Rok 1920 w przekazie historycznym i literackim

Wydawnictwo Libertas
1920 wojna polsko-bolszewicka
historia
1920 wojna polsko-bolszewicka

Publikacja (wydana na początku lat 90.) jest wyborem wspomnień, materiałów prasowych, dokumentów wojskowych i utworów literackich dotyczących wojny polsko-bolszewickiej. Znajdziemy tu fragmenty takich książek/reportaży/dzieł, jak "Lewa wolna" Józefa Mackiewicza, "Na probostwie w Wyszkowie" Żeromskiego, "Cud Wisły" Grzymały-Siedleckiego, "Nad Wisłą i Wkrą" Sikorskiego....

• ZSRR, Rosja, komunizm, łagry

Dodaj cytat z książki Rok 1920 w przekazie historycznym i literackim