Cuda się zdarzają - Mary Kay Ash

Okładka książki Cuda się zdarzają - Mary Kay Ash Mary Kay
Okładka książki Cuda się zdarzają - Mary Kay Ash
Mary Kay Wydawnictwo: Mary Kay Cosmetics Poland Sp. z o.o. biografia, autobiografia, pamiętnik
Cuda się zdarzają
Mary Kay Cosmetics Poland Sp. z o.o.
1994-01-01
1994-01-01
8371920865
Anna Kłosowicz
kosmetyki kobiety odwaga zmiany biznes

Ostatnio miałyśmy okazję poznać niezwykle trafną definicję kobiecych potrzeb. „Od urodzenia do ukończenia czternastu lat [kobieta] potrzebuje zdrowia i dobrych rodziców. Od czternastki do czterdziestki- dobrze wyglądać. Od czterdziestki do sześćdziesiątki – potrzebuje osobowości, po sześćdziesiątce potrzebuje gotówki…”. Zgodnie z tą definicją potrzeby naszego zdrowo booKKniętego duetu sprowadzają się do dobrego wyglądu (na który nie narzekamy, oczywiście 😉-dopisek JJ). A z racji tego, że świat idzie do przodu, nadmieniamy nieśmiało, że potrzeby kobiet ewoluowały, w związku z czym poza potrzebą nienagannego wizerunku przydałoby się nam też nieco gotówki. A jakie są Wasze potrzeby, drogie Obserwatorki?
Tym razem będzie niekonwencjonalnie o kobietach. Niekonwencjonalnie, bo i recenzowana książka jest nietypowa. Nie da się jej przypisać do konkretnego gatunku. Posiada elementy autobiografii, poradnika dla początkujących przedsiębiorców, a także motywacyjnego. Wszystkie te elementy spajają „złote myśli” oraz trafne i pełne humoru anegdoty z życia jednej z najbardziej energetycznych i dynamicznych kobiet biznesu- Mary Kay Ash, która wbrew oczekiwaniom większości otaczających ją ludzi, krótko po śmierci trzeciego małżonka z pomocą dzieci stworzyła prawdziwe kosmetyczne imperium. W końcu „Cuda się zdarzają”…
Zastanawiacie się pewnie, jak do tego doszło, że kobieta odniosła tak spektakularny sukces, w czasach kiedy świat biznesu, był zdominowany przez mężczyzn? Mary Kay twierdzi, że przedsiębiorczość towarzyszyła jej od zawsze. W końcu przyszła na świat w rodzinie o tradycjach biznesowych (jej rodzice prowadzili hotel i restaurację). Kiedy ojciec Mary poważnie zachorował, ciężar związany z utrzymaniem domu obciążył mamę, która pracowała dniami i nocami, aby zapewnić rodzinie dobry byt. Wtedy przyszła bizneswoman zdała sobie sprawę z tego, jak ważna jest samodzielność i niezależność finansowa kobiety i przyrzekła samej sobie, że ona nie da się tak wykorzystywać i znajdzie zajęcie, zapewniające godziwy dochód, niezależność finansową i czas dla rodziny, którą nota bene bardzo szybko założyła. Mary znalazła zatrudnienie w handlu bezpośrednim i szybko pięła się po szczeblach kariery zawodowej, dostrzegając zarazem luki systemu motywacyjnego stosowanego przez ówczesnych przedsiębiorców. Wtedy postanowiła, że pewnego dnia stworzy firmę marzeń, w której kobiety będą pracować z przyjemnością. A nie od dziś wiadomo, że gdy kobieta „raz postanowi coś i sercem stanie przy swej myśli, w wykonaniu jest upartszą , zaciętszą od mężczyzny” (Józef Ignacy Kraszewski). Tak też się stało. Mimo trudu, ograniczonych środków finansowych, ale dzięki uporowi, pozytywnemu myśleniu i trzem prostym zasadom Mary Kay Ash stworzyła firmę przyjazną kobietom. W swojej książce zdradza swój klucz do sukcesu i motywuje kobiety do działania. Wierzy, że każda z nas jest wyjątkowa i że przy odpowiednim zaangażowaniu osiągnie wszystko to, co zamierzyła, bo w końcu tytułowe „Cuda się zdarzają”.

