Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi

Okładka książki Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi Jarosław Gibas
Jarosław Gibas Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2020-05-05
2020-05-05

Totem - Instrukcja obsługi budowania poczucia własnej wartości 💪🌟

Krok 1: Zrozumienie istoty poczucia własnej wartości 🧠
Zacznij od zrozumienia, że poczucie własnej wartości opiera się na twoich wewnętrznych przekonaniach i samoocenie. To, jak oceniasz siebie, ma ogromny wpływ na twoje emocje, zachowanie i podejście do życia.

Krok 2: Rozpoznaj przesłanki i przekłamania 🤔🔍
Bądź świadomy swoich przekonań i przesłanek, które kształtują twoją samoocenę. Czy istnieją myśli lub przekonania, które cię ograniczają i obniżają poczucie własnej wartości? Rozpoznaj je i zastanów się, czy są one rzeczywiście prawdziwe czy jedynie przekłamania.

Krok 3: Samoakceptacja i zrozumienie własnych słabości oraz mocnych stron 🤗❤️
Zrozumienie, że nikt nie jest doskonały, i zaakceptowanie swoich wad i słabości jest kluczowe. Zamiast koncentrować się na swoich niedoskonałościach, skup się na swoich mocnych stronach i osiągnięciach. To pomoże zbudować bardziej realistyczny obraz siebie.

Krok 4: Nie porównuj się do innych 🚫🤝
Unikaj porównywania siebie do innych ludzi, ponieważ każdy ma swoją własną drogę i życiowe wyzwania. Skup się na własnym postępie i rozwoju, a nie na rywalizacji z innymi.

Krok 5: Wspieraj się afirmacjami i pozytywnym myśleniem ✨🌈
Codziennie powtarzaj sobie afirmacje i pozytywne myśli, które wzmacniają twoje poczucie własnej wartości. Skup się na pozytywnych aspektach swojego życia i na tym, co osiągnąłeś.

Krok 6: Znajdź pasję i rozwij swoje zainteresowania 🌺🎨
Odkryj swoje pasje i zainteresowania oraz inwestuj czas i wysiłek w ich rozwijanie. To pomoże ci poczuć się bardziej spełnionym i pewnym siebie.

Krok 7: Bądź aktywny fizycznie i dbaj o zdrowie 👟🥗
Regularna aktywność fizyczna i dbanie o zdrowy styl życia mają pozytywny wpływ na poziom energii i pewność siebie. Bądź aktywny i dbaj o siebie!

Krok 8: Poszukaj wsparcia w relacjach społecznych 🤝🤗
Otwórz się na wsparcie ze strony bliskich przyjaciół i rodziny. Czasem potrzebujemy kogoś, kto nam przypomni naszą wartość i siłę.

Pamiętaj, że budowanie poczucia własnej wartości to proces, który wymaga czasu, cierpliwości i pracy nad sobą. Bądź życzliwy dla siebie i pozwól sobie na rozwijanie się i zmianę na lepsze. 🌟🌻 #PoczucieWłasnejWartości #RozwójOsobisty #Akceptacja #Samowiedza #Wsparcie #Zdrowie #Pasja #PozytywneMyślenie #BądźSobą #Wartość #Motywacja

Totem - Instrukcja obsługi budowania poczucia własnej wartości 💪🌟

Krok 1: Zrozumienie istoty poczucia własnej wartości 🧠

Krok 2: Rozpoznaj przesłanki i przekłamania...

Warta przeczytania

Warta przeczytania

Książka jest ok. Lecz dla osób ze stanami depresyjnymi będzie mało skuteczna. Czytałem tego autora lepsze książki np. Życie następny poziom lub Motocyklizm, droga do mindfulness.

Jestem szczęśliwa, że pozycja trafiła w moje ręce. Może przydać się osobom z obniżonym poczuciem własnej wartości, a także gdy ono (PWW) bądź pewność siebie danej osoby jest niestabilna. Może być dobrym wyborem dla osób interesujących się psychologią i chcących coś więcej w tym zakresie się dowiedzieć.
Słowa klucze ukazujące z jakimi zagadnieniami można się tu spotkać: inteligencje, typy osobowości, pewność siebie, poczucie własnej wartości, harmonia.
swiatairi.blogspot

Słowa klucze ukazujące z jakimi zagadnieniami można się tu spotkać:...

Książka napisana bardzo metaforycznie i teoretycznie. Autor wymyśla przykłady Zenka, Kasi itp żeby wyjaśnić konkretne zagadnienie, co w istocie staje przydługawe i nie pomaga w wyjaśnieniu. Książka ma 220 stron a pierwsze ćwiczenia znajdują się na 168. Wcześniej ani trochę nie zbliżasz się do podniesienia swojego poczucia wartości.

Dla mnie to bardzo dobra pozycja, która pomaga- pokazuje sposoby i narzędzia do zbudowania jej. Nie jest to poradnik uwierz w siebie i jesteś wartościowy itp. tylko coś głębszego.

• Audiobooki
  • PSYCHOLOGICZNE

Dodaj cytat z książki Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi