Częstochowa

Aleksander Wierny Wydawnictwo: Fundacja Duży Format poezja
Fundacja Duży Format
poezja
2020-08-08

To niesamowita poezja. Każdy wiersz ma bardzo wiele do zaoferowania (nie tylko w kontekście wieloznaczności obrazów) i gdyby omówić każdy wiersz to wyszłaby z tego obszerna książka. Aleksander Wierny tak sprawnie operuje słowami (ich znaczeniami, połączeniami, skojarzeniami itp.), że za pomocą zaledwie kilku potrafi opisać – w jednym wierszu – pewnego człowieka, jego losy,...

• Poezja
  • 2021