Sposób na pięcioraczki #1

Okładka książki Sposób na pięcioraczki #1 Negi Haruba
Okładka książki Sposób na pięcioraczki #1
Negi Haruba Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Sposób na pięcioraczki (tom 1) komiksy
komiksy
Sposób na pięcioraczki (tom 1)
Go-Toubun no Hanayome
Studio JG
2020-10-23
2020-10-23
2019-01-03
Martyna Zdonek
komedia harem romans szkolne życie shounen manga

Największym wyróżnikiem spośród innych tego typu serii jest to że wszystkie bohaterki mają taki sam rozmiar biustu

1907

To to podręcznik historii Japonii, a nie manga.

To to podręcznik historii Japonii, a nie manga.

Fajny, przyjemny haremik. Bliźniaczki, chociaż wizualnie podobne, to charakter mają zupełnie inny i właśnie one sprawią największą przyjemność czytelnikowi. Dla każdego coś się znajdzie.

Sposób na pięcioraczki ♡

Q: Macie rodzeństwo?

Stale uzyskujący wysokie stopnie w nauce, Fuutarou Uesugi jest najlepszym uczniem w klasie.

Ludzie postrzegają go za dziwaka, lecz on odziwo się tym wcale nie przejmuje.
Teraz ważniejsze jest dla niego dobre wykształcenie, które pomoże jego rodzinie odciąć się od uciążliwych problemów finansowych.

Pewnego dnia otrzymuje propozycję nie do odrzucenia.
Może zostać prywatnym nauczycielem dla niejakiej Nakano.
Wynagrodzenie z pewnością postawiłoby jego bliskich w lepszej sytuacji, więc Fuutarou przyjmuje posadę.

Podczas pierwszych lekcji - okazuje się, że nie będzie uczył tylko jednej dziewczyny.
Nastolatka, posiada aż czwórkę rodzeństwa!

Uesugi chciał zrobić dobre wrażenie, ale one (z pewnych powodów) od razu przekreśliły młodego korepetytora.

Teraz jednego można być pewnym....
Dziewczyny wywrócą życie chłopaka do góry nogami.

Świetne rozpoczęcie serii.

Każda siostra jest na swój sposób wyjątkowa.
Posiadają przeróżne osