rozwińzwiń

Cartland. Wydanie zbiorcze 1

Okładka książki Cartland. Wydanie zbiorcze 1 Michel Blanc-Dumont, Laurence Harlé
Okładka książki Cartland. Wydanie zbiorcze 1
Michel Blanc-DumontLaurence Harlé Wydawnictwo: Elemental Cykl: Cartland. Wydania zbiorcze (tom 1) komiksy
204 str. 3 godz. 24 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Cartland. Wydania zbiorcze (tom 1)
Tytuł oryginału:
Cartland: L'integrale 1
Wydawnictwo:
Elemental
Data wydania:
2020-08-21
Data 1. wyd. pol.:
2020-08-21
Data 1. wydania:
2016-01-01
Liczba stron:
204
Czas czytania
3 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788395595844
Tłumacz:
Wojciech Birek
Tagi:
western komiks Dziki Zachód przygoda Indianie
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Indianie! Czarny cień białego człowieka Dimitri Armand, Laurent Astier, Emmanuel Bazin, Émilie Beaud, Dominique Bertail, Michel Blanc-Dumont, Benjamin Blasco-Martinez, Jocelyne Charrance, Derib, Paul Gastine, Laurent Hirn, Jef, Hugues Labiano, Mathieu Lauffray, Jack Manini, Hervé Richez, Christian Rossi, Corentin Rouge, Oger Tiburce, Ronan Toulhoat
Ocena 6,5
Indianie! Czar... Dimitri Armand, Lau...
Okładka książki Młodość Blueberry’ego. Tom 5 Michel Blanc-Dumont, François Corteggiani
Ocena 6,4
Młodość Bluebe... Michel Blanc-Dumont...
Okładka książki Młodość Blueberry’ego tom 4 Michel Blanc-Dumont, François Corteggiani
Ocena 7,2
Młodość Bluebe... Michel Blanc-Dumont...
Okładka książki Cartland - Wydanie Zbiorcze 3 Michel Blanc-Dumont, Laurence Harlé
Ocena 7,6
Cartland - Wyd... Michel Blanc-Dumont...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Zamek Zwierzęcy 2. Zimowe Margerytki Felix Delep, Xavier Dorison
Ocena 8,0
Zamek Zwierzęc... Felix Delep, Xavier...
Okładka książki Dziki Zachód - 2 - Dziki Bill Thierry Gloris, Jacques Lamontagne
Ocena 7,1
Dziki Zachód -... Thierry Gloris, Jac...
Okładka książki Horacio dAlba. Wydanie zbiorcze. Jérôme Le Gris, Nicolas Siner
Ocena 7,2
Horacio dAlba.... Jérôme Le Gris, Nic...
Okładka książki Spaghetti Bros - 1 Domingo Roberto Mandrafina, Carlos Trillo
Ocena 7,1
Spaghetti Bros... Domingo Roberto Man...
Okładka książki Criminal. Okrutne lato Ed Brubaker, Sean Phillips
Ocena 8,1
Criminal. Okru... Ed Brubaker, Sean P...
Okładka książki Berezyna Ivan Gil, Patrick Rambaud, Frédéric Richaud
Ocena 7,4
Berezyna Ivan Gil, Patrick R...
Okładka książki Barakuda - 1 - Niewolnicy Jean Dufaux, Jérémy Petiqueux
Ocena 6,7
Barakuda - 1 -... Jean Dufaux, Jérémy...

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1168
1137

Na półkach:

Na polskim rynku jest całkiem sporo westernów, które zdają się cieszyć swoją stałą grupą odbiorców. Gatunek ten mocno ewoluował na przestrzeni dekad, dlatego dobrze, że wydawcy decydują się serwować czytelnikom klasyki. Jednym z nich jest seria o przygodach trapera i rewolwerowca Jonathana Cartlanda, która zadebiutowała we Francji w 1975 roku. W 2020 wydawnictwo Elemental wypuściło na rynek album zbiorczy zawierający pierwsze cztery tomy przygód Cartlanda, a jeszcze w tym miesiącu wyjdzie drugi album zbiorczy. Pierwszy z nich trafił w moje ręce i muszę przyznać, że mimo delikatnych obaw, szybko zostały one rozwiane. Bowiem mamy tutaj do czynienia z klasycznym, za to świetnie skonstruowanym, westernem.

Moją największą obawą było to, że sięgając po serię, która była pierwotnie wydawana w latach 1975-1995, nie będę umiał się wczuć w ten klimat pełen klisz. Tymczasem Cartland mimo oczywistych zagrywek czerpiących garściami z swego gatunku, dał mi kilka naprawdę przykuwających uwagę elementów. Po pierwsze tytułowego bohatera, którego z miejsca polubiłem. Nie jest on kryształowy, jak to nieraz bywało z protagonistami w klasykach westernów. Wiecie, mają burzliwą przeszłość, niby robili złe rzeczy, ale życie ich zmusiło i takie tam bzdury. Nie Jonathan Cartland to rasowy traper, nie ukrywający swoich przywar, ale mający też sporo zalet. Innymi słowy, mimo pewnych klisz, jest to postać bardzo ludzka i przez to łatwiej się z nią utożsamić. Jak coś spieprzy, to potem ma pretensje do siebie, a nie próbuje to usprawiedliwiać. Do tego nieraz potrafi być wyrachowany, szczególnie gdy idzie o zemstę.

Po drugie - kreska i kolory oraz zachowanie realizmu świata przedstawionego. Tutaj widać, ze dość solidnie odrobiono pracę domową. Oczywiście nie uniknięto kilku ubarwień, głównie odnoszących się do rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, ale na tle wielu innych westernów ten wypada naprawdę solidnie. Szczególnie w kwestii wizualizacji miast, ich "kolorytu", architektury czy podziału na klasy społeczne. Na dokładkę mamy sporą dbałość o stroje u poszczególnych postaci.

Po trzecie - broń, którą operują bohaterowie oraz odniesienie się do kultury Indian. Tutaj też pokazano dbałość o detale. Rdzenni Amerykanie nie są przedstawieni jako "pokojowe dzikusy", tylko zwykli ludzie. Zróżnicowani kulturowo oraz obyczajowo. Jedni się adaptują do nowych czasów inni walczą aby wszystko było jak dawniej. Są też pokazane waśnie między nimi, ich obyczaje, nieraz krwawe, czy realna więź między nimi a białymi osadnikami. Ciekawie w to wkomponowano temat broni palnej i tego jak zmieniła życie mieszkańców Ameryki Północnej.

Cartland to solidny western i pozycja obowiązkowa dla każdego fana tego gatunku. Zestarzał się miodnie, nadal się go świetnie czyta, a w przyszłości zapewne nic nie straci na jakości. To klasyka przez wielkie "K", godna tego aby poznały ją obecne oraz przyszłe pokolenia. Zatem jeśli lubisz westerny to musisz choć raz w życiu przeczytać Cartlanda.

Na polskim rynku jest całkiem sporo westernów, które zdają się cieszyć swoją stałą grupą odbiorców. Gatunek ten mocno ewoluował na przestrzeni dekad, dlatego dobrze, że wydawcy decydują się serwować czytelnikom klasyki. Jednym z nich jest seria o przygodach trapera i rewolwerowca Jonathana Cartlanda, która zadebiutowała we Francji w 1975 roku. W 2020 wydawnictwo Elemental...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2188
2012

Na półkach:

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-cartland-1-wydanie-zbiorcze/

Akcja albumu przenosi czytelnika do początku XIX stulecia. Bohaterem komiksowej historii jest tutaj traper John Cartland. Człowiek potrafiący radzić sobie zarówno z kaprysami matki natury, jak i nieprzewidywalnością ludzkich zachowań. Pierwszy tom składa się z czterech różnych opowieści (Jonathan Cartland; Ostatnia karawana do Oregonu; Widmo Wah-Kee; Skarb Kobiety-Pająka),których częścią wspólną jest jednie wspomniany bohater. Każda z nich skupia się na pokazaniu innego aspektu funkcjonowania Ameryki tamtego okresu, dziejąc się w różnym okresie czasowym. Indianie, kowboje, farmerzy, bandyci, politycy. Pokazane tutaj szerokie spektrum społeczeństwa, potrafi być mocno intrygujące i pod wieloma względami zaskakujące.

