The Complete Fairy Tales

Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Canterbury Classics Seria: Canterbury Leather-Bound Classics baśnie, legendy, podania
Data 1. wydania:
angielski
Canterbury Classics
baśnie, legendy, podania
angielski
Canterbury Leather-Bound Classics
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nie odnoszę się tutaj do tej konkretnej książki, ale baśnie Andersena są przepiękne i sama w domu mam ok. 1100 stronnicowy egzemplarz. Wniosły bardzo wiele do mojego życia.

Ulubione bajki dla dzieci i dorosłych. Polecam, bo sa naprawdę piękne.

Bajki Andersena to moje ulubione, chętnie czytam je nawet sama na poprawę humoru lub między kryminałami dla zmiany tematu. Dzisiaj czytaliśmy razem z wnukami, ja słowa a one obrazki, wyszło nieźle, te bajki są ponadczasowe. Polecam wszystkim, nie tylko dzieciom

Mądre baśnie rozwijające wyobraźnię i uczące moralnego zachowania. Andersen pozostawił niezwykłą pomoc wychowawczą rodzicom i nauczycielom.

Jedyne strawne baśnie, jakie czytałam. Dla dzieci.

Do dziś kocham te baśnie. Wszystkie zawierają ten piękny niepowtarzalny klimat...Zawsze mają też morał..Uczą empatii wyrozumiałości. No i oczywiście podsycają wyobraźnie.. Kocham większość baśni, jednak uważam że jednak baśnie Andersena są najlepsze :).

książka czytana parę razy.

Baśnie, które w dużym stopniu zadecydowały o moim postrzeganiu i stosunku do ludzi, zwierząt, nawet roślin. Do tej pory nie lubię zrywać kwiatów na łące - patrz: baśń o stokrotce :)
Wspaniałe, ciepłe, mądre.
Ponadczasowe.

Jedne z najpiękniejszych baśni z jakimi może się spotkać młody czytelnik. Każda z nich pełna jest magii oraz głębokiej mądrości, której to czasem brakuje nawet starszym czytelnikom. Moją ulubioną baśnią Andersena zawsze będzie "Dziewczynka z zapałkami".

Uwielbiam do dziś! :)

• Dla dzieci i młodzieży