Morderców tropimy w czwartki

Okładka książki Morderców tropimy w czwartki Richard Osman
Okładka książki Morderców tropimy w czwartki
Richard Osman Wydawnictwo: Muza Cykl: Czwartkowy Klub Zbrodni (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Czwartkowy Klub Zbrodni (tom 1)
The Thursday Murder Club
Muza
2020-10-14
2020-10-14
Anna Rajca-Salata

Detektywi trzeciego wieku

Świetna książka, z cudownymi, barwnymi bohaterami. Bohaterowie są barwni aż nad wyraz, do tego stopnia, że czasem trudno uwierzyć w ich autentyczność, ale hej, może wszyscy jesteśmy wyjątkowi a uwypukli się to dopiero na starość, kto wie.
Nie jest to gatunkowy kryminał, nie ma co liczyć na narracje w stylu "te poscigi, te wybuchy", ale mi się podobało. Fabularnie widziałam kilka niedociągnięć, ale ostatecznie nie zepsuły one przyjemności z lektury.
Książka skojarzyła mi się przyjemnie z powieściami Joanny Chmielewskiej. Nie ze względu na styl czy formę ale z powodu lekkiego i humorystycznego podejścia do zbrodni.

Dla mnie super! Fajna książka aby się zrelaksowac i miło spędzić czas. Pzry okazji dobrze napisana....

Zupełnie mi nie podeszła ta książka. Niby to jakiś brytyjski bestseller, ale jak dla mnie to wiało tu nudą. Za dużo wątków, za dużo trupów, za dużo bohaterów. Jakieś to miałkie wszystko i poplątane tak, że jakbyście mnie zapytali kto zabił to nie umiałabym powiedzieć. Więc to chyba nie o to chodzi w kryminale, nawet w tym z gatunku cozy crime. Parę razy uśmiechnęłam się na scenach z poczciwymi staruszkami, ale w ogólnym rozrachunku prowadzenie śledztwa przez seniorów zupełnie mnie nie porwało. Wynajdowali jakieś wątki jak z kapelusza i rozwiązywali je prawie jak Sherlock Holmes. No nie kupuję tego. Nawet Pan Kosior w audiobooku nie był w stanie utrzymać mojego zaangażowania na poszczególnych scenach i po prostu zdarzało mi się odpływać myślami.
Zdecydowanie nie mój klimat.

Generalnie to takie 6.5/10 ale niech już będzie.
Przede wszystkim, wątek kryminalny jest nudny i niewciągający xd ale to mi nie przeszkadzało. Polubiłam bohaterów, uroczych seniorów którzy z radością opowiadają o martwych ciałach i emocjonują się morderstwem.
Więc podsumowując, książka jest kinda nudna ale jest przyjemnie napisana, rozdziały są krótkie a bohaterowie mają fajne dialogi.
I jest btw polski akcent dość spory🙃

Generalnie to takie 6.5/10 ale niech już będzie.

Trochę zakręcona byłam chwilami i myliły mi się postacie ale może to poprostu taki czas był nie najlepszy. Jeśli ktoś lubi brytyjskie klimaty to warto.

Świetnie się bawiłam przy czytaniu i z chęcią sięgnę po tom 2 i 3. Nie przeszkadzała mi mnogość wątków i bohaterów. Sympatyczni bohaterowie z Klubu Seniora i wiele humorystycznych wątków.Polecam ten kocykowy kryminał.

„Czwartkowy klub zbrodni” pochłonęłam w 2 dni. Jest to dość przeciętna pozycja, jednak dziarscy staruszkowie mają w sobie to coś, co zatrzymuje czytelnika. Kto powiedział, że na emeryturze jedyne co można robić, to swetry na drutach? Nasza wesoła ekipa dowodzi, że można robić o wiele więcej! Polubiłam z całego serca każdego członka klubu, są tak przesympatyczni, że chyba nie da się inaczej.
Dla każdego, kto szuka lekkiej, pełnej humoru lektury- „Czwartkowy klub zbrodni” poleca się 😁

Początkowo przyjemnie się czytało, ciekawi bohaterowie, a jednak końcówka strasznie zagmatwana, jakieś napływające wątki nie wiadomo skąd i po co... rozczarowałam się tym zakończeniem.

Znudziła mnie,ale przeczytam drugi tom.

Znudziła mnie,ale przeczytam drugi tom.

Byłam trochę sceptycznie nastawiona jak na początku książki zobaczyłam, że osoby z czwartkowego klubu zbrodni to seniorzy. Wszystkie postacie były tak dobrze napisane, że nie dało się ich nie lubić. Sama sprawa morderstw i plot twisty. No dla fanów kryminałów pozycja OBOWIĄZKOWA!