Na stulecie urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II

16 min.
religia Jan Paweł II Benedykt XVI

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Bardzo schludna publikacja, na laminowanym papierze, podoba mi się jej koloryt. Otwiera ją list z 4 maja 2020 roku, od papieża Benedykta XVI do kardynała Stanisława Dziwisza rezydującego w Krakowie. Jest przedstawiony w oryginale, czyli po włosku oraz na osobnej stronie przetłumaczony na język polski. W następnej kolejności jest umieszczona treść, jaką pisze papież Benedykt XVI z okazji setnej rocznicy urodzin świętego papieża Jana Pawła II przypadającej na 18 maja 2020 roku, przedstawiana tu wyłącznie po polsku (a Benedykt XVI wyraża ją w jego rodzimym języku, czyli po niemiecku).

Jest to wspomnienie o drodze życiowej Karola Wojtyły. Benedykt XVI przypomina dramatyczną sytuację Kościoła po Soborze Watykańskim II i że Jan Paweł II mierzy się z ówczesnymi problemami. Otóż ten papież wybrany 16 października 1978 roku ma budujący sposób podejścia do Kościoła: "Decydujące było nie powątpiewanie we wszystko, lecz radosna odnowa wszystkiego".

Na kanale YouTube jest dostępna konferencja prasowa z 15 maja 2020 roku i czytana treść listu (od 33:40), pod linkiem:

Dodaj cytat z książki Na stulecie urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II