Powrót do kawiarni na końcu świata

Okładka książki Powrót do kawiarni na końcu świata John P. Strelecky
Okładka książki Powrót do kawiarni na końcu świata
John P. Strelecky Wydawnictwo: Wydawnictwo Aktywa poradniki
poradniki
Wydawnictwo Aktywa
2020-01-01
2020-01-01

Historia o sensie życia zamknięta w uroczej opowieści o „magicznej” kawiarni. Podobnie do 1 części - bardzo lekko się ją czyta, jest przyjemna i zaprasza do zastanowienia się nad ważnymi życiowymi kwestiami oraz do odpowiedzenia sobie na kilka pytań.

W tej książce treść jest urocza, mądra, wartościowa. Polecam.

W tej książce treść jest urocza, mądra, wartościowa. Polecam.

Polecam serdecznie. Jest tam również coś o wychowaniu dzieci. Oceniam książkę bardzo wysoko. I polecam serdecznie.......

Na pewno lepsza od pierwszej. Pisana z myślą o masowym odbiorcy, takim który nie zastanawia się nad swoim życiem na codzień, czyli bardzo prosto i schematycznie stąd spłycenie wielu ważnych kwestii. Podobało mi się pokazanie relacji ojca z dzieckiem i nawiązanie do nawigacji. Reszta bez rewelacji. Dziwią mnie tak wysokie oceny. Jak zachwyca skoro nie zachwyca 🙂.

Cieszę się, że mogę tu powrócić. I Tobie serdecznie polecam!

Cieszę się, że mogę tu powrócić. I Tobie serdecznie polecam!

Część druga - piękniejsza od pierwszej. Nie można zapomnieć - tak mocno wchodzi w człowieka.

książka znakomita, czytaj, zastanawiaj się i wdrażaj zawarte w niej mądrości....

Witajcie. Dziś e-book przedpremierowy. Powrót do kawiarni na końcu świata Johna Strelecky’ego. Otrzymałem e-booka do recenzji od wydawnictwa Aktywa, za co serdecznie dziękuję. PREMIERA 31.08
Kawiarnia została przeniesiona na Hawaje. John po ostatniej wizycie w kawiarni odmienił w 100% swoje życie. Tym razem trafia do kawiarni, jako nowy człowiek, który w końcu celebruje życie i żyje tak jak chce. W kawiarni wita go Casey, z którą za pierwszym razem rozmawiał, zaskoczeni oboje spotkaniem po 10 latach wdają się w rozmowę. Okazuje się, że szef kuchni i kawiarni jeszcze nie dotarł. W między czasie do kawiarni przyjeżdża Jessica. John zajmuje miejsce w kuchni. Jessica przegląda menu i trafia na 3 pytania na odwrocie. Na szczęście Jessica zmawia to, co John potrafi przygotować. Casey podaje omlety i siada z nią do stołu. Kobiety zaczynają rozmowę.

76/52/2020
"Powrót do kawiarni na końcu świata" John P. Strelecky @Wydawnictwo Aktywa
#recenzja

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Aktywa.

"Dlaczego tu jesteś?
Czy bawisz się na swoim własnym placu zabaw?
Czy masz ZWO?"

Witajcie w niezwykłym miejscu, kawiarni na końcu świata, dosłownie, bo tym razem jej gościnne progi czekają na Ciebie na Hawajach.

Wejdź, usiądź, rozgość się, zamów kawę i zerknij na menu. Odnajdziesz tam trzy pytania, na które odpowiedzi zmienią całe twoje życie i Ciebie.

W "Powrocie do kawiarni na końcu świata" spotykamy znów Johna, który po dziesięciu latach wraca do kawiarni, znów całkowicie przypadkiem, by podzielić się swoimi przemyśleniami, złotymi myślami, jak sam je nazywa, opowiedzieć jak zmieniło się jego życie od ostatniej wizyty w kawiarni( "Kawiarnia na końcu świata"),a także by pomóc innej zagubionej osobie, która tego pięknego, letniego dnia trafi w progi kawiarni.

