W masce jej do twarzy

Okładka książki W masce jej do twarzy Patrycja Strzałkowska
Okładka książki W masce jej do twarzy
Patrycja Strzałkowska Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
Pascal
2020-09-02
2020-09-02

Lekko napisana czasami zabawnie, ciekawie pikantna opowieść o czasach pandemii. Fajnie przypomnieć sobie coś abstrakcyjnego w humorystycznej formie. Autorka nie zapędziła się w tworzenie niezwykłej historii.

Książka zdecydowanie na czasie! Postacie są bardzo realistyczne dzięki czemu łatwo się z nimi utożsamić. „W masce jej do twarzy” opowiada historię młodej pary - Alisy i Artura oraz przyjaciółki Alisy - ciężarnej Aleksandry. Alisa i Artur mieli wziąć ślub, lecz jak większości par w 2020 roku wirus pokrzyżował im plany! Skończyło się na odwołanym przyjęciu i wielu przykrych sytuacjach… Historia opowiadana jest w czasie przed oraz w trakcie pandemii, dzięki czemu autorka pokazała jak w krótkim czasie potrafi zmienić się życie ludzi.
Jednak książka ta to nie tylko historia ślubu, ale i pikantne sceny erotyczne przedstawione w dość realistyczny sposób co bardzo mi się spodobało. Sceny te napisane zostały ze smakiem i mogą nawet stanowić małą podpowiedź na rozwianie nudy w związku 😈
Książkę przeczytałam w jeden wieczór i bardzo mi się podobała. Zakończenie uważam za idealne i zdecydowanie mogę polecić tę książkę 💖 Na pochwałę zasługuje także okładka, która skradła moje serce 💖

Na początku, dzięki trzecioosobowej narracji poznajemy Alisę oraz jej przyjaciółkę Olę. Obydwie były egoistyczne, co mnie irytowało jako czytelnika. Relacja Alisy z Arturem, moim zdaniem była dziwna.
Nie wiem co tak naprawdę autorka miała na celu, pisząc tą historię. Nic się takiego nie działo. Po zapoznaniu się z tytułem, spodziewałam się zupełnie czegoś innego.
Wiele tu było pokazanych problemów rodzinnych oraz związków partnerskich, nieporozumienia oraz kłótnie między bohaterami. Jest to książka z kategorii "tych niegrzecznych", przepełniona erotyzmem.

Czułam się trochę jakbym czytała jakieś zwykle opowiadanie, a nie książkę. Pierwsza książka tej autorki przeczytana przeze mnie ("Show mojego życia"),byla zdecydowanie lepsza od tej.
Premiera "W masce jej do twarzy" - 02.09.2020.

Wirus, przesunięty ślub oraz brak wynagrodzenia za pracę... Z czym Alisa będzie musiała się zmierzyć w dobie wirusa o którym nikt nic nie wie?

Alisa i Artur mieli wziąć ślub. No właśnie mieli... Lecz wirus pokrzyżował im plany! Nie tylko skończy się na odwołanym przyjęciu ale także na wielu innych dość smutnych sytuacjach... Jak z tym wszystkim poradzi sobie główna bohaterka?

@patrycjastrzalkowska gratuluję świetnej książki!! To było naprawdę coś wspaniałego!
Swoją recenzję rozpocznę od pochwalenia okładki! Każda książka autorki ma swoją niepowtarzalną okładkę ale ta jest wręcz rewelacyjna! Od razu zwróciłam na nią uwagę. Suknia ślubna i dość niegrzeczna maska! :) super połączenie, które zapowiada to jak gorąca i dobra może to być książka!
Byłam ogromnie zaskoczona kiedy przeczytałam najnowszą powieść autorki. Nie była to zwykła książka, o historii rozpuszczonej dziewczyny z Warszawy. Było to coś w rodzaju porady życiowej! Brzmi dość intrygująco prawda? Natomiast sama się zachwyciłam tym jakie porady tutaj otrzymałam! Gdyby jeszcze raz zamknięto nas w domu zostały by one w pełni sprawdzone! :) wszystko to zostało opisane jako historia. I to podobało mi się najbardziej! Historia z przesłaniem!
Byłam ogromnie zaskoczona tym jak autorka zmieniła swój styl pisania. Był on o wiele bardziej dojrzały niż w poprzednich książkach, co znacznie wpłynęło na jakoś mojego czytania.
Całość została podzielona na miesiące z przed pandemii oraz w trakcie pandemii. Dzięki czemu czytelnik dostrzega jak w krótkim czasie zmieniło się życie bohaterów.
Zarówno Alisa, Artur oraz ciężarna przyjaciółka Alisy- Aleksandra są postaciami bardzo realistycznymi, z którymi na pozór większość czytelników mogłaby się utożsamiać. Taka kreacja spowodowała, że czułam się częścią tej historii i w pełni rozumiałam ich emocje. Moje serce skradły sceny erotyczne, które były opisane bardzo dokładnie ale zarazem nie powodując mojego zniesmaczenia.
Książkę przeczytałam w kilka godzin, jest tak intrygująca, że nawet nie zauważcie kiedy upływa przy niej czas. Akcja cały czas się toczy. Choć dynamizm jest w książce ogromny, nie sposób się pogubić w chronologii zdarzeń.
Całość została idealnie zakończona! :) książka podobała mi się bardzo!! Mam nadzieję że i Wam się spodoba! :)

💖RECENZJA💖

Już parę dni temu przeczytałam książkę „W masce jej do twarzy” i troszkę myślałam nad jej zrecenzowaniem, a to dlatego, że oprócz tego, że jest to historia opowiadająca perypetie Alisy i Artura, pary narzeczonych, oraz Aleksandry, która jest ciężarną przyjaciółką dziewczyny, to jest to także pewnego rodzaju życiowy poradnik. Taki zbiór przydatnych informacji i porad dosłownie dla każdego z nas, napisanych przez autorkę jako powieść. Mamy oczywiście niegrzeczne sceny 😈, które opisane są bardzo obrazowo, ale i ze smakiem i tu właśnie możemy czerpać pomysły na ewentualną nudę w związku. Dać ponieść się naszym fantazjom, do których powinniśmy odważyć się przyznać i je realizować🔥. Mamy także opisy związane z przygotowaniami do Ślubu 💍, dużo bardzo fajnych pomysłów i dobrych rad dla przyszłych par młodych. Mamy w końcu porady dla „ciężarówek”🤰, które wkrótce zostaną mamami 🤱, w książę Patrycji znajdą wiele niezbędnych informacji i pomocnych rad. No i mamy opisane początki Pandemii, spowodowane nieznanym nikomu wirusem zwanym COVID-19 😷, który sparaliżował właściwie całą ludzkość. To wszystko opisane jest właśnie z perspektywy młodych ludzi, którym przyszło stawić czoła tej „pandemicznej” sytuacji, która zaczęła się na dobre w marcu i trwa do dziś i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle się skończy. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko, a okładka uwiodła mnie na 100%💖
Zachęcam do lektury bo w tej książce każdy coś znajdzie dla siebie.

💖RECENZJA💖

• Lista życzeń
  • Przeczytane w 2022 roku
  • Samodzielne
  • Kupić

Dodaj cytat z książki W masce jej do twarzy