Testament

Okładka książki Testament Remigiusz Mróz
Okładka książki Testament
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Joanna Chyłka (tom 7) Seria: Remigiusz Mróz Mistrz Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 7)
Remigiusz Mróz Mistrz Polskiego Kryminału
Edipresse
2020-05-28
2020-05-28
Inne

Okładka książki Ania Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki
Ania Maciej Drzewicki, G...
Okładka książki Rewers Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Robert Małecki, Marta Mizuro, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Sobieszczańska, Marcin Wroński
Rewers Wojciech Chmielarz,...

Zaczęłam swoją przygodę z Chyłką od serialu, więc ominęłam pierwsze tomy i to był mój pierwszy. Różnice są całkiem spore, choć Chyłka i tak ma już dla mnie twarz aktorki Magdaleny Cieleckiej. Na pierwszy rzut oka Chyłka z serialu bardziej mi przypadła do gustu. W książce prawie każde jej zdanie jest zawsze porównaniem do czegoś. Tryska powiedzonkami, ciekawostkami ze świata czy historii. Na żywo taka osoba byłaby zbyt męcząca.
Historia z ginekologiem ciekawa, ale nie porywająca.

To była niesamowita uczta dla czytelnika. Spory arsenał plot twistów. Nie było możliwości oderwania się od fabuły. Troszkę zabrakło zamieszania od Piotra Langera

Na tą chwilę najsłabsza z części. Historia dość nudna, całość niemiłosiernie mi się ciągnęła. Moje początkowe podejrzenia urzeczywistniły się na zakończeniu. Nie było elementu zaskoczenia. No i większość zdarzeń tej części jest nie po mojej myśli, co zapewne wpływa na ocenę końcową.

Jak większość książek tego autora, tak i tę czyta się szybko (prosty język),do pewnego momentu całkiem przyjemnie (kolejne intrygi),ale nniestety w chwili, kiedy czytający chce już dostać coś konkretnego, połączyć elementy układanki i zakończyć lekturę z poczuciem rozwikłania intrygi pojawia się multum niedorzeczności, niespójności, a fabuła staje się grubymi nićmi szyta.

Jak mi się te jego seria podoba..kolejna bardzo udana część :-)

Jak mi się te jego seria podoba..kolejna bardzo udana część :-)

Jak zawsze Chyłka się sprawdza, choć zaczyna mnie już irytować. Chyba jest jej za dużo.

Testament tradycyjnie zawiera w sobie to co każda kolejna przygoda z Chyłką i Oryńskim czyli ciekawą kryminalną sprawę, prywatne perypetie głównych bohaterów oraz zaskakujące zakończenie w obydwu kwestiach.

Opis zapowiadał ciekawą intrygę, a w praktyce dostajemy rozwodnienie i rozczarowanie. Zbyt dużo kombinowania i osobistych perypetii pary prawników, chwilami autor gubił wątki i logikę. Nie wiadomo po co ponad 500 stron tekstu, kiedy można by było zrobić z tego fajny kryminał na 200 stron mniej ;-)
Jeden mały plus za zaskakujące zakończenie.

Jeden mały plus za zaskakujące zakończenie.

Na półkach: , , , , , ,

Jest coś w każdej kolejnej historii Chyłki, co nie pozwala się oderwać.

Jest coś w każdej kolejnej historii Chyłki, co nie pozwala się oderwać.

Kolejna część, gdzie kryminał mafijny wychodzi na sam wierzch. Czy Chyłka nie może mieć raz sprawy, gdzie będzie wszystko jasne, klarowne a ona sama będzie miała wszystko podane na tacy? Może dla niektórych wydać się to nudne, jednak sądzę, że taka odmiana przyda się tej dwójce.
I taka sprawa również byłaby wyzwaniem dla autora, jak ciekawie przedstawić odmianę.

Samą książkę uważam za ciekawą. Standardowo klient okazał się winny (inaczej być nie mogło). Mam jedynie zgrzyt z poprzednią częścią. W Oskarżeniu Kordian rzekomo wrócił do pracy (czy tam wracał za sprawą McVaya) a potem w Testamencie nagle cisza. Jednak nie wrócił, jednak nikt nic nie proponował. Hm?

Samą...

• Remigiusz Mróz