Kingdoms and Chaos

Wzięłam się za nią z dwóch powodów - chciałam coś, co zajmie mnie na dłużej i coś mi świtało, że na początku tego roku wychodzi kolejny tom (chyba w lutym). I zawsze zaskakuje mnie, jak szybko płynie się przez te książki i w ogóle nie czuć upływu czasu. Fakt, że wiele rzeczy jest absurdalnych, a wspaniałość Rezkina może czasami męczyć (no bo ileż razy można powtarzać, jak ktoś jest idealny),ale podobała mi się fabuła tego tomu i czekam niecierpliwie na to, co przyniesie kolejny, bo było mi aż smutno, kiedy się skończyła. Może i jest grubaśna, ale w moim odczuciu lekka i zabawna i zwyczajnie chcę więcej!

Magini... rycerka... Kto to tłumaczył.
Odpowiednikiem męskiego maga jest czarodziejka, albo po prostu kobieta może być magiem.
Tak samo kobieta może być rycerzem.
Po co te feminatywy???
Poza tym książka +/- trzyma poziom pozostałych. Mniej akcji i skupianiu się na głównym bohaterze, więcej relacji miedzy bohaterami.
Ogólnie polecam, ale ta rycerka...

Magini... rycerka... Kto to tłumaczył.
Tak samo kobieta może być rycerzem.
Po co te feminatywy???
Ogólnie polecam, ale ta rycerka...

Przez czwartą część "przeleciałam" na szybko w oryginale, niestety nieco zawodząc się... Mało konkretnej akcji, dużo dziwnych relacji między bohaterami, jakoś tak niezręcznie to wszystko wyszło. Końcówka zapowiada coś ciekawego , więc będziemy brnąć dalej w ten świat... Bo o ile są bohaterowie, którzy niezmiernie mnie nudzą i denerwują (Frisha... ),to do tego głównego przywiązałam się na tyle, że chciałabym poznać finał historii.

dobra kontynuacja, książka nie jest idealna ale dobra. W tym tomie znacząca rozbudowa otaczającego bohaterów świata.

Kurcze średniawka. Nudziłam się przez większość książki. Jest dosyć polityczna, co nie do końca mi odpowiada. Nie zależy mi na bohaterach, więc nawet jeśli coś się z nimi dzieje, nie rusza mnie to. Jeśli 5 tom jest ostatni to dokończę tę serię, ale raczej tylko po to żeby skończyć.

HM. Jestem już dość znudzona.
Jestem na początku i w sumie nie będę kontynuować.
Dużo rozmów między bohaterami, niestety nie są one ciekawe. Sam Rezkin również...
Patrząc na komentarze, odpuszczam.

HM. Jestem już dość znudzona.
Jestem na początku i w sumie nie będę kontynuować.
Patrząc na komentarze, odpuszczam.

Więcej wątków, więcej bohaterów. Już nie tylko Razkin dąży do .... jego przyjacielae mają swoje zadania i przygody. Brak rozwiązania historii. CDN i jeszcze i jeszcze.

Im dalej w las, tym bardziej magicznie się robi. W tym tomie wyjątkowość, nieśmiertelność i nieomylność Rezkina raziła jednak nieco mniej.
Mieliśmy za to królestwo Amazonek, nimfę z jeziora wręczającą herosowi miecz i inne oryginalne pomysły ;)
Tak serio, to myślę, że potencjał cyklu został trochę zmarnowany, ale dalej jest to wciągająca i przyjemna w odbiorze rozrywka.

Tragedia. Co ta Kade narobiła to nie wiem. Dwie pierwsze części ok. Trzecia za dużo magii, w sumie nic się nie działo i pogmatwane to wszystko. Ta część również dramat. Pogubiła się autorka. I jeszcze te femifaszystyczne miasto ;) Chyba za 5 część nie sięgnę. Zresztą chyba nawet jeszcze nie ma a za nim wyjdzie to pewnie już o tej serii całkowicie zapomnę. Szkoda że facet nie jest autorem tej serii. Na pewno lepiej poprowadził całą fabułę.

Coraz lepiej się czyta ten cykl,aż nie mogę doczekać się kolejnej części

Coraz lepiej się czyta ten cykl,aż nie mogę doczekać się kolejnej części