Magus of the Library#3

Okładka książki Magus of the Library#3 Izumi Mitsu
Okładka książki Magus of the Library#3
Izumi Mitsu Wydawnictwo: Kodansha Comics Cykl: Wielki Strażnik Biblioteki (tom 3) komiksy
komiksy
Wielki Strażnik Biblioteki (tom 3)
Kodansha Comics
2020-02-25
2020-02-25
fantasy magia przygoda seinen manga

Re-read, znowu po miesiącu, znowu świetna zabawa. Są biblioteki, są książki (i to na głównym planie!),bohaterowie niczego sobie - aż chce się więcej.

I kolejny powrót do mojej ulubionej mangi - im więcej razy po to sięgam, tym lepiej się bawię!

Jestem bardzo zadowolona, że skończyłam trzeci tom! Jak już mówiłam w mojej poprzedniej opinii, tutaj Theo pisał egzaminy na zostanie kafną! Czy jemu się uda osiągnąć cel? Problem w tym, że musi też zaliczyć test wymagający pracy w grupie, a jego partnerka wcale nie ma ochoty z nim pracować. Z tomiku na tom jest coraz lepiej, a kreska coraz piękniejsza! Po raz pierwszy w tomiku autor rzuca też nieco światła na postaci, które stanowią potencjalnych antagonistów serii. Z niecierpliwością czekam na to kiedy ten czwarty tomik będę mogła wypożyczyć w bibliotece ;)
PS: Ohgga stała się moją ulubioną bohaterką

Świetna. Cieszy mnie myśl, że nadal możemy poznawać losy Theo. Bardzo polubiłam głównego bohatera. W trzeciej części ponawiaj się nowe interesujące postacie.

Krótko bo i nie ma co więcej mówić. Nadal mi się podoba, nadal sie dobrze bawię, nadal mnie interesuje.
Oczywiście kontynuujemy etap egzaminu, oraz pojawiają się nowe informacje o świecie.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Historia Theo nabiera powoli tempa. Nowi ciekawi bohaterowie i pierwsi wrogowie. Czekam na kolejne tomy :)

2012

Manga Wielki Strażnik Biblioteki #3 to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z poprzedniego tomu, w którym to mogliśmy być świadkami dotarcia Theo do wielkiego miasta i rozpoczęcia przez niego bardzo ważnego egzaminu. Teraz kiedy ukończył on część pisemną, czekać będą na niego nowe wyzwania. Jednym z nich jest bardzo wymagający egzamin ustny, na którym musi wypaść on perfekcyjnie. Nie obejdzie się jednak bez masy stresu, który widoczny jest również u innych osób. Indywidualne rozmowy są jednak jedynie wstępem do kolejnego testu, w którym to sprawdzana będzie praca grupowa. Poznamy więc kilku innych pretendentów do zostania „Kafną”, gdzie każdy jest mocno zdeterminowany do zaliczenia egzaminu. Nie każdemu jednak się to uda. Czy młody Theo znajdzie się w gronie szczęśliwców?

Trzecia część serii to nie tylko mocne skupienie się na kolejnych etapach egzaminu. Mamy tutaj również okazję lepszego poznania wykreowanego świata oraz pewnych jego realiów z dużym naciskiem na magię i magów. Na kolejnych stronach tomiku zobaczymy również całą masę różnych postaci z najdalszych zakątków świata. Poznamy przy okazji pewne szczegóły ich kultur czy cech rasowych. Nadaje to mandze znaczącej głębi i jeszcze mocniej urozmaica i tak świetnie wykreowany bogaty świat. Nie zabrakło tutaj również typowych dla serii lekkich elementów komediowych czy szczypty akcji.

Cała recenzja na:

Dalszy ciąg egzaminów. Ten tom daje nadzieje, że w kolejnych będzie większa akcja. Pojawia się kilka tajemniczych postaci.

• Manga
  • Mangi