Cuda się zdarzają

„… Ostatnio usłyszałam bardzo trafną definicję kobiecych potrzeb. Od urodzenia do ukończenia czternastu lat potrzebuje zdrowia i dobrych rodziców. Od czternastki do czterdziestki – dobrze wyglądać. Od czterdziestki do sześćdziesiątki – potrzebuje osobowości, po sześćdziesiątce potrzebuje gotówki …”

Tym razem będzie coś o kobietach 😉 Wiele z Nas zastanawia się, jak osiągnąć sukces i być jednocześnie piękną każdego dnia… Nie chodzi mi tym razem o rozmiar, bo na 36 nie wyglądam 😉, ale i tak czuje się bardzo kobieco 😉

To zasługa kosmetyków, odpowiedzialnych konsultantek i firmy MARY KAY. Nie będzie to artykuł sponsorowany, ale recenzja książki, o której słyszałam wiele pozytywnych opinii.

Mary Kay Ash była jedną z najbardziej dynamicznych i przedsiębiorczych kobiet biznesu w Ameryce. Sama żyła według kilku prostych i ponadczasowych zasad. Jej recepta na sukces była prosta i skuteczna. Po pierwsze, to niezłomna wiara, po drugie rodzina, a po trzecie kariera. Mary Kay zrealizowała swoje marzenie. Inspirowała kobiety, dawała im wiarę, motywowała do działania i powtarzała, że jeżeli oczekujemy czegoś wspaniałego, to coś i tak się w końcu wydarzy. Musimy oczekiwać sukcesów. Cuda się przecież zdarzają 😉

Publikacja została wydana na świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Mary Kay uważała, że każda kobieta musi wyjść poza swoją „bezpieczną strefę”. Sporo w tym prawdy. Zgadzam się w zupełności ze stwierdzeniem, że przestarzałe idee na temat tego, co kobiety powinny, a czego nie powinny robić, pracując z mężczyznami są wkurzające.

Kobieta pragnie podzielić się swoją filozofią, radością, ale i rozczarowaniami. Jej matka była pielęgniarką, ale ostatecznie znalazła pracę jako menedżer restauracji w Houston. W świecie medycyny niestety pielęgniarki traktowane są jako obywatelki drugiej kategorii – niestety. Córka – w zasadzie młoda dziewczyna postanowiła, że dopnie swego i założy „firmę swoich marzeń.” Zachowa się inaczej niż jej matka. Udało się! Firma stała się szansą i możliwościami dla kobiet, których nasza bohaterka wcześniej nie miała.

Kiedy dzieci pracują nad stopniami w szkole, przekonują się czym jest rywalizacja i ciągłe podnoszenie poprzeczki. A jak często WY stawiacie sobie zadania? A może stoicie tak naprawdę w miejscu?

Spotkania z kobietami są wyzwaniem, ale to przegrana zbliża nas do sukcesu. Podobnie jest z codzienną pielęgnacją. Nie uwierzę w to, że żadna niewiasta 😉 nie lubi dobrze wyglądać 😉 Przydaje się także notes z telefonami, to te nasze słodkie kontakty i ulubiona szminka.

Jako czytelniczka muszę przyznać się, że zainspirowały mnie dwa rozdziały z książki. To „Jak ciężką pracą odnieść sukces w męskim świecie …” i „Dobrze wyglądać i świetnie się czuć”. Prawdą jest, że kobieta podczas spotkania kosmetycznego potrzebuje nowych kosmetyków i nowego makijażu. Wtedy widzi różnicę. Podobnie jest z naszą intuicją. To taka iskierka od Boga, którą obdarzył kobiety 😉 Tak PANOWIE 😉 To coś bardzo cennego. Kobieta musi być piękna, inteligentna, dobrze ubrana, nie może wyglądać zbyt wyzywająco i podświadomie lubi oceniać – w sytuacjach zaburzenia strefy bezpieczeństwa.

Atrakcyjny wygląd, to coś, co każda kobieta może osiągnąć – jeżeli naprawdę chce. Moda i opinie ulegają zmianom. ALE 😉 I to lubię najbardziej 😉 Kiedy kobieta czuje, że dobrze wygląda, promienieje pewnością siebie. To podniesiona głowa i charyzma.

Gorąco polecam świetną książkę, która z pasją opisuje kobiety. Ale jest jeden smaczek 😉 Dowiecie się co oznaczają diamentowe broszki w postaci pszczoły 😉 Ja, już wiem.

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: MARY KAY COSMETICS POLAND SP. Z O.O.
Oprawa: twarda
Przekład: Anna Kłosowicz
Liczba stron: 180
(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce

Cuda się zdarzają

Tym razem będzie coś o kobietach 😉 Wiele z Nas...

Dodaj cytat z książki Cuda się zdarzają - Mary Kay Ash