długo miejsca.

To był moment, w ktorym obawiałam się, że bohaterka zrezygnuje z siebie na rzecz ochrony stanowiska. Na szczęście Monika miała na nią inny pomysł. Odporny charakter Marleny, wyszczekany język i cięte riposty oraz zwariowana korpo-przyjaciółka Agnes pomagają jej wypracować kompromis i nie ulec moralnemu skrzywieniu współpracowników.

W międzyczasie na horyzoncie pojawia się Norbert, na widok którego Marlenie miękną nogi, a mózg zamienia się w papkę. Od przypadkowego spotkania na uczelni zacznie się ich niewinny romans. Niewinny niczym pierwsza, licealna miłość, ale przesycony pożądaniem i erotyzmem, jakie Autorka stopniowo dawkuje Czytelnikom. Tu jednak też nie będzie oczywistych ciągów wydarzeń, zwroty akcji przyprawiają o kalejdoskop emocji.

Książkę czyta się błyskawicznie. Nie bez znaczenia pozostają tu tak barwnie zarysowane postaci, humor, nieprzewidziane komplikacje w ich życiorysach. Dla mnie osobiście Marlenka, która pod wieloma względami jest moim odbiciem. Będę wyczekiwać drugiej części, bo po tej mam zdecydowany niedosyt bohaterów.

Marlena, szukając swego miejsca w życiu i sposobu na utrzymanie się bez pomocy rodziców, trafia do pewnej firmy. Z pozoru normalna praca okazuje się taką nie być - a wszystko przez specyficzne wyjazdy integracyjne i firmowe kolację. Kobieta bardzo chce utrzymać pracę, ale niekoniecznie poddając się zasadom panującym w firmie. Tym bardziej, że poznaje intrygującego Norberta. Czy Marlenie uda się zachować własne ja w otaczającym ją świecie? Przekonajcie się sami...
Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę. Lubię styl Autorki, a historia opisana tu była naprawdę intrygująca. Z jednej strony wierzyć się nie chce, że takie rzeczy dzieją się na wyjazdach integracyjnych, z drugiej... słyszy się bardzo różne historię, więc...
Polubiłam główną bohaterkę, jej charakter i genialne teksty ( do spółki z przyjaciółką). Podobał mi się też sposób, w jaki Monika opisała rodzące się uczucia Marleny, jej fascynację Norbertem, burzę emocji... Przyznam, że przeżywałam to razem z nią - ten istny emocjonalny rollercoster, nawet w pewnym momencie się poryczałam z nadmiaru wzruszeń. Cieszę się, że książka do mnie trafiła. Jest zmysłowa, nieco pikantna, ale także momentami zabawna . Świetna rozrywka na wieczór przy lampce wina.
Przeczytana w ramach #ligabooktour

W Kalejdoskopie zmysłów poznajemy losy Marleny. Dziewczyny niezwykle żywiołowej. Po śmierci babci odziedziczyła mieszkanie, do którego postanawia się przeprowadzić aby usamodzielnić się. Jednak aby to się udało kobieta musi znaleźć pracę, gdyż nie chce brać pieniędzy od rodziców. Po kilku niepowodzeniach znajduje pracę w korporacji, która na pierwszy rzut oka wydaje się idealna. Przyzwoite pieniądze, lekka I przyjemna praca. Wszystko by było super gdyby nie fakt że aby utrzymać się tam ewentualnie dostać awans trzeba wyzbyć się wszelkich zachamowań i wchodzić do łóżka każdemu kto ma akurat na to ochotę. Rozwiązłość i seks okazuje się domeną w tej firmie co nie do końca odpowiada kobiecie. Zwłaszcza że jej szef -Przemek, zaczyna za bardzo się nią interesować.
Aby oderwać się od pracy postanawia zapisać się na studia. A tam poznaje niezwykle przystojnego i tajemniczego Norberta. I od tego momentu życie Marleny wywraca się do góry nogami.

@monikaliga.pisarz zaserwowała nam totalny, niesamowity Kalejdoskop uczuć. Dla tej książki zarwałam noc i żeby nie świadomość że trzeba rano wstać i iść do pracy pochłonęła bym ją w całości 😊😃 Jeżeli lubicie książki naszpikowane erotyzmem i uczuciami ta książka jest zdecydowanie dla Was.

Książka ok. Prosty język. Przyjemnie sie czyta.

Książka ok. Prosty język. Przyjemnie sie czyta.

"Kalejdoskop zmysłów" Monika Liga
Opowieść o Marlenie, jej usamodzielnianiu się i życiu na własną rękę.
Główna bohaterka to taka swojska kobitka, z ADHD, czasem dość naiwna, przy czym ma swoje hobby (odnawia meble) i ambicje (rozpoczyna studia),nie daje sobą pomiatać, nie ugina się presji w pracy oraz na wyjazdach integracyjnych, jednak dla tego jedynego jest skłonna zrobić wiele. Otacza się ciekawymi ludźmi, których z chęcią bym bliżej poznała.

