'Jednak'

Okładka książki 'Jednak' Dominika Caddick
Okładka książki 'Jednak'
Dominika Caddick Wydawnictwo: wydano nakładem autora literatura obyczajowa, romans
'Jednak'
wydano nakładem autora
2020-04-01
2020-04-01
jednak dominika aga zjazd sex wspomnienia przygoda

Okładka książki Niepokorny zbiór opowiadań Olga Bartnik, Dominika Caddick, Kamila Ciołko-Borkowska, Magdalena Czmochowska, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Radosław Olek, Katarzyna Pawlak, Monika Pertek - Koprowska, Kamil Prabucki
Niepokorny zbi... Olga Bartnik, Domin...
Okładka książki Mikołowski kalejdoskop - antologia opowiadań Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Katarzyna Godefroy, Ada Johnson, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Magdalena Anna Sakowska, Alina Staneczek
Mikołowski kal... Dominika Caddick, J...
Okładka książki NieOCZYwista antologia Olga Bartnik, Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Bruno Kadyna, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Marcin Korcbuch, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Kamil Prabucki
NieOCZYwista a... Olga Bartnik, Domin...

@Dominika Caddick,, Jednak"
Książka wpadła mi w ręce przez przypadek. Nigdy nie słyszałam o autorce, nie znam dziewczyny może teraz spotkamy się na jakimś zlocie.
Gdy książka do mnie dotarła zachwyciła mnie okładką ale rozczarowała rozmiarem...ale... Przywykłam do 600 stronicowych cegieł a tutaj kilka kartek.
Usiadłam, przeczytałam i się rozryczałam.
Zachwyciła mnie treść , akcja i cudowne literacki słownictwo.
Autorka używając pięknego, bogatego słownictwa, sprawiła ,że to co jest niedopowiedziane w książce jest w domyśle czytelnika.
Książka o stracie, o pożegnaniu ,o drodze przez życie,o drodze która staje się pielgrzymką.
Po przeczytaniu tej noweli czujesz złość bezsilność i zadajesz sobie pytanie ,,Dlaczego?"
Agnieszka bo tak ma na imię główna bohaterka, mieszka z mamą od wielu lat w Angli. Pod pretekstem ,,Zjazdu absolwentów" przyjeżdża do Polski by rozprawić i pożegnać się z demonami z przeszłości.
Książka jest tak terściwa i przepełniona bólem że gdyby miała większą formę stała by się groteską.Dominika ma cudowny dar ,,prowadzenia słowem"
Dominika Caddick pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Czekam na kolejne książki bo Twój debiut jest naprawdę udany
U mnie 10/10 Polecam z całego serca.
#DominikaCaddick #Jednak #nowela #książkadokawy

@Dominika Caddick,, Jednak"
Usiadłam, przeczytałam i się rozryczałam.
Zachwyciła mnie...

Książka wzbudziła we mnie wiele emocji. Na początku było znudzenie i przesycenie banałami. Ot typowe romantyczno-erotyczne igraszki jak w Greyu :) Następnie historia stała się bardziej ciekawa i z zaciekawieniem poznawałam losy głównej bohaterki. W przeciągu kilku dni jej życia zawartych w fabule poznajemy ją dobrze i możemy polubić. Zakończenie trochę mnie zaskoczyło, lekko zasmuciło ale było niespodziewane. Bardzo mi się podobało. W końcu tego typu pozycja bez słodko pierdzącego rozwiązania :)
Książka jest króciutka i czyta się bardzo szybko. U mnie było to około 2 godzinki. Polecam na luźny wieczór. U mnie idealnie się sprawdziła jako odskocznia od pozycji, którą czytam już 2 tygodnie i nie mogę przebrnąć.

