Bez marnowania. Kuchnia zero waste

Wydawnictwo RM
2020-09-14
2020-09-14
zero waste

Okładka książki Dieta wegańska na cztery pory roku Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Dieta wegańska... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Happy Food. Przez żołądek do szczęścia Niklas Ekstedt, Henrik Ennart
Happy Food. Pr... Niklas Ekstedt, Hen...
Okładka książki Dieta flexi w insulinooporności. Twoja droga do wege Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Dieta flexi w ... Magdalena Makarowsk...

Na półkach: , , , , , , ,

Książki kulinarne czytam zawsze z przyjemnością.
Gotowanie, to moja wielka pasja, a także wieloletnie doświadczenie.
Proponowany przez autorkę Annę Lesz poradnik, pt. "Bez marnowania. Kuchnia zero waste", to taki swoisty instruktaż, zwłaszcza dla młodych adeptów w kuchni.
Moje pokolenie, osób po 60-tym r.ż. niejednokrotnie musiało sobie radzić, kiedy były braki na półkach.
We wstępie tej lektury jest wprowadzenie autorki, dlaczego marnuje się żywność na świecie, jak temu zapobiec.
Znajdziemy dużo wiadomości na temat: mrożenia, suszenia, przechowywania, a także o mądrych i przemyślanych zakupach.
Dla wegan także coś smacznego znajdziemy
Ładnie wydana książka, z przepisami podzielonymi na grupy, jadłospisem na cały dzień, nierzadko z tzw. "resztek" ..🥟🥩🍜🥬🍓🧁
Mamy liczne kolorowe fotografie gotowych potraw, jak również prywatne, samej autorki.
Książka- instruktaż, nie tylko dla kulinarnych "weteranów", ale przed wszystkich młodych ludzi lubiących życiowy minimalizn, którym oszczędności się przydadzą. Także te czasowe.
Gotujmy, eksperymentujmy, cieszmy się aromatami, smakami w kuchni, bo to zawsze miło i pożytecznie spędzony czas.
Wydawnictwu RM dziękuję za egzemplarz recenzencki📗📖💝

Książki kulinarne czytam zawsze z przyjemnością.
Gotowanie, to moja wielka pasja, a także wieloletnie doświadczenie.

Dla laików książka fajna, ja niestety nie jestem tego typu osobą. Znam wartość jedzenia i staram się nie marnować. Umiem w daty ważności, mrożenie i inne rzeczy.

Książka „Bez marnowania” z pewnością będzie pomocna w wykorzystywaniu jak najlepiej zapasów zgromadzonych w naszych lodówkach. To poradnik pełen inspiracji, pomysłów i praktycznych porad dla każdej pani domu, która ceni sobie gospodarne zarządzanie kulinarną stroną życia swoich domowników. Autorka pokazuje, że ze zwykłych produktów, a także składników uważanych za odpadki, można wyczarować niecodzienne dania cieszące podniebienia najbardziej wykwintnych smakoszy.

Recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/12/974-bez-marnowania.html

Słyszeliście o zero waste? To kuchnia polegająca na tym, aby nie marnować i nie wyrzucać jedzenia. Niestety bardzi często wyrzucamy jedzenia przez złe przechowanie, czy za duża ilość, lub cokiwkek innego. W jednym miejscu świata jedzenie się wyrzuca a innych go nie na... Ale to także coś więcej niż moralne poglądy, zyski finansowe, to także zdrowe podejście i ciekawa kuchnia.

Ta książka to rady o tym jak przechowywać jedzenie i dbać o jego świeżość, a także całe mnóstwo przepisów na wykorzystanie resztek produktów

Jestem bardzo ciekawa, czy praktykujecie kuchnię zero waste? Dla mnie to wciąż nowe, ale korzystając z tych przepisów zamierzam ją powoli wprowadzać.

To świetna książka dla każdego kto zna się na kuchni zero wastw, lub zaczyna z nią przygodę. Dużo informacji, przepisów i zdjęcia, czyli wszystko czego trzeba.

Bardzo podoba mi się układ tej książki: na początku kilka powodów, z których marnujemy jedzenie oraz jak tego uniknąć, a później sporo przepisów posegregowanych rodzajami "ratowanych" produktów. Pierwsza część jest stosunkowo krótka i zwięzła, co bardzo mi przypadło do gustu, bo oczekiwałam przede wszystkim przepisów, a kilka prostych rad pięknie uzupełnia całość. Z drugiej strony osoby dłużej interesujące się tematyką zero waste w kuchni raczej nie znajdą nic nowego. Ja jednak jestem zwolenniczką ograniczenia rad, aby nie przytłoczyć nowicjusza, a zachęcić do działania i ewentualnego wyszukiwania dokładniejszych informacji w innych źródłach.
Jeśli chodzi o same przepisy, to produkty w nich użyte nie są wyszukane, przygotowanie raczej łatwe, a to ważne, żeby takie przepisy nie zniechęcały.

Bardzo ładnie wydana książka, przepisy opatrzone pięknymi zdjęciami, jednak nie do końca się nimi zainspirowałam. Myślę, że w tej tematyce możemy znaleźć pozycje z ciekawszymi i prostszymi pomysłami.

Tematyka less/ zerowaste interesuje mnie od pewnego czasu, także cieszę się, że pojawia się również na polskim rynku czytelniczym... Na początku masa porad dotyczących zakupu, przechowywania i zużywania produktów.
W dalszej części autorka grupuje przepisy w zależności od tego co pozostało z produktów żywnościowych niezużyte np. aquafaba z puszki ciecierzycy, białka jajek, czerstwe pieczywo czy resztki wędliny pokazując czytelnikowi co można z nich wyczarować. I mimo, że większość z tych przepisów jest mi znana z innych podobnych pozycji czy stron kulinarnych plus za zachęcanie do tytułowego nie marnowania.

• Kulinaria
  • Tematyka kulinarna, książki kucharskie
  • Brak?
  • Żywność, diety i przepisy
  • Dieta i rozwój
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Bez marnowania. Kuchnia zero waste