Okładka książki Dobranoc, Trefliki na noc. Rodzina Treflików. 5-minutowe bajki przygotowujące do snu praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Trefl Seria: Dobranoc, Trefliki na noc literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dobranoc, Trefliki na noc
Trefl
2020-10-14
2020-10-14
dla dzieci trefliki na dobranoc noc

Książeczka oprócz zabawnych opowiadań o perypetiach rodziny Treflików zawiera dodatkowo mnóstwo inspiracji i pomysłów, jak nielubiane czasami wieczorne czynności zamienić po prostu w świetną zabawę.

Książka zawiera aż 15 rozdziałów. U nas stosowaliśmy zasadę- jeden wieczór- jeden rozdział. Jedna z nich są krótsze, inne nieco dłuższe. Nie są nudne, zawsze mają ciekawą historię z ciekawym przesłaniem. Dodatkowo mamy tutaj barwne treflikowe ilustracje. Jednym z rozdziałów, który najbardziej nam się podobał był: "Nowy sąsiad".

Zapraszam na pełną recenzję:

Zachwyciła mnie koncepcja tej książki. Opisuje krok po kroku przygotowania do snu. Pokazuje przykładowe zabawy, które mogą wieczorny czas urozmaicić albo nawet lepiej uporządkować. No i oczywiście są też króciutkie historyki o Treflikach do poczytania. Kupiłam dla wnuków bo przy trójce dzieci córka ma wieczorami urwanie głowy. Tą wzięłam dla najstarszego, ma prawie cztery lata. Dla młodszych kupiłam takie bardziej obrazkowe z tej samej serii. Ja jestem zauroczona i mam nadzieję, że dzieciom też się spodobają.

Bardzo lubimy Rodzinę Treflików, dlatego mój pięciolatek nie musiał mnie długo namawiać na zakup książki :) Opowiadania są super, idealne do wieczornego czytania i zawierają dużo ilustracji. Zaskoczyły mnie zabawy, które można wykonywać z dzieckiem wieczorem, przy okazji kąpieli, kolacji, sprzątania zabawek i wielu innych czynności. Czuję, że ta książeczka szybko synkowi się nie znudzi.

Fajna książeczka, a w zasadzie książka bo rozmiar przyzwoicie pokaźny i historyjek w środku wiele. Najlepszą jej częścią są jednak propozycje wieczornych zabaw i opis całego procesu/rytuału układania do snu.

Wspaniała książka. Piękne ilustracje. W magiczny sposób pomaga zamienić wieczorne czynności w przyjemności. Córeczka uwielbia słuchać opowiadań o rodzinie Treflików. Czytamy ją zawsze przed pójściem spać. Bardzo polecamy ❤

Córka co wieczór ściąga ksiazke z półki i każe mi czytać „Trefiki”. Bardzo ją lubi podobnie jak i ja.

Córka uwielbia książeczki z tej serii. Wieczorem, w ciągu dnia, a nawet rano przynosi i wspólnie czytamy. Książka przyjazna dzieciom.

• Wiktorkowo Adriankowo