Ostatnio miałam okazje przeczytać książki Dominiki Caddick. Są to wprawdzie dwie pozycje, ale można je traktować łącznie. Pierwsza, „Jednak”, opowiada o Adze, która po latach spędzonych w Anglii, wraca do Polski na zlot absolwentów. Staje się on pretekstem do spotkań z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, byłymi chłopakami i kolegami. Podczas nich poznajemy najważniejsze fakty z życia bohaterki, zarówno te smutne, jak i zabawne. Akcja toczy się w ciągu zaledwie 2- 3 dni, ale to wystarcza, by zapewnić nam cały wachlarz emocji. Na początku myślałam, że będzie to krótka banalna historyjka, z kategorii łatwe, miłe i przyjemne. Jednak bardzo się pomyliłam. A zakończenie… no cóż musicie je sami przeczytać...

„… tak miało być” jest bezpośrednią kontynuacją „Jednak”. Opowiada ona dalszą historię bohaterów poznanych w pierwszej części. Nie jest to jednak typowa kontynuacja, ponieważ główną bohaterką nie jest Aga, lecz jej bliscy. Książka ta uczy, że zawsze jest nadzieja, że każdy może mieć swoje szczęśliwe zakończenie.

Książeczki te są bardzo krótkie, mają po ok. 130 str., do tego czcionka jest dość duża. Na dodatek są napisanym bardzo przystępnym językiem. Są to więc pozycje w sam raz na jeden wieczór. Jednak to wystarczy, by dać czytelnikowi do myślenia. Książki te sprawiają, że zaczynamy myśleć nad ulotnością swojego życia, nad podjętymi przez nas wyborami, nad tym, czego nie zdążyliśmy jeszcze zrobić. Pokazują, że zawsze warto uporać się ze swoją przeszłością, zamknąć pewne rozdziały w życiu. Gorąco polecam!

Niby prosta historia: Aga leci z Anglii na dwa dni do Gorzowa na spotkanie klasowe, a potem wraca na wyspy. Akcja to chyba trzy dni, ale dzieje się tyle, że trudno to opisać. Tyle też zabrało mi przeczytanie tej książki.
Autorka zawarła mnóstwo emocji oraz przemyśleń. Trudno mi napisać coś konkretnego nie zdradzając fabuły. Krótko mówiąc warto przeczytać tym bardziej, że to tylko 132 strony.
O czym jest ta książka? O życiu, miłości, emigracji...
Z autorką rozmawiałem w podkaście / audycji:

Aga wie jak żyć: szybko i mocno. Taka właśnie jest ta książka.

Dominika Caddick w niewielkiej nowelce zmieściła całe mnóstwo emocji i wiele istotnych tematów: od przemocowego ojca pijaka, przez różne oblicza miłości, po wymagającą wielkiej odwagi decyzję o zakończeniu życia.

Aga przyjeżdża z Anglii na zjazd absolwentów swojej szkoły. Cała akcja dzieje się w ciągu zaledwie dwóch dni, w trakcie których nasza bohaterka zdąża odnowić kontakty z dawnymi przyjaciółmi, odwiedzić kumpli, wypić z nimi parę drinków i co najważniejsze - szczerze porozmawiać.

To prawdziwy wir emocji i zdarzeń. Poznajemy najważniejsze fakty z życia Agi i jej matki, wracamy do historii przyjaciół, z którymi kobieta utraciła kontakt.

Aga pokazuje nam jak ważne jest zakończenie rozpoczętych spraw, podopinanie guzików w naszym życiu, bo nigdy nie wiadomo ile go jeszcze zostało. Może za rzadko mówimy pewne słowa, za rzadko wyrażamy wdzięczność i miłość, tak jak zrobiła to Aga:

"Chciałabym podziękować ci za to, że byłeś w moim życiu... za wszystkie dobre i złe chwile, za radość, za ból. Dzięki Tobie stałam się tym, kim zawsze chciałam i miałam być... Ludzie pojawiają się w naszych życiach na dłuższe czy krótsze chwile i zostawiają po sobie mały ślad... mam nadzieję, że mi też się udało jakiś w Twoim zostawić..."
Lektura "Jednak" z pewnością pozostawiła ślad w moim sercu. Gratuluję autorce tej wspaniałej powieści i dziękuję za możliwość zostania jej patronką.