Książka troszkę inna, taka swojska (za sprawą stylu i języka, doboru słownictwa) i z domieszką humoru (zwłaszcza niektóre przemyślenia Marleny i jej pragnienie Norberta). Ogólnie porusza kwestie wartości moralnych w życiu, odpowiedzialności, wyzysku seksualnego i mobbingu w pracy. Zawiera dość przejaskrawiony obraz pracy w korporacji oraz relacji kierowników i "zwykłych" pracowników. Niektóre wątki zostały spłycone, (chciałabym dowiedzieć się więcej, być może uda się to z kolejnych części).

"Kalejdoskop zmysłów" Monika Liga
Opowieść o Marlenie, jej usamodzielnianiu się i życiu na własną rękę.

Główna bohaterka Marlena dostaje pracę w korpo, które okazuje się być jaskinią grzechu 🙈 w której dochodzi do niezobowiązującego seksu wśród pracowników oraz do zdobywania awansu poprzez łóżko. Nasza bohaterka to jednak twarda sztuka i się nie daje wciągnąć w te zabawy pomimo faktu, że sam prezes ma na nią chrapkę 😈 w między czasie na studiach poznaje Norberta, który zawrócił jej w głowie od pierwszego wejrzenia 🥰 nie dziwiota bo chłopak jest mega seksowny a przy tym bardzo tajemniczy. Niestety kręci się obok niego cycata siksa Baśka 😩 jeśli chcecie znać losy bohaterów zachecam Was do lektury, tym bardziej że historię czyta się jednym tchem 😁 Gorąco polecam 😍

MONIKA LIGA
⚜️ Kalejdoskop zmysłów⚜️

Książka, historia, opowieść pisana była stylistycznie zupełnie inaczej niż dotąd czytane przeze mnie książki. Był to poprostu swojski język, którym posługujemy się na codzień. Autorka zaskoczyła mnie tym kompletnie, ale dzięki temu książkę dało się przeczytać szybko, co przy tym bt było brane bardzo pod uwagę.
Bohaterowie są tutaj świetnie. Tajemniczy, zwariowani. Da się ich zapamiętać na dłużej.
Historia jest podzielona jak dla mnie na dwa etapy. Pierwszy etap to tam gdzie nasza bohaterka Marlena zatrudnia się w nowej pracy, uwaga w której musi wyjeżdżać na spotkania "integracyjne",gdzie samce polują na swoje ofiary - przez to utrzymujesz pracę. Tutaj dla mnie było ciężkie do zrozumienia dlaczego Marlena narzekając na tą pracę trwała tam, chociaż z poprzedniej się zwolniła bo szef się o nią ocierał.
Drugim etap książki zaczyna się gdy Marlena poznaje Norberta - strasznie tajemniczego, niedostępnego ale cholernie seksownego chłopaka z uczelni.
Cały czas myślałam co ten chłopak ukrywa, a ona leci do niego jak pszczóła do cukierka.
Szczerze mówiąc druga część historii podoba mi się znacznie bardziej.
Monika Liga pięknie obrazuje stan zakochania, i tego jak przechodzi się w każdy stopień związku. W końcu w książce jest bohater, który mimo wszystko nie ciągnie kobiety odrazu do łóżka. Udaje mu się ją rozpalić, i uzależnić od siebie, ale do niczego nie dochodzi. W pewnym momencie miałam wrażenie że się nią bawi, albo gra w jakimś zakładzie.
Czy warto przeczytać książkę? Myślę, że tak bo pięknie ukazane tu jest jak kobieta która wie czego chce, zmienia się pod wpływem uczuć.

MONIKA LIGA
⚜️ Kalejdoskop zmysłów⚜️

Bohaterowie są tutaj...

Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one! Marlena podejmując pracę w biurze właśnie tak musi postępować. Jednak ta bohaterka ma swój kręgosłup moralny i wie czego chce oraz do czego nigdy by nie dopuściła!
Tę książkę miała okazję przeczytać dzięki Book Tourowi. Coraz bardziej wciągam się w twórczość Moniki Liga. Zaje… cie wciągają mnie jej coraz to kolejne książki. Marlena to młoda kobieta, która otrzymała mieszkanie po babci i tym sposobem wyprowadziła się od rodziców. Chcąc się sama utrzymać musi iść do pracy. Próbuje sił w różnych pracach, na różnych stanowiskach, aż trafia do, wydawałoby się, że wymarzonej pracy. W biurze nie ma za dużo do roboty, a płaca jest całkiem przyzwoita. Jednak... No właśnie, do jej obowiązków należą też wyjazdy integracyjne, na których dochodzi do takich scen, o których Marlena nigdy by nie pomyślała nawet. Mało tego, ona nie chce w nich uczestniczyć. Jednak jeśli nie będzie brała udziału w tych wyjazdach i tym co tam się dzieje, szybko może wylecieć z pracy. I klops! Szuka zatem dobrego rozwiązania, aby nie dać nikomu dupy i utrzymać pracę! W końcu jakoś tak wychodzi, że jest bezpieczna. Ale ciągle musi mieć się na baczności. Dodatkowo, chcąc podnieść swoje kwalifikacje, idzie na studia. Tam poznaje nowych ludzi i Majka wpada jak śliwka w kompot, kiedy poznaje Norberta. Jak ułożą się sprawy w pracy u Marleny? No i czy stworzy związek z Norbertem? Jak zmieni się bohaterka?
To co się z nią wyprawia w trakcie zakochiwania, to co tutaj ona przeżywa, jak to przeżywa, jak Norbert się zachowuje, to co on robi i jak robi. Kurcze, na samo wspomnienie tych scen, czuję, że rumieńce wypływają mi na policzki! Autorka stworzyła bardzo ciekawą fabułę z takimi normalnymi bohaterami. Nie ma tutaj jakichś adonistycznych facetów, czy kobiet wyglądających jak modelki z wybiegów. Marlena i Norbert tutaj poznając się powolutku, przechodzą jakby takie etapy podnoszące ich rozgrzanie do czerwoności. Z czego ona z chęcią by już, teraz eksplodowała, a on chce jeszcze poczekać. W sumie, to jest to moim zdaniem mało spotykane, że to mężczyzna stopuje kobietę. Zazwyczaj jest odwrotnie. I nawet naszła mnie wtedy myśl, czy on w ogóle jest nią zainteresowany i czeka na odpowiedniejszy moment, czy po prostu bawi się nią? Z drugiej strony, przynajmniej mojej było to naprawdę torturą rozciągać przez pół książki te ich podniety i zaczepki! Pożądanie rosło w nich, pożądanie rosło i we mnie! Monika! Jeszcze żadna książka nie zmęczyła mnie tak mocno jak ta! Zresztą doszłam do wniosku, że nie powinnam takich książek czytać, jak męża w domu nie ma! To jest katorga dla mnie :) Bo sama nabrałam ochotę na małe co nie co z mężem :) A tu dupa! Wracając do książki. Dzieje się tu dużo, nie ma czasu na nudę. Ta cała pikanteria tutaj jest rewelacyjna. To moje zdanie - inni nie muszą się ze mną zgadzać. Ja uwielbiam książki z namiętnością, pożądaniem, sexem i pikantnymi szczegółami, które wylewają się ze stron książki. Jeśli też takie książki lubicie pochłaniać, to serdecznie - nie, gorrrąco polecam Wam tę książkę. Bo warto przeczytać choćby ją dlatego, aby zobaczyć jak mocno stąpająca po ziemi kobieta, zmienia się pod wpływem miłości.

„Kalejdoskop zmysłów” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Nie będę ukrywać, że choć Monikę Ligę cechuje niebywale lekkie pióro, to ma również dosyć „charakterystyczny” styl pisania, a ja nie do końca jestem w stanie wyjaśnić dlaczego. Niemniej, to właśnie dzięki niemu tak dość obszerną książkę niemalże „pochłonęłam” w kilka godzin, nie mogąc się od niej oderwać.

Wydawać by się mogło, że historia Marleny i Norberta będzie dość przewidywalna i schematyczna, a jednak, co mnie niebywale ucieszyło, niejednokrotnie przerzucałam strony zaskoczona obrotem wydarzeń. Nie spodziewałam się tak dużej dawki humoru, a przy tym poruszania dość ciężkich tematów, które idealnie się ze sobą równoważyły, gwarantując przyjemnie spędzony czas na lekturze. Między stronami nie brakuje również namiętności i pikanterii, co w niejednym czytelniku wywołać może rumieńce na twarzy, ale co ważne – wszystko przedstawione zostało ze smakiem i niesamowicie dużym realizmem. Nie da się zaprzeczyć, że Monika Liga doskonale wie, w jaki sposób pobudzić wyobraźnię czytelnika, bo jeśli chodzi o budowanie relacji i jej przedstawienie, a przy tym ukazanie gorącej chemii między bohaterami za sprawą dość „żywych” opisów, to ma naprawdę niewiele rywalek wśród polskich autorek.
Powiedzieć, że „wpadłam” w tę historię, byłoby sporym niedopowiedzeniem. Przeżywałam każdą chwilę, czułam dokładnie te same emocje co bohaterowie, a przy tym chwilami zaśmiewałam się w głos. Wykreowani przez autorkę bohaterowie mają głębię, fabuła ma głębię i nie skupia się jedynie wokół sypialni, a dodatkowo z każdym kolejnym rozdziałem idealnie budowane jest napięcie, dzięki czemu po przerzuceniu ostatniej strony poczułam się całkowicie usatysfakcjonowana. Z pewnością nie będzie to ostatnia książka Moniki Ligi, jaką przeczytałam. Polecam!

• Przeczytane 2021
  • Romans