Cała historia została stworzona przez Laurence Harlé w połowie lat 70-tych. Można byłoby się więc spodziewać po tytule dość standardowego schematu westernu, gdzie wszystko jest czarno-białe, a konkretne role jasno określone. Album jednak od samego początku naprawdę mile zaskakuje. Opowieść o przygodach tytułowego trapera stara się pokazać prawdziwe oblicze Dzikiego Zachodu, które nie zawsze było tak jednoznaczne, jak pokazuje to większość dzieł popkultury (szczególnie stare filmy). Rejon ten ukazany zostaje jako miejsce, w którym zebrali się mocno zdeterminowani ludzie, którzy gotowi są na wszystko aby tylko zrealizować własne cele i ambicje. Bandyci, przekupni stróżowie prawa, bezkarni bogaci właściciele ziemscy czy „wszechwładna” władza. Obok tego wszystkie ukazano żyjących rdzennych mieszkańców tych terenów, którzy od samego początku znaleźli się na przegranej pozycji. Nie ma tutaj jednak jednoznacznego podziału na dobrych i złych. Każdy jest gotowy do przekroczenia wielu barier czy to w obronie własnego życia, czy własnych interesów. Obok masy głębszej treści, kolejne rozdziały wypełnia również solidna porcja świetnie przygotowanej widowiskowej treści, będącej esencją westernu. Każda więc strona albumu przepełniona jest klimatem, który będzie wywoływał u miłośników tego rodzaju treści, szczery uśmiech zadowolenia.

Cała recenzja na stronie.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-cartland-1-wydanie-zbiorcze/

Akcja albumu przenosi czytelnika do początku XIX stulecia. Bohaterem komiksowej historii jest tutaj traper John Cartland. Człowiek potrafiący radzić sobie zarówno z kaprysami matki natury, jak i nieprzewidywalnością ludzkich zachowań. Pierwszy tom składa się z czterech różnych opowieści (Jonathan...

więcej Pokaż mimo to

avatar
963
263

Na półkach: ,

Pozytywne zaskoczenie. Cartland to western z połowy lat 70 tych, tak więc spodziewałem się tu klasycznej, ładnie wymalowanej ramotki z niepokonanym, czarno-białym bohaterem głównym. I rzeczywiście komiks wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, ale co lepsze - fabularnie wcale tu nie odstaje. Cartland podzielony jest na kilka historii. Niektóre to westernowe kalki
(szczególnie pierwsza),ale w większości dostajemy tu bardzo solidne opowieści z ciekawymi twistami. Główny bohater wprawdzie szlachetny i twardy ma też swoją drugą, tragiczną twarz, utopioną w alkoholu i załamaniu nerwowym.

Pozytywne zaskoczenie. Cartland to western z połowy lat 70 tych, tak więc spodziewałem się tu klasycznej, ładnie wymalowanej ramotki z niepokonanym, czarno-białym bohaterem głównym. I rzeczywiście komiks wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, ale co lepsze - fabularnie wcale tu nie odstaje. Cartland podzielony jest na kilka historii. Niektóre to westernowe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
981
539

Na półkach: , , , , ,

1 tom:

Jonathan Cartland
Pierwszy komiks ciekawy, chociaż trochę zbyt szablonowy, biali postanawiają nastawić ludzi przeciwko Indianom, a Indian zmusić do ataku na białych poprzez zdradzieckie mordowanie Indian.
Główny bohater odkrywa spisek, choć jest ukazany jako zbyt idealny (prawy, silny, ciągle udaje mu się to, co planuje). Historia jest dość prosta, a koniec bardzo skrótowy.
Ocena: 6

Ostatni konwój do Oregonu
Drugi komiks bardziej dramatyczny i poruszający, główny bohater (Cartland) odkrywa swoją żonę martwą. Wychodzi z synkiem z domu jak szalony, spotyka Indian z plemienia żony, daje im dziecko i rusza dalej.

