ROZWIŃ ZWIŃ

2020-10-14
2020-10-14
wege kuchnia kulinaria tradycja

więcej Więcej

Mój wymarzony prezent dotarł na mikołajowych saniach.
Już przeczytany i nie zawiódł.
Wydanie przecudne. Staranność widoczna na każdej stronie. Dawno mi się nie zdarzyło aż tak wygłaskać książki.
Teraz będę się realizować w kuchni odkrywając polskie smaki :)

Przepisów kulinarnych jest bardzo wiele, więc często tylko od naszej wyobraźni zależy, którymi się zainspirujemy w kuchni. Często te przekazywane z pokolenia na pokolenie, tradycyjnie są najlepsze. Czy zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzą i dlaczego goszczą w Waszej kuchni. Z pewnością ta książka na wiele takich pytań może odpowiedzieć, gdyż przedstawia potrawy znane w...

Jak zobaczyłam tą pozycje w @wydawnictwo_marginesy od razu wiedziałam że chciałabym się z nią zapoznać. Bo czyż nie jest pięknie podróżować kulinarnie po regionach Polski ? Odkrywać nieznane dania, zapomniane przepisy? I choć weganką nie jestem, to od czasu do czasu robię sobie takie roślinne detoksy.
Paweł Ochman, autor „Roślinnej kuchni regionalnej”...

Świetna książka - przepięknie i ciekawie wydana, większość produktów zawiera łatwo dostępne i lokalne produkty. Bardzo ciekawy podział - zamiast standardowego podziału na "zupy" "sałatki" jest podział na województwa. Autor przedstawia historię potraw, skąd wzięły się w danym regionie. Można się zainspirować i spróbować czegoś nowego.

• Kulinaria
  • Kuchnia
  • Przeczytałam w 2020
  • Gdynia Obłuże Boisko
  • 2020
  • Literatura kulinarna
  • Posiadam-wersja papierowa

Dodaj cytat z książki Roślinna kuchnia regionalna