Co nam zostało

2020-10-22
2020-10-22
Magdalena Iwińska

więcej Więcej

To już druga pozycja autorstwa amerykańskiej pisarki, hinduskiego pochodzenia - Shilpi Somayi Gowdy, z którą mam do czynienia.

Rodzina Olanderów to rodzina szczęśliwa, na którą składają się rodzice oraz dwójka ich dzieci - córka i syn, których dzieli kilka lat różnicy. Można rzec - typowa amerykańska rodzina, która nie może narzekać na nic, mająca bardzo dobre relacje...

Jedno wydarzenie, tragiczne, doprowadza do rozpadu, na pozór bardzo mocno związanej ze sobą, rodziny.
Każdy przeżywa swój ból inaczej, obwinia siebie, swoich najbliższych. To wszystko doprowadza do kolejnych, złych wydarzeń.
Po nich następuje łagodne oczyszczenie. Nie da się samemu poradzić sobie z tak przytłaczającym nieszczęściem.
Ciekawie ukazane zderzenie dwóch...

"Co nam zostało" to najnowsza książka Shilpi Somayi Gowdy - autorki dość znanej książki "Sekretna córka".
Pisarka ma korzenie hinduskie i dobrze porusza się w tych klimatach.
Tutaj przedstawia historię rodziny, która wiedzie szczęśliwe życie do czasu tragicznego wypadku. To wydarzenie staje się początkiem rozpadu.
Dla Keitha - ojca- ucieczką staje się praca.
Matka Jaya...

Pewne wydarzenia determinują nasze życie. Te trudne i bolesne, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, często powodują, że łatwo nami manipulować a nasze wybory nie są najszczęśliwsze i najtrafniejsze. O tym właściwie jest ta książka. Jest to też opowieść o sile rodziny, która w przeciwieństwie do innych ludzi daje nam siłę i wskazuje właściwy tor życiowy. Książka łatwa w...

Bardzo dobra powieść dla kobiet.

To była taka piękna rodzina. Mieli wszystko. Dziś brakuje tego, co tak naprawdę ich łączyło, a poczucie bliskości i świadomość własnej tożsamości niknie i traci na znaczeniu.

Gowda to nazwisko, które zapadło mi w pamięć przy okazji wcześniejszych tytułów, które wyszły spod pióra tej autorki. Jej książki pięknie wyglądają wśród moich ulubionych powieści, raz po raz...

Na półkach: , , , , ,

Przejmująca, piękna i mądra książka pozytywne wrażenia wywarła na mnie i przeczytałam z wielką przyjemnością.

Niesamowita książka. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie i dała bardzo wiele do myślenia...
Normalna, szczęśliwa rodzina Olandrów, po tragicznej śmierci syna, nagle roztrzaskuje się na kawałki. Dosłownie i w przenośni. Już nie ma Olandrów - jest Karina, Jay i Keith i nic juz nie jest takie same. Każde z nich, na swój sposób, próbuje poradzić sobie z tym traumatycznym...

"CO NAM ZOSTAŁO" SHILIPI SOMAYA GOWDA

Jest to znakomity przykład pięknej literatury pięknej.

Trzecia powieść autorki, lecz moje pierwsze spotkanie z Jej piórem. Ciekawy temat, niebanalna fabuła bardzo dopracowana i wciągająca.
Piękny język i styl oraz to coś co wciąga w wykreowany świat i nie pozwala z niego wyskoczyć, dopóki nie przeczytasz powieści do końca.

Niby nic...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka buduje napięcie, wstrząsa fundamentem rodziny w powieści by potem je zdefiniować na nowo. Książka jest dobrze przetłumaczona, przez co nie odczuwa się bariery językowej.

• 2021
  • Prawdziwe Historie
  • ...Następna...
  • Domowa biblioteka - literatura piękna
  • Czerwony dwor
  • Współczesna

Dodaj cytat z książki Co nam zostało