Nieprzytomnego spotykają go dwaj biali, ratują mu życie, a później on ocala białych w forcie oczekujących pomocy, bo otoczyli ich Indianie.

Fajnie pokazane, że Indianie mają wiele plemion i Cartland będąc mężem Indianki z plemienia Ogala, czasami też pomaga białym czy walczy z Indianami z innych plemion.

Po śmierci żony i zostawieniu synka stacza się, zaczyna pić i przypomina półtrupa. Jego przyjaciel Metys spotyka go i daje mu zadanie przeprowadzenia karawany do Oregonu.
W trakcie drogi biali szykują zasadzki, a także napadają ich wygłodniali Indianie. Komiks nie jest czarno-biały, jeśli chodzi o pokazanie obu stron. Do tego szaleństwo Cartlanda ukazano mocno i realistycznie. Poruszająca historia.
Ocena: 8

Widmo Wah-Kee
Trzeci komiks to kryminał, w którym nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Mistyczne sny, dziwne śmierci...
Fajnie elementy układanki łączą się w całość. Nieoczekiwane zakończenie.
Ocena: 7


Skarb kobiety pająka
Mocny komiks, Cartland znowu pije i stacza się, ale dostaje kolejne zlecenie. To człowiek, który albo pije albo wykonuje swoją robotę.

Wynajmuje go bogaty człowiek szukający skarbu razem ze swoją córką. W trakcie wiele się dzieje, są Indianie, brutalność z obu stron, jest walka i zdrada, a w tym wszystkim mistyczny duch.

Komiks ma mroczny klimat, czyta się szybko i płynnie.

Koniec jest gorzki, idealnie w moim stylu, aż zaskakujący.
Ocena: 8


2 tom:

Wieczna rzeka
Słabsze historie niż do tej pory, sam pomysł budowania zamku na Dzikim Zachodzie dziwny i raczej mało prawdopodobny...

Porwanie Cartlanda przez Indian też zbyt sztuczne. Równie dobrze, jakby był inny, mógłby kogoś zabić.

Brakowało tutaj napięcia i klimatu z poprzednich odcinków.
Ocena: 5


Palce chaosu
Historia się rozwija, pojawiają się nowe postacie, których wcześniej nie było i w sumie to popycha fabułę do przodu. Wątek Cecili i hrabiego nie był jakiś ciekawy, ale fajnie ukazane szaleństwo. Czejeni walczą o swoje, za to pokręcona rodzinka szuka skarbów... Na pewno lepszy od poprzedniego, chociaż też brakowało tu czegoś.
Ocena: 6


Srebrny kanion
Trochę zbyt chaotyczny, dużo postaci, jakoś się nie wyróżniały, sam pomysł może i dobry, ale realizacja gorsza. Szpiedzy, próby odkrycia kto jest kim... A mało napięcia i brak dociekania od czytelnika, o co chodzi.
Na plus ciężkie warunki, głód, pragnienie, upał.
Ocena: 6


3 tom:

Ocaleni z ciemności
Trochę zabrakło pomysłu na komiks i wątek przewodni. Ciekawy pomysł z szaleństwem na wojnie tych dwóch, co z nim wędrowali, ale zbyt dużo zbiegów okoliczności, całość jakaś chaotyczna.
Ocena: 6


Dziecko Światła
W końcu poszedł odwiedzić syna, sporo czasu mu to zajęło...
Szkoda, że początkowo tak mało rozbudowany wątek z synem, mogło być to dłużej poprowadzone. Później dość ciekawie, ale jakoś tak nie zapadało głębiej w pamięć.
Wątek ojciec-syn dość dobrze prowadzony, ale też nie idealnie.
Ocena: 7


Znaki Diabła
Fajny komiks, w którym ciekawie splatają się wątki, była nutka tajemnicy i odnalezienie żony nieżyjącego, którego konia miał Cartland.
Szkoda, że w sumie komiks jest urwany, bo zakończenie serii trochę słabsze jak na ilość wątków, jakie były tu otwarte.
Ocena: 6