Tą osobą będzie Jessica, która ucieka przed swoją przeszłością, która nie była zbyt kolorowa, a także zapomniała jak to jest być dzieckiem i cieszyć się małymi rzeczami, a także zagubiła się w nieustającej gonitwie za pieniądzem, pracą, lepszym życiem. Jest nieszczęśliwa i czuje się zniewolona. Dzień w kawiarni będzie przełomowym momentem w jej życiu i od tej chwili poczuje się szczęśliwa, lżejsza i wolna. Pozwoli sobie na zabawę i atrakcje, które sprawiają jej radość na swoim placu zabaw. Odnajdzie sens istnienia i podąży ścieżką prosto w nowe, lepsze życie, które od tej chwili będzie dla niej niezapomnianą przygodą.

Dzięki rozmowom z Mike'm, Casey, Emmą, Tutu i Johnem, a także lekcji surfowania Jessica przypomni sobie co jest w życiu najważniejsze i zrozumie, jak żyć i jak zawsze chciała spędzać czas, jak powinno wyglądać jej życie.

"Powrót do kawiarni na końcu świata" to pełna ciepła, pozytywnych emocji powieść, która stanie się dla każdego z Was ważnym źródłem złotych myśli, a także wsparciem i promykiem nadziei. Gdy poczujesz, że jesteś zagubiony, zmęczony, że czujesz się zniewolony, i że masz dość swojego dotychczasowego życia, sięgnij po "Powrót do kawiarni na końcu świata", przypomnij sobie przygody Johna i Jessiki, złote myśli Johna, a przypomnisz sobie, że to od Ciebie i tylko Ciebie zależy jak będzie wyglądało twoje życie, czy będziesz szczęśliwy i pełen radości, czy pozwolisz sobie na zabawę na własnym placu zabaw i odkryjesz czym jest ZWO !

Pełna słońca, radości i energii pozycja, polecam wszystkim "Powrót do kawiarni na końcu świata".

76/52/2020
"Powrót do kawiarni na końcu świata" John P. Strelecky @Wydawnictwo Aktywa
#recenzja

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Aktywa.

"Dlaczego tu jesteś?
Czy bawisz się na swoim własnym placu zabaw?
Czy masz ZWO?"

Wejdź, usiądź,...

#347 - Powrót do kawiarni na końcu świata - John Strelecky - Wydawnictwo Aktywa

#100/52/2020

Na tą książkę czekałam niecierpliwie od kilku miesięcy, gdy tylko usłyszałam, że ma się ukazać. Dlatego też przeczytałam ją niemal od ręki, chociaż inne książki czekają cierpliwie na swoją kolej.

Ma ona 272 strony i jest to moja trzecia książka tego autora, którą przeczytałam.

Czy to była inspirująca podróż w głąb siebie ? - dowiecie się dalej, z mojej recenzji.

John wraca do Kawiarni Dlaczego Tu jesteś po 10 latach. W poprzedniej części zmierzył się on z trzema pytaniami:
- Dlaczego tu jesteś ?
- Czy boisz się śmierci ?
- Czy czujesz się spełniony ?

Tym razem w kawiarni oprócz Johna pojawia się Jessica, która w menu odkrywa trzy własne pytania:
- Dlaczego tu jesteś ?
- Czy bawisz się na swoim własnym placu zabaw ?
- Czy masz ZWO ?

Bardzo podobają mi się pewne słowa Cassey, które nawiązują do tych pytań:
"- Niektórzy ludzie dochodzą do punktu, w którym nie mają już sił wznosić kolejnych murów. Mają dość tego, że nie mogą zobaczyć swojego placu zabaw. Męczy ich już to błędne koło maskowania bólu. Więc pewnego dnia postanawiają dokonać jednego z największych aktów wiary. Decydują się odbudować swój plac zabaw.
- Czy to wogóle możliwe ?
- Tak. Zawsze można jeszcze wszystko naprawić. Bez względu na to, ile ktoś ma lat i jaka jest jego sytuacja życiowa. Nigdy nie jest za późno."

Jessica ma już swój ZWO - ale co to jest i dlaczego jest takie ważne - musicie sami znaleźć odpowiedź w książce.

Z tej książki zabieram dla siebie wiele słów, ale jedno zdanie jest dla mnie szczególnie wyjątkowe:
"- Poeta powiedziałby, że lepiej jest czuć i stracić, niż nie czuć w ogóle."

Bardzo ją polecam i ogromnie za nią dziękuję Wydawnictwo Aktywa

#347 - Powrót do kawiarni na końcu świata - John Strelecky - Wydawnictwo Aktywa

#100/52/2020

Ma ona 272 strony i jest to moja trzecia książka tego autora, którą...

• 2021 Książki
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Poradniki
  • Przeczytam 2021