Wielki Mur

2017-01-01
2017-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pierwsza strona, zaczyna się tak: "Gdyby w Hollywood powstał film o Wielkim Murze, mógłby zaczynać się od...". Jak tak się zaczyna to już wiemy, że nie powinniśmy spodziewać się czegoś wielkiego.
Historia Wielkiego Muru jak najbardziej opisana, jednak jak dla mnie trochę chaotycznie. Styl pisania niezbyt dopasowany do tematu.
Nie jest źle, ale spodziewałam się naukowego, historycznego traktatu, dlatego jestem zawiedziona.

Nie jest źle, ale spodziewałam się naukowego,...

Pan John Man miał ambitny plan. Chciał zobaczyć i opisać każdy możliwy kawałek wielkiego muru chińskiego. Zdecydowanie udało mu się osiągnąć ten cel. Napisał wszystko co się tylko dało. Każdy krok, każdy wdech i wydech. Aż do przesady. Przyznaję że niektóre rozdziały przyjemnie się czytało, ale tylko dlatego że Pan John skupiał się nie na murze jako takim, a historii wokół niego tak jak powinien to robić cały czas. Pozostałe okraszał bardzo plastycznymi opisami bez przekazywania żadnej wiedzy. Osobiście nie lubię takiego zabiegu szczególnie, że nie mamy tutaj do czynienia z powieścią, a z dziełem naukowym. Ciężko mi było ją skończyć, a gdy już to zrobiłem nie poczułem się jakoś specjalnie mądrzejszy. Niestety, nie mogę polecić tej książki z czystym sercem, ale jeżeli szukasz dzieła o wielkim murze, napisanej przez niespełnionego powieściopisarza to proszę bardzo.

• Chiny
  • Starożytność