Bękart

Małgorzata Szczepańska Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2020-01-01
2020-01-01
uczucia romans miłość rodzina kłamstwa

Styl pisania powodował, że nie wiedziałam na początku w jakiej jesteśmy epoce. Wzniosły, pełen uniesień, przenoszący XVIII wieczne zwyczaje w teraźniejszość. Krótko i zwięźle- pierdolety, które mają udawać haft lub koronkę. Nie podobało mi się ani trochę.

Niestety początek książki mnie nie wciągnął, musiałam się troszkę zmuszać do jej przeczytania. Oczywiście było to bardzo dobrą decyzją, bo po przeczytaniu 50 stron wciągnęła mnie całkowicie. Żałowałam, że doba ma tylko 24h i mam tak mało czasu na czytanie.
Były sceny seksu, choć fani erotyków się nimi nie nasycą, ponieważ było to wyrażenie swojej wzajemnej bezgranicznej miłości i przywiązania.

Gaja jest dorosłą kobietą, która właśnie poznała miłość swojego życia. Podoba jej się uczcie, które odczuwa podczas spotkań z Aleksandrem i nie zamierza sobie go szczędzić. Niestety, to co piękne szybko się kończy. Pewnego dnia próg jej domu przekracza tajemnicza kobieta w ciąży, która podaje się za żonę Aleksandra. Mówi, że jego służbowy wyjazd nie miał nic wspólnego z jego pracą, lecz było to spotkanie rodzinne. Zrozpaczona Gaja nie ma oparcia w swojej matce, która pcha ją w ręce bogatego Fabiana. Firma jej ojca podupada finansowo, straty są kolosalne, nikt z ich bogatych znajomych nie chce im pomóc. Mężczyzna spłaca ich długi w zamian za rękę córki.
Po czasie złamane serce kobiety wypełnia dozgonna miłość, szczęście i wdzięczność do swojego męża. Nie wyobraża sobie życia bez niego.
Niestety na drodze ich pełnego miłości małżeństwa staje były narzeczony Gai.
Czy powiedzenie "Stara miłość nie rdzewieje" sprawdzi się w tym przypadku?
Będą musieli stawicz czoła intrygom, spiskom, tajemnicom i kłamstwom, które będą dawały im się we znaki.
Jednak czy jest coś, co byłoby w stanie zakłócić harmonię i miłość zakochanych?

Niektóre sytuacje z książki bardzo mnie wzruszyły, nie potrafiłam wstrzymać potoku łez. Dobro głównych bohaterów i miłość jaką się darzyli powinna wniknąć w każdą cząsteczkę naszego ciała.
Zakończenie książki było bardzo satysfakcjonujące, oczywiście nie obyło się bez łez obawy o Fabiana i wzruszenia. Tak jak w naszym życiu dla niektórych był to happy end, dla niektórych niestety nie.
Podsumowując książka bardzo mi się podobała, jest to zdecydowanie numer jeden tego miesiąca. Polecam!!

• Polscy autorzy
  • Pojedyncze/Książki bez serii