How the king of Elfhame learned to hate stories

Holly Black Wydawnictwo: Little Brown Books Cykl: Okrutny książę (tom 3.5) literatura młodzieżowa
2020-11-24
angielski
Little Brown Books
Okrutny książę (tom 3.5)
literatura młodzieżowa
2020-11-24
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo ciekawe dopełnienie serii "Okrutny książę". Nie jest to lektura obowiązkowa, ale dla fanów jest to fajny dodatek. Książka składa się z kilkudziesięciu historii z perspektywy Cardana, które równie dobrze mogłyby znajdować się w głównej historii. Dodatkowo książkę zdobią piękne rysunki.

Nie żałuję przeczytania, bo przyjemnie było wrócić do tego świata i bohaterów....

"Dlaczego Król Elfów Nie Znosił Baśni" jest najlepszą książką Autorki, jaką do tej pory czytałam! Cardan jest odtrącany przez rodziców i rodzeństwo. Samotność mocno mu doskwiera. Wszystko zmienia się, kiedy w stajni poznaje trollkę Aslog z Zachodu, która mimo niechęci książątka opowiada mu pewną historię, która zdumiewająco mocno koresponduje z charakterem chłopca, czego on...

SAMOTNY CHŁOPIEC I JEGO PRZYSZŁOŚĆ
Czytelnicy serii, a to właśnie dla takich dedykowana jest niniejsza publikacja, zdążyli już poznać Cardana od wielu stron. Obserwowali jego złośliwość, kierującą nim nienawiść, ale dotąd nie mieli okazji dowiedzieć się tego, co do niej doprowadziło. Tym razem przed oczami czytelnika staje postać małego chłopca, który był tak naprawdę...

Oprawa graficzna 10/10.
Same opowiadania jednak rozczarowują - nie ma w nich niczego czego byśmy już nie wiedzieli. Powstały tylko po to aby Holly Black mogła zarobić na swojej dojnej krowie nie mając na to żadnego pomysłu.
Opowiadania 2/10.

"Dlaczego król elfów nie znosił baśni" jest cudownym powrotem do magicznie wykreowanego świata Okrutnego księcia. Holly Black zdecydowanie nie zawiodła swoich fanów.
Książka jest zbiorem kilku świetnych i krótkich opowieści z życia Cardana. Bliżej przyjrzymy się jego dzieciństwu i temu co ukształtowało jego charakter relacje z rodzeństwem oraz jak postrzegano go na dworze....

Fajne uzupełnienie serii, obowiązkowa pozycja dla fanów, którzy stęsknili się za Jude i Cardanem. Nie ma może tam nadzwyczajnej fabuły, bo i książka jest krótka, ale czyta się bardzo dobrze, a jeszcze te ilustracje!! BOMBA!

Akcja książki toczy się na przestrzeni lat, od dzieciństwa młodego księcia, aż do czasów, gdy zasiadł na tronie. Nie polecam tego czytać osobom nie...

To może dziwne, ale ta książka, choć króciutka, podobała mi się bardziej niż trylogia. No.. albo conajmniej tak samo. Po jej przeczytaniu zrozumiałam, ze właśnie tego mi brakowało w serii podstawowej. Rozdziałów z perspektywy Cardana między rozdziałami z perspektywy Jude.
Niby jest to zbiór krótkich opowiadań, ale mi wyjaśniły kilka istotnych kwestii.
Polecam ta książkę...

Jestem po najnowszym dodatku do świata "Okrutnego Księcia" od Holly Black.

Muszę zaznaczyć, że czytałam tylko 1 tom trylogii, natomiast 2 i 3 tom poznałam po spoilerowych opiniach tutaj na grupie.

Muszę przyznać, że nie jestem ogromną fanką pióra Holly Black. Nie wiem co, ale po prostu coś mi nie gra w sposobie jej pisania, mimo, że światy tworzy fajne.

Ale wracając do...

Mój Boże, jak ja się cieszyłam na premierę tej książki. Dosłownie odliczałam dni. No bo, w końcu ponownie spotkam się z Jude i Cardanem. Na pewno pojawi się ten ich cięty język, riposty. Na pewno znowu będę mogła zagłębić się w tą świetną relację ich wiążącą. Może ta książka pokaże chociaż pobieżnie sytuacje przedstawione w całym cyklu ale z perspektywy Cardana? No nie....

Na wstępie zaznaczam, że jeśli chcecie poznać to cudo, to koniecznie najpierw przeczytajcie trylogię "Okrutnego księcia". Ten dodatek pełen wspaniałych ilustracji to wydarzenia z trylogii oczami Cardana.

Cudownie było wrócić do tego świata choć na chwilkę. Ta krótka opowieść jest naprawdę baśniowa i magiczna. U mnie wywoływała często uśmiech na twarzy.

A jak to z...

• 2020