The Swap

2020-06-23
198214176X

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Ta książka długo czekała na przeczytanie, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i przeczytałam ją w dwa wieczory, ciężko mi było się od niej oderwać.

Zupełnie inny scenariusz roił mi się w głowie, ale to co dostałam również mnie zadowoliło 😁.

Lov, to nastolatka wychowywana przez rodziców hippisów. Mąż, żona, kochankowie. Kolejne ciąże i “wszystkie dzieci nasze są”.
Wyobcowana w szkole, wycofana z braku przyjaciół i zrozumienia, pragnąca mieć kogoś bliskiego za cel swojego uwielbienia obiera piękną
Freyę kiedyś znaną instagramerkę, która z powodu swojego znanego męża, który narozrabiał popadła w medialną niełaskę.
Lov zapatrzoną w nową znajomą roi sobie, że to będzie przyjaźń na wieki.
Freyę to uwielbienie i bawi i miło łechce jej ego. Oddanie Lov traktuje z pobłażaniem, a że w manipulacje potrafi bardzo dobrze, więc manipuluje uczuciami dziewczyny jak jej się żywnie podoba. Przyzwyczajona, że wszystko zawsze kręci się wokół niej wykorzystuje oddanie nastolatki.

Kiedy w okolicy pojawia się Jamie, mężatka ze swoimi niespełnionymi marzeniami o dziecku, Freya uważa że ta znajomość może jej się w pewnym stopniu opłacić i działać na jej korzyść. Obie kobiety bardzo zbliżają się do siebie, a tym samym Lov schodzi na drugi plan.

Zazdrosna nastolatka zrobiłaby wszystko, aby rozdzielić te dwie papużki nierozłączki. Tak jak wielbi Freyę, tak do Jamie pała nienawiścią.

Tymczasem za sprawą Frei Jamie godzi się wraz z mężem wziąć udział we wspólnej kolacji zaprawionej specjalną “zupką”. Rozluźnienie obyczajów sprawia, że zamiana na jedną noc współmałżonkami, do której dążyła Freya przynosi nieoczekiwane komplikacje.

Każde z nich ma swoje sekrety, mroczne pragnienia i dziwne skłonności. A doskonałą obserwatorką tego wszystkiego jest właśnie Lov, która postanawia wykorzystać to dla własnych korzyści i odzyskać w jej mniemaniu utraconą przyjaźń. Do czego jest zdolna się posunąć?

Lov można potępiać lub rozumieć, można ją lubić lub czuć niechęć, ale i tak nie zmienia to faktu, że mimo jej głupiego postępowania kibicujemy jej do samego końca. 🙂

Lekki, nie wymagający thriller, który dobrze się czyta. Historia przykuwa uwagę, tym bardziej, że od pokręconych bohaterów aż się w niej roi.
Samo zakończenie też mnie nie rozczarowało, odbyło się z mocnym tąpnięciem i to jest na plus. Książka zrobiła mi wieczór i trochę nocy. Nie żałuję.

Freyę kiedyś znaną...

Low mieszka wraz ze swoją rodziną w małej miejscowości na wyspie. Jej rodzina nie jest typową rodziną - rodzice prowadzą specyficzny tryb życia i nie ograniczają się do jednego partnera. Low nie jest typową nastolatką, nie ma kręgu znajomych i ciężko jest jej się odnaleźć w tym odciętym od świata miasteczku.
Pewnego dnia w szkole widzi kobietę, Freyę, która na tablicy wywiesza informację o warsztatach ceramicznych. Dziewczyna jest zafascynowana widokiem kobiety i postanawia zapisać się na warsztaty i poznać ją bliżej.
Po kilku spotkaniach, mimo dużej różnicy wieku, Low i Freya zaprzyjaźniają się.
Zwrot w ich relacjach następuje, gdy do miasteczka wprowadza się Jamie wraz z mężem. Małżeństwo chce zacząć wszystko od nowa. Otwierają sklep, w którym Low znajduje pracę, a do którego Freya dostarcza swoje wyroby ceramiczne. Freya i Jamie szybko łapią wspólny język, a Low zostaje sama.
Pewnego wieczoru, Jamie z mężem odwiedzają dom Freyi. Po kolacji połączonej z alkoholem, kobiety decydują się na zamianę partnerów. Ten wieczór zmienia wszystko w ich relacjach, a także w relacji z Low.
Zaczyna się toksyczna walka o przyjaźń, zarówno odkrywanie i ukrywanie życiowych faktów. Całość prowadzi do tragicznych konsekwencji. Jakich? Przeczytajcie sami!

