Kózka zwana Wierzbą

Wilga
2020-09-16
2020-09-16
Ewa Kleszcz

Kózka zwana Wierzbą to cudowna opowieść, pełna ciepłych emocji, ale i troszkę zakręcona, co na pewno spodoba się waszym dzieciom. Jasmine i Tom postanawiają zaopiekować się małą kózką, która niestety co rusz wpada w kolejne tarapaty. Ciężko bedzie im utrzymać jej obecność na farmie w sekrecie. Ale zaraz zaraz, dlaczego dzieci ukrywają Wierzbę i nie chcą przyznać się rozdzicom, że zaopiekowali się małą kózką?
Zapraszam was do zapoznania się z tą uroczą historyjką, w której nie zabraknie uśmiechów i wzruszeń. Autorka porusza mądre tematy, które przekażą waszym dzieciom wartościowe wzorce, a przy tym wszystkim nie zabraknie dobrej zabawy. Dodam też, że książeczka posiada sporo tekstu, więc będzie idealna dla dzieci szkolnych, które próbują już same czytać. Chyba, że wy rodzice chcecie poczytać na dobranoc, to jak najbardziej książeczka świetnie się sprawdzi w tej roli. 😊

Ta książka była tak urocza i wartościowa, że z pewnością sięgniemy po inne tytuły z serii "Dębowa farma". Piesek zwany obłoczkiem, Kotek zwany Jagoda i Baranek zwany Szczęściarzem jakoś najbardziej mnie ciekawi. Wasze dzieci mają inne tytuły z tej serii? Jeśli tak koniecznie dajcie znać, na który powinnam zwrócić uwagę.

Książek dla dzieci nigdy nam nie za dużo 😃
Razem z Jeremkiem poznaliśmy przygody pewnej kózki 🐐 💕

Kózka zwana Wierzbą 📖 Helen Peters

To nie jest jakaś taka króciutka opowiastki, to konkretn opowieść, którą snuliśmy przez kilka wieczorów, zaprzyjaźniając się z bohaterami i przeżywając ich przygody i rozterki.

Opowieść jest wspaniała, a do tego porusza kilka ważnych tematów, sporo w niej emocji i dobrego przekazu.
Polecam bo warto po nią sięgnąć 💜💜💜

Książek dla dzieci nigdy nam nie za dużo 😃
Razem z Jeremkiem poznaliśmy przygody pewnej kózki 🐐 💕

Kózka zwana Wierzbą 📖 Helen Peters

Opowieść jest wspaniała, a do tego porusza kilka ważnych...

Czy można kłamać dla większego dobra?

Jak wytłumaczyć dziecku, że kłamanie nie prowadzi do niczego dobrego? I co, jeśli dziecko kłamie, a skutki jego nieprawdy... Jednak doprowadziły do jakiegoś dobra?

Niby to zwykła opowieść o nadpobudliwej kozie, a ścisłej ujmując, jej niepokornej właścicielce, która ma dobre serce, jednak lubi czasem kłamać rodziców. W dobrej sprawie. Ale właśnie! Czy kłamstwa da się usprawiedliwiać? To również opowieść o empatii, tolerancji wobec zwierząt, a także o tym, że dzieci potrafią być niebywale sprytne.

Przez tę historię przewijają się postacie, których zachowania ciężko zakwalifikować do dobrych albo złych. "Kózka zwana Wierzbą" jest napisana prostym językiem i sprawdzi się jako czytanka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ilustracje Ellie Snowdon są bez wątpienia wykonane ołówkiem i idealnie wpasowujące się w nieco farmerski klimat tej powieści.

Czy można kłamać dla większego dobra?

• Rodzicowe czytanie
  • Dla dzieci i młodszej młodzieży
  • Zagraniczne
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa