Bez marnowania. Kuchnia zero waste

Wydawnictwo RM
zero waste
kulinaria, przepisy kulinarne
zero waste

Bardzo podoba mi się układ tej książki: na początku kilka powodów, z których marnujemy jedzenie oraz jak tego uniknąć, a później sporo przepisów posegregowanych rodzajami "ratowanych" produktów. Pierwsza część jest stosunkowo krótka i zwięzła, co bardzo mi przypadło do gustu, bo oczekiwałam przede wszystkim przepisów, a kilka prostych rad pięknie uzupełnia całość. Z drugiej...

Bardzo ładnie wydana książka, przepisy opatrzone pięknymi zdjęciami, jednak nie do końca się nimi zainspirowałam. Myślę, że w tej tematyce możemy znaleźć pozycje z ciekawszymi i prostszymi pomysłami.

Tematyka less/ zerowaste interesuje mnie od pewnego czasu, także cieszę się, że pojawia się również na polskim rynku czytelniczym... Na początku masa porad dotyczących zakupu, przechowywania i zużywania produktów.
W dalszej części autorka grupuje przepisy w zależności od tego co pozostało z produktów żywnościowych niezużyte np. aquafaba z puszki ciecierzycy, białka jajek,...

• Dieta i rozwój
  • Poradniki/Kulinarne/Praktyczne itd.