1 tom:

Jonathan Cartland
Pierwszy komiks ciekawy, chociaż trochę zbyt szablonowy, biali postanawiają nastawić ludzi przeciwko Indianom, a Indian zmusić do ataku na białych poprzez zdradzieckie mordowanie Indian.
Główny bohater odkrywa spisek, choć jest ukazany jako zbyt idealny (prawy, silny, ciągle udaje mu się to, co planuje). Historia jest dość prosta, a koniec bardzo...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1186
826

Na półkach:

Dobrej, klimatycznej, wypełnionej wielką przygodą i wartką akcją, westernowej opowieści, nigdy za wiele! Niezmiennie od lat fascynującą nas bowiem historie o życiu na Dzikim Zachodzie, panującym tam bezprawiu i zmaganiach tych, którzy postanowili założyć tam swój dom. Dlatego też z tym większą radością powitałam w swych dłoniach znakomity komiks pt. "Cartland. Wydanie zbiorcze. Tom 1", który to ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Elemental! Poznajmy zatem tę opowieść i emocje, jakie sobą ona niesie...

Głównym bohaterem tej komiksowej historii jest John Cartland - młody, a następnie już starszy traper, który przemierza dzikie obszary zachodniej Ameryki początków XIX stulecia, przeżywając moc niezwykłych przygód. Polowania na zwierzęta, kontakty z indiańskimi plemionami, konfrontacja z typami spod ciemnej gwiazdy oraz zetknięcie się z nadprzyrodzoną mocą indiańskiej mitologii - to główne elementy i przewodnie motywy tego zbioru, który ukazuje nam sobą trud życia na tym skrawku ziemi, ale też i początek końca jego nieskażonej obecnością białego człowieka i postępem cywilizacji, naturalności. A wszystko to ukazuje się nam za sprawą intrygującej fabuły i pięknej szaty ilustracyjnej.

Laurence Harlé i Michel Blanc-Dumont - twórcy tej opowieści i całego niniejszego cyklu, stworzyli ten tytuł w latach 70-tych ubiegłego wieku. I przyznam szczerze, że gdybym nie wiedziała o tym fakcie, uznałabym tę opowieść za twór jak najbardziej współczesny, gdyż odwołujący się tyleż do atrakcyjności westernowej przygody, co i przede wszystkim do kwestii dramatu rdzennych mieszkańców Ameryki - Indian, którzy musieli toczyć walkę o swoje domy, tradycję i wolność..., a następnie ponieść nieuchronną klęskę. To bardzo humanistyczne i niezwykle dzisiejsze spojrzenie - widoczne m.in. w literaturze i kinie, które przekłada się na to, że komiks ten jest wciąż i niezmiennie bardzo aktualnym...

Jak już wiemy, na pozycję tę składają się cztery pierwsze zeszyty oryginalnego wydaniu "Cartlanda". Odpowiedzialna za scenariusz tej opowieści - Laurence Harlé, zaoferowała nam ciekawe, choć też i bardzo różniące się od siebie, historie. Pierwsza z nich - "Jonathan Cartland", stanowi swoiste wprowadzenie w realia tej opowieści, zapoznanie z głównym bohaterem i jego codziennością oraz pewną skomplikowaną historię o prowokacji z udziałem wojska i Indian, od której ma zależeć los całego plemienia. Druga opowieść pt. "Ostatnia karawana do Oregonu", skupia się wielkiej, osobistej tragedii Johna, który poniósł niewyobrażalną stratę i które poszukuje zemsty za to, co mu uczyniono. To dramatyczniejsza historia, która łączy się także z wątkiem walki o przetrwanie Indian. Z kolei trzecia część tego zbioru - "Widmo Wan-kee", zabiera nas w rejs parowym statkiem, na pokładzie którego dochodzi do serii niewyjaśnionych zgonów, których rozwikłaniem ma zająć się oczywiście John. I wreszcie ostatnia historia pt. "Skarb Kobiety-Pająka", przedstawia nam losy pewnej archeologicznej wyprawy celem odnalezienie skarbów plemienia Pueblo, której to ma przewodzić John Cartland...

