Kolorowy potwór. Książka Pop-up

Okładka książki Kolorowy potwór. Książka Pop-up Anna Llenas
Okładka książki Kolorowy potwór. Książka Pop-up
Anna Llenas Wydawnictwo: Mamania Cykl: Kolorowy potwór (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
22 str. 22 min.
22 min.
Zofia Raczek
kolorowy potwór Pop-up Anna Llenas emocje

Okładka książki Najlepsza zupa na świecie Mar Ferrero, Susanna Isern
Najlepsza zupa... Mar Ferrero, Susann...
Okładka książki Wilk, który się zgubił Rachel Bright, Jim Field
Wilk, który si... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Żyrafy nie umieją tańczyć Giles Andreae, Guy Parker-Rees
Żyrafy nie umi... Giles Andreae, Guy ...

Chciałabym, żeby ktoś poukładał moje emocje do słoików! Prosta, ale logiczna historia. Różowy rządzi :D

Piękna książeczka dla dzieci, krótka i zwięzła, więc dzieci są ciągle skupione na tekście, a do tego styl pop-up sprawia, że dziecko nie może oderwać oczu. Nauka o uczuciach i przy okazji utrwalamy kolory. Polecam dla maluszków :)

Nie, no żebym był potworem czy miał problemy z uczuciami :) Książeczka jest po prostu cudnie rozkoszna. Bardzo podoba mi się zmyślna wyobraźnia Anny Llenas, przestrzenne zaprojektowanie wystających elementów. Wszystko w stylistyce dziecięcego rysunku. Świetne!

Dzisiaj okazuje się, że to "książka POP-UP" ale doskonale pamiętam takie polskie książeczki z lat 80'. Sporo ich publikowano i mimo siermiężności wydawniczej były cudowne. Zachwycały ruchomymi elementami, budowlami czy lasem wystającymi wprost ze strony. Jakże cudownie pobudzały wyobraźnie albo stawały się scenerią do zabaw figurkami. O miłe wspomnienia!

Takie książki są idealne dla dzieci, bo przesuwają granicę tego czym książka może być. Już pomijam w tym wypadku treść, a która ma przecież swoją wartość rozwijającą i terapeutyczną. Dziecko będzie oczarowane jak zabawką a od zabawy jest tylko krok do nauki.

Wspaniały sposób na pokazanie i wytłumaczenie dziecku znaczenia emocji i że każdy z nas je odczuwa :)

Książka zaciekawia pomysłowymi ilustracjami. Świetnie sprawdziła się przy dwójce dzieci w różnym wielu. Przedszkolak był bardzo zainteresowany treścią. Książka zainspirowała nas do zabawy w rysowanie emocji: kiedy się np. zezłościł, bazgrał czerwonego potwora na papierze, a potem gniótł kartkę i wrzucał do kosza na makulaturę. Kartonowa forma książki sprawiła, że mogło też do niej zajrzeć roczne rodzeństwo.

Warta polecenia. O emocjach krótko, przystępnie, atrakcyjnie wizualnie. Z pomysłem.

KOLOROWY POTWÓR. KSIĄŻKA KARTONOWA
Czy znacie już książkę „Kolorowy potwór” wydaną nakładem Wydawnictwa Mamania.
Ostatnio ukazała się również jako książka kartonowa, idealna dla najmłodszych czytelników.
Książka ma dość prostą formę, ale ważną treść. Jej bohaterem jest Kolorowy potwór, który nie wie, jak się czuje i co się z nim dzieje, bo poplątały mu się emocje.
Chce spróbować uporządkować swoje poplątane emocje. 😊
Autorka książki Anna Llenas miała ciekawy pomysł i przypisała każdej z nich inny kolor. Więcej na blogu:

KOLOROWY POTWÓR. KSIĄŻKA KARTONOWA
Czy znacie już książkę „Kolorowy potwór” wydaną nakładem Wydawnictwa Mamania.
Chce...

"Kolorowy potwór" po raz pierwszy zagościł w naszej biblioteczce. W tym miesiącu został wydany w wersji kartonowej i muszę przyznać, że prezentuje się świetnie 😉

To historia o potworku, któremu poplątały się emocje. Nie za bardzo wie co czuje, dlatego pomagamy mu poukładać uczucia. Każdemu z nich odpowiada inny kolor:
Radość- żółta
Smutek- niebieski
Złość- czerwona
Stach- szary
Spokój- zielony
Miłość- różowy
Dzięki takiemu uporządkowaniu łatwiej rozpoznać co czujemy i nazwać emocje. Bardzo podoba mi się ten podział, a także zobrazowanie emocji na ilustracjach. Patrząc na nie, dokładnie odczuwamy to samo, co nasz potworek.
Myślę, że obrazki są bardzo oryginalne- jakby wycięte z gazet i naklejone na karty książki. To niewątpliwie przyciąga uwagę.

"Kolorowy potwór" pomoże dzieciom nazywać emocje i spróbować zrozumieć, co czują. Bardzo ciekawa pozycja, bardzo prosta, a mówiąca o ważnych rzeczach 😉

Autor: Anna Llenas
Liczba stron: 10
oprawa: twarda

Współpraca z wydawnictwem Mamania.

Radość- żółta
Smutek- niebieski
Złość- czerwona
Stach-...

Mój syn (3,5) uwielbia. Książka ułatwia nam rozmowę o emocjach. Nazywamy emocje nawiązując do kolorów potwora. Polecam.

W książce mały potworek próbuje uporządkować swoje poplątane emocje. Każda z nich ma inny kolor.
Dzieci są zachwycone tą książką. Próbują rozróżniać emocje, opisywać się. Złość schowajmy do słoika. ;)

"To właśnie twoje emocje, każda ma inny kolor... jeśli je poukładasz, będzie ci lepiej. Widzisz, jak dobrze? Wszystkie na swoim miejscu."

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże? Ta książka to prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.

Niesamowita pozycja książkowa, która bardzo mnie wzruszyła. Napisana jest w sposób prosty, choć bardzo piękny, język jej jest adekwatny dla małych dzieci rozpoczynających swoją przygodę z nauką o własnych emocjach. Ukazane zostały tutaj emocje podstawowe, dlatego myślę, że jest to świetne wprowadzenie do dalszych rozważań na temat uczuć. To idealna pozycja dla rodzica, ale i nauczyciela, ponieważ jestem pewna, że każde dziecko będzie się świetnie bawiło, słuchając historii o kolorowym potworze.

Ta książka pokazuje różnorodność emocji, ich różne oblicza, uczy je nazywać i rozróżniać. Autorka sprawia, że ów skomplikowany świat emocji i uczuć choć trochę się upraszcza. Myślę, że jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego malucha, ponieważ ona bawi, uczy i pokazuje, że każdy z nas ma emocje i nie zawsze są one radosne i szczęśliwe. Wspaniałe ilustracje wpływają na wyobraźnię dziecka i jeszcze bardziej wprowadzają w temat, sprawiają, że staje się on prostszy. Tekstu w książce jest niewiele, jednak jest on tak bardzo wartościowy, że oddaje całą istotę i tematykę. To rysunki opowiadają więcej niż słowa.

Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych, najpiękniej wydanych książek, które opowiadają o emocjach dla dzieci tych małych oraz tych dużych. Jestem pewna, że ani rodzic ani żadne dziecko nie zawiedzie się - odnajdzie wszystko, czego szuka w tej niewielkiej treściowo książce.

"Zrobił ci się niezły bałagan w emocjach. Takie poplątane nie na wiele ci się zdadzą."

• Dla dzieci
  • Dziecięce