Chińskie czołgi i opancerzone wozy bojowe od 1950 do współczesności

Martin Dougherty Wydawnictwo: Alma-Press Seria: Panorama techniki wojskowej militaria, wojskowość
Chinese tanks and AFVs 1950- Present. Tanks-Self-Propelled Guns-APCs-IFVs
militaria, wojskowość
9788370207946
Jerzy Majszczyk
Panorama techniki wojskowej

W przypadku wzorów uzbrojenia produkowanych w Chińskiej Republice Ludowej – która choć jest jednym z czołowych mocarstw i coraz bardziej próbuje zagrozić hegemonii Stanów Zjednoczonych, są one stosunkowo mniej znane szerszej publice niż uzbrojenie rosyjskie czy amerykańskie. Najnowsza encyklopedia z serii Panorama techniki wojskowej, wydana nakładem Oficyny Wydawniczej...

"Dobry przewodnik"
"Chińskie czołgi i opancerzone wozy bojowe od 1950 do współczesności" - to przystępnie napisany przewodnik po części chińskiego uzbrojenia. Temat trudny do zbadania, niszowy i bardzo ciekawy. Książka ma charakter popularnonaukowy, stąd nie należy się spodziewać pogłębionych analiz czegokolwiek. Ale do nabycia ogólnego pojęcia o sprzęcie wystarczy.
W...

• Recenzentki