Pomimo poważnej tematyki nowelkę czyta się lekko i przyjemnie a przekazane w niej treści robią ogromne wrażenie. Zakończenie opowieści zaskakuje, wzrusza i skłania do uronienia paru łez.

Warto sięgnąć po tę książkę i poświęcić jej parę chwil. Polecam!

Aga wie jak żyć: szybko i mocno. Taka właśnie jest ta książka.

Autorka potrafi czarować słowem, każde słowo w jej utworavh jest użyte w konkretnym celu, nie ma tu miejsca na zbędne frazesy i opisy.
Zaczynając czytać "Jednak" pomyślałam, że autorka napisała lekką, mało zawiłą fabułę, z elementami romansu a nawet erotyki, taką na jeden wieczór. Gdy skończyłam książkę, zgodzę się już tylko z tym, że jest na jeden wieczór, ponieważ to co autorka zafundowała nam pod koniec to istny rollercoaster emocji, na który nie byłam przygotowana. Emocje, jakie przeżyłam podczas tej lektury, są i jeszcze długo będę wypełniać całe moje serce.
"...Tak miało być" to kontynuacja losów bohaterów z poprzedniej części. Tutaj również nie zabrakło emocji, zawiłych losów bohaterów i pięknego przekazu. Autorka nie boi się tematów, uznawanych za Tabu, porusza je i robi to bardzo umiejętnie, doskonale pokazując rzeczywistość jaka nas otacza. Jestem bardzo usatysfakcjonowana tym, jak autorka pięknie poprowadziła fabułę i narracje w kontynuacji. Bardzo się cieszę, że takowa powstała, ponieważ moje serce, nie wytrzymałoby takiego zakończenia "Jednak".
Dominika Caddic jak nikt inny potrafi przekazać to co dla niej ważne, krótko i na temat, niczego przy tym nie tracąc.
Nie będę rozpisywać się o fabule, ponieważ nie chce zdradzić wam za dużo. Powiem tylko tyle: Jeśli nie lubicie krótkich form tak jak ja, to dajcie szansę " Jednak" i "... Tak miało być". Autorka ma genialne pióro a jej teksty przepełnione są emocjami.
Przy jakiej książce ostatnio uroniliście łzę?
Mnie do tego doprowadziła twórczość autorki, jednak "uronić łzę" to dość delikatne określenie, ja płakałam jak, któremu ktoś zabrał cukierka. 😅

Sięgając po książki "Jednak" i "...Tak miało być", totalnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Nie jest tajemnicą to, iż ja nie lubię krótkich form, zawsze czegoś mi w nich brakowało. A wtedy na salony wchodzi Dominika Caddik ze swoimi nowelkami. Nie twierdzę, iż będę sięgać częściej po krótkiej formy, ja po prostu będę wyczekiwać książek tej konkretnej autorki....

Minimalistyczne czarno-białe okładki, niewielka objętość, sprawiły, że tak naprawdę nie wiedziałam czego się spodziewać po tych nowelkach. Jednak te niepozornie wyglądające książki, zaserwowały mi całą gamę emocji, jakich czasami próżno szukać w powieściach wielkogabarytowych. To książki z rodzaju tych, które nazywam "na raz". Bierzesz do ręki i odkładasz dopiero kiedy przeczytasz ostatnie zdanie.

W części pierwszej poznajemy Agę, która po latach pobytu na wyspach wraca w rodzinne strony na zjazd absolwentów uczelni ale przy okazji chce dopiąć kilka nie zamkniętych spraw z przeszłośći, z byłymi faceta oraz z przyjaciół. W drugiej części natomiast poznajemy od podszewki bohaterów z pierwszej części oraz dalsze ich losy.