Książka bardzo mnie zaciekawiła. Od dłuższego czasu leżała na półce i nie mogłam się za nią zabrać... a gdy już zaczęłam to nie mogłam odłożyć😉 Trzymała w napięciu i powoli ukazywała czytelnikowi mroczne strony bohaterów. Przyznaję, że tematyka była specyficzna, nie spodziewałam się poruszania tematów związanych np. z posiadaniem większej ilości partnerów czy ozwiązłością. Było ciekawie, więc polecam sięgnąć po tę książkę 😊

Pewnego dnia w szkole widzi kobietę, Freyę, która na tablicy...

Niesamowitym jest to, że są na tym świecie książki, które potrafią zagrać Ci na nosie. Jedną z nich jest „Zamiana” Robyn Harding. To tego typu książka, którą czytasz, analizujesz, uśmiechasz się pod nosem, wiesz i nagle dostajesz po głowie, bo tak naprawdę nie wiesz nic. Autorka świetnie pokazuje co się dzieje, kiedy ludzie sobą manipulują, bawią się uczuciami innych, uważają się za bogów. Tworzą toksyczne relacje, myśląc, że to coś prawdziwego. Mają obsesje na wybranym punkcie i nie potrafią z tym walczyć. I w końcu - kochają i chcą chronić najsłabszych. „Zamiana” zapowiadała się na jednego z tych szybkich, sztampowych i „skopiowanych” thrillerów. I choć od samego początku wiesz jak to się wszystko może skończyć, to jednak zaskoczenie jest spore.

#69/52 #wdowaczyta #zamiana #robynharding
Bohaterowie tej książki byli ostro porąbani! Jedna osoba bardziej od drugiej, aż nie możliwe żeby zebrać takie zbiorowisko szaleńców 😅
Zagrania psychologiczne, obsesje, manipulacje i toksyczne relacje to wszystko w tej jednej książce. Bardzo wyraziste postacie nie powiem że nie, ale nie jestem pewna czy jestem zadowolona z tej lektury 🤷‍♀️

#69/52 #wdowaczyta #zamiana #robynharding

Jaka taka historia była… dziwna. Już po opisie można się zorientować, czego się spodziewać. A jednak ma coś w sobie intrygującego, co nie pozwalało mi się od niej oderwać. Prosty język? Wartka akcja (niby w kółko to samo)?

Jest to dla mnie naprawdę duże zaskoczenie! Sięgając po tę książkę prawie nic o niej nie wiedziałam, a opisu pamiętałam tylko pierwszą połowę, ponieważ wypożyczyłam ją z biblioteki, a książki z niej biorę ze względu na gatunek i okładkę. Fakt ten jeszcze bardziej pomógł mi się zaskoczyć. Końcówka możliwe, że była przesadzona w szokujące informacje, ale i tak nie zmienia to faktu, że czytając o nich miałam niemałe zdziwienie na twarzy.
Bardzo polecam :)

Rewelacyjny thriller psychologiczny, książka wciąga od samego początku. Mamy tu wszystko co w rasowym thrillerze być powinno: kłamstwa, manipulację, szeroko zakrojoną intrygę oraz ciągłe zwroty akcji. Polecam naprawdę warto!!!

Jeszcze lepsza niż poprzednia pozycja(Umowa),którą czytałam tej autorki.
Świetnie ukazane działanie manipulatorki i socjopatki, a nawet rzekłabym psychopatki. Główna bohaterka i jej introwertyczny charakter również ciekawie pokazany.
Prawdziwe, mocne zakończenie.

Mógłby powstać z tego, przy umiejętnym poprowadzeniu, świetny film lub serial.

Polecam.

Jeszcze lepsza niż poprzednia pozycja(Umowa),którą czytałam tej autorki.
Prawdziwe, mocne zakończenie.

Mógłby powstać z tego, przy umiejętnym poprowadzeniu, świetny film lub serial.

Polecam.

Nie mam pojęcia, skąd tak wysoka ocena...

Tak naprawdę czytanie tej książki to strata czasu.
Serio.
Historia tak zagmatwana, że szok. Z początku myślałam, że to literatura młodzieżowa. Im dalej w las, tym historia wcale nie stawała się ciekawsza.
Każdy z bohaterów był na swój sposób dziwny, na każdym kroku wykazywali się brakiem zdrowego rozsądku.
Korelacje, jakie łączyły ich wszystkich były toksyczne i zwyczajnie mało ciekawe.

Nie mam pojęcia, skąd tak wysoka ocena...

Tak naprawdę czytanie tej książki to strata czasu.
Serio.
Korelacje, jakie łączyły...