Alice's Adventures in Wonderland & Through the Looking-Glass

Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Znak nr 796 Wojciech Bonowicz, Lewis Carroll, Ewa Chojecka, Ewa Drygalska, Anna Dziewit-Meller, Przemek Dębowski, Agnieszka Gajewska, Olga Gitkiewicz, Jakub Gomułka, Julia Hartwig, Stefan Klemczak, Filip Kobiela, Dominika Kozłowska, Anna Marchewka, Anna Mateja, Jarosław Mikołajewski, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Maciej Robert, Artur Rojek, Zbigniew Rokita, Sebastian Rosenbaum, Dariusz Rosiak, Filip Springer
Ocena 8,0
Znak nr 796 Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Alice in Wonderland Lewis Carroll, Marta Fihel, Dariusz Jemielniak, Grzegorz Komerski
Ocena 0,0
Alice in Wonde... Lewis Carroll, Mart...
Okładka książki Alice in Wonderland - Mad Hatters Tea Party Lewis Carroll, Jane Werner
Ocena 0,0
Alice in Wonde... Lewis Carroll, Jane...

więcej Więcej

Uwielbiam tę książkę, jest wspaniała

Trochę wstyd, że dopiero teraz zapoznałam się z oryginałem. Motyw z Alicją w Krainie czarów jest bardzo często spotykany. Dużo się już zaczynałam mang z tym motywem. Niestety sama w dzieciństwie nie miałam oryginalnej Alicji. Tylko miałam mini książkę z Alicją Disneya. Chyba było to samo co film. Chociaż pewnie był okrojony.
W Krainie Czarów nie mogłam się oderwać od...

Alicja w krainie czarów.
Nie pamiętam od kiedy byłam zauroczona światem Alicji, jej fandomu, ekranizacji, artów, gier i figurek. Jednak do tej pory nie zapoznałam się z oryginałem i przyznam szczerze obawiałam się tego, bałam się że oryginalny wykreowany świat przez pana Carrolla nie trafi do mnie ze względu na język i oczekiwania jakie miałam względem tej pozycji.
I...

7,5/10

Mimo upływu czasu książkę wciąż czyta się z zaciekawieniem, a momentami i z fascynacją. Dorośli dostrzegą w niej więcej surrealizmu i niepokoju, a młodszych czytelników pochłonie świat nieograniczonej wyobraźni i skojarzeń. Jestem zachwycona!

Porównywanie tłumaczeń Roberta Stillera i Macieja Słomczyńskiego dostarcza niezłej rozrywki. Zabawa językiem samego autora jest niesamowita. Dzieło niepodobne do żadnego innego, nie dziwi, wprawia w zachwyt, oraz że stanowiła i wciąż stanowi inspirację dla wielu autorów. Ilustracje przyjemne dla oka oddają ducha epoki. Intrygująca sama postać samego autora, który uwielbiał...

Klasyka dziecięcej literatury z czasów gregoriańskich.Duża wyobraźnia autora,spory polot i abstrakcyjna treść.Przygody Alicji weszły na stałe do kanonu,oczywiście ciężko o miarodajną ocenę będąc osobą dorosłą.Przeczytałem bardzo szybko,lekko się czytało i przyjemnie.Polecane dla dzieci,warto znać jako ciekawostkę.

Cudownie absurdalna i błyskotliwa. Momentami budząca niepokój. A przede wszystkim tak wspaniale oniryczna.
Czytanie tej książki jest jak współśnienie cudzego snu.

Parę miesięcy temu urodziłam córe, ktorej dalam na imię Alicja. Dlatego w literaturze zaczęliśmy od klasyki. Świetna książka dla dzieci A z Ala na 100% wrócimy do niej jeszcze raz kiedy bedziw z niej więcej rozumieć. Polecam dla dzieci od ok 3-4r.ż

Oprócz niezapomnianej fabuły to wydanie ma kolorowe ilustracje Johna Tenniela.
Przekład Macieja Słomczyńskiego bezkonkurencyjny i nie do pobicia. Ilekroć czytam "Było smaszno a jaszmije smukwijne...." - odczuwam nabożny podziw dla tłumacza.

2 109
  • Po angielsku