Początkowo Autorka sprytnie zwiodła mnie, sugerując, że mam doczynienia z romansem z konkretną nutką erotyzmu, tylko po to żeby ostatecznie zapodać bombę uczuciową, którą zrzuciła na moją głowę nie oszczędzając mnie wcale, złość, rozczarowanie, radość oraz łzy, które cisnęły się ostro do oczu to tylko niektóre z nich.

Dominika w swoich książkach pokazuje nam dramaty i problemy z jakimi borykają się ludzie, z jakimi traumami często przychodzi im żyć, porusza też temat akceptacji samego siebie i motywacji. Ale przede wszystkim uświadamia nam, że życie mamy tylko jedno, dlatego powinniśmy czerpać z niego pełnymi garściami, bo nie wiemy co przyniesie nam jutro i czy wogole nadejdzie. Polecam

Bardzo życiowa książka. Czekam na kolejne powieści Autorki!

Bardzo życiowa książka. Czekam na kolejne powieści Autorki!

Agnieszka przylatując do Polski, z Anglii na zlot absolwentów ma w głowie plan. Spotkać wszystkie ważne dla niej osoby, i dać sobie i im ostatnie chwile. Aga wiele lat wcześniej zniknęła z Polski, tracąc kontakt z praktycznie wszystkimi znajomymi. Jej ostatnia podróż do Polski ma ich wszystkich zjednoczyć. Możemy przeczytać wspomnienia szalonych imprez i zabawnych wpadek. Książka przez praktycznie wszystkie strony nie ujawnia motywu Agnieszki. Rozwiązanie znajdziecie dopiero na końcu. I uwierzcie połamie Wam serce.

Moje "spotkanie" z autorką i jej twórczością było zupełnym przypadkiem. Wzięłam udział w mini konkursie, który znalazłam przeglądając Instagrama. Nagrodą była możliwość odkrycia okładki najnowszej książki Dominiki Caddick - "Gajowy", która ma mieć premierę 01/08/23 ;-) Udało mi się odgadnąć kolejność i wybrałam e-booka jako prezent. W ramach prezentu otrzymałam nowele "Jednak... tak miało być", za co jestem niesamowicie wdzięczna autorce.
Do tej pory tylko jedna książka i historia w niej zawarta sprawiły, że ścisnęło mnie za serce i potrzebowałam chusteczek - była to "Mężczyzna z ogniem w sercu" Moniki Cieluch (pozdrawiam ;-) ). "Jednak... tak miało być" jest drugą taką historią. Z początku była to zabawna i lekka opowieść, a potem mocno ścisnęła za serce i wzruszyła mnie tak bardzo, że nie obyło się bez chusteczek.
Aga przyjeżdża do Polski na zjazd absolwentów, a cała historia rozgrywa się w ciągu 2-3 dni. Aga zabiera nas na spotkania z byłymi partnerami, gdzie jest gorąco..., na spotkania z przyjaciółmi, z którymi jest zabawnie, ale czasem również smutno. Nie czytałam opisu wydawcy ani opinii na temat tych nowel, ponieważ nie chciałam, aby sugerowały mi coś. Historia jest niebanalna i warta przeczytania. Zmusza do zastanowienia się nad sobą i swoimi wyborami. Zakończenie pierwszej noweli jest niesamowicie wzruszające i zaskakujące. Musicie przeczytać! Gorąco polecam!
Druga nowela jest kontynuacją pierwszej, ale skupia się na bliskich Agi. Co wydarzy się w życiu jej rodziny i przyjaciół, którzy odkryją jej tajemnicę i dlaczego Aga w ogóle coś przed nimi ukrywała? Ich historie pokazują, że zawsze jest nadzieja i że każdy zasługuje na szczęśliwe zakończenie.

• W mojej domowej bibliotece
  • Booktour