Fruits Basket tom 6

Okładka książki Fruits Basket tom 6
Naka Hatake Wydawnictwo: Waneko Cykl: Fruits Basket (Waneko) (tom 6) komiksy
komiksy
Fruits Basket (Waneko) (tom 6)
フルーツバスケット ; Fruits Basket Collector's Edition tom 6
Waneko
2020-10-28
2020-10-28
Karolina Balcer
Dramat Komedia Okruchy życia Romans Shoujo Uczniowie/studenci Zwierzęta Japonia: Współczesność Magia Męski harem 2 w 1

Na półkach: , , , ,

OWOCOWE WAKACJE

„Fruits Basket” to specyficzna seria mangowa. Niby w niektórych kręgach uważana już a rzecz kultową, niby ceniona, ale rozdarta pomiędzy udane momenty, jak i te pokazujące zupełny brak pomysłu autorki na to, co zrobić z fabułą. Nie zmienia to jednak faktu, że jako całość jest udana, miewa swoje plusy i chętnie się do niej wraca.

Te wakacje mogłyby wypaść idealnie, ale wspólne lato Toru i Zodiaków dalekie jest od tego, co nasi bohaterowie zaplanowali. Ale i tak trudno jest by dziewczyna miała powody do narzeka. Ale to tylko część tego, co się dzieje. Jakby mało było potencjalnych atrakcji towarzyskich, nadchodzi czas by przeszłość Zodiaków w końcu została ujawniona. A także pora by zmierzyć się z własnym przeznaczeniem i zawalczyć o przyszłość…

OWOCOWE WAKACJE

Te wakacje mogłyby wypaść...

Na półkach: , , , , , ,

Wakacje spędzone na plaży powinny przynieść sporo radosnych wspomnień, jednak we "Fruits Basket" oprócz uroczych i zabawnych chwil znajdziemy mnóstwo dramatów i bólu, który ponownie sprawił, że nie mogłam powstrzymać łez.

Natsuki Takaya stworzyła wspaniałe postaci i każda z nich zasługuje na szczęście. Ten tom wyjątkowo pokazuje, z jakim brzemieniem muszą się mierzyć i to sprawia, że kocham tych bohaterów jeszcze bardziej.

Och, i ta miłość, piękna miłość, też ta niespełniona, która rozrywa serce. Każdy wątek miłosny ukazany w tym tomie jest wyjątkowy i zapadający w pamięć. Poruszające rysunki, proste, też szczere słowa i też urocze metafory. Jest w tym wszystkim tak dużo emocji, że musiałam dać im upust. Moje serce rozkwita, kiedy widzę taką piękną miłość.

Co warto dodać, w tym tomie bliżej poznajemy Akito a to jedna z tym postaci, która wywołuje w ludziach największe napięcie. To, w jaki sposób traktuje zodiaki, jak znęca się nad nimi psychicznie... nie można przejść koło tego obojętnie. Sprawia to tym samym, że manga zaczęła też trochę bardziej skręcać w kierunku psychologicznym.

Dobrze, że oprócz ciężkich momentów, nie zabrakło też tych komediowych, gdzie nie mogłam powstrzymać głośnego śmiechu. Jest to w głównej mierze zasługa Shigure i Ayame, którzy są dość specyficznymi postaciami.

Tom 6 jest zdecydowanie pełen wszystkiego, co najlepsze w Furubie. Kocham "Fruits Basket" coraz bardziej, o ile to możliwe.