Jak widzimy z powyższych opisów, każdą z owych historii cechuje duża różnorodność oraz efektowność relacji, gdy oto czasami przemierzamy prerię tocząc walkę o sprawiedliwość, innym razem śledzimy postępy skomplikowanego śledztwa, czy też chociażby dotykamy indiańskiej mitologii i magii. Całość relacji cechuje tyleż widowiskowość, co i niezwykły realizm, który objawia się zarówno na polu logiki wydarzeń, przekonujących ludzkich reakcji oraz rzetelności oddania realiów tamtych czasów, co i nie unikania brutalności świata Dzikiego Zachodu - jego nieodłącznej twarzy. Nie uświadczymy tu bowiem komediowych akcentów, a jedynie mocne, często bolesne i na wskroś prawdziwe sceny z udziałem ludzi, którzy zazwyczaj ponosili klęski i porażki.

Kreacja postaci głównego bohatera i obrazu tej komiksowej rzeczywistości, zachwyca nas w każdym względzie. John Cartland to twardy, niezłomny, boleśnie doświadczony przez los i zmieniający się na naszych oczach, mężczyzna. Znakomity traper, świetny przewodnik i doskonały strzelec, który ma na koncie śmierć wielu osób, ale który zawsze stara się kierować sumieniem w tym, co robi. Lubimy tę postać, współczujemy jej i co najważniejsze - wierzymy w nią. Wierzymy też w przedstawiany tu obraz Dzikiego Zachodu, jako pięknego, ale też i surowego, wypełnionego przemocą, krzywdą i niesprawiedliwością, miejsca. Co ważne, autorzy ukazali nam tu zarówno codzienność życia rdzennych mieszkańców tej części Ameryki, na czele z indiańską kulturą i postrzeganiem świata, jak i też życie białych osadników, którzy niestety nie jawią się tu w pozytywnym świetle...

Wielką siłą tego komiksu jest jego szata ilustracyjna, stworzona przez Michela Blanca-Dumonta. Autor ten zaoferował nam tutaj bardzo klimatyczne, pociągnięte dość surową kreską, ale przy tym też i niezwykle szczegółowe, rysunki. Zachwycają nas one swoją dynamiką, co widać głównie w scenach obrazujących walkę, ale też i chociażby dbałością o wszelkie detale z drugiego planu, czy też ukazywanie emocje na twarzach bohaterów. Do tego mamy oczywiście całą paletę pięknych i idealnie dobranych kolorów, które to - co ciekawe, często zdobią część danego kadru, pozostawiając pewny obszar czarno-białym. To widowiskowa, wspaniała i dająca wielką przyjemność, ilustracyjna szata.

Spotkanie z komiksem "Cartland. Wydanie zbiorcze. Tom 1", gwarantuje nam sobą wielkie emocje, mile spędzony czasy i rozrywkę, którą docenią zarówno miłośnicy klasycznego westernu, jak i też wszyscy fani dobrego komiksu spod znaku historycznej i realistycznej przygody. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - tym bardziej, iż już wkrótce ukaże się kolejna odsłona tego znakomitego cyklu!

Dobrej, klimatycznej, wypełnionej wielką przygodą i wartką akcją, westernowej opowieści, nigdy za wiele! Niezmiennie od lat fascynującą nas bowiem historie o życiu na Dzikim Zachodzie, panującym tam bezprawiu i zmaganiach tych, którzy postanowili założyć tam swój dom. Dlatego też z tym większą radością powitałam w swych dłoniach znakomity komiks pt. "Cartland. Wydanie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    18
  • Chcę przeczytać
    14
  • Posiadam
    6
  • Komiksy
    3
  • Nałogi
    1
  • Komiksy serie do przeczytania
    1
  • KOM
    1
  • Komiks+manga
    1
  • Komiks historyczny
    1
  • Komiksy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Cartland. Wydanie zbiorcze 1


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Zatracony w innym świecie #1 Hiroshi Noda, Takahiro Wakamatsu
Ocena 10,0
Zatracony w in... Hiroshi Noda, Takah...

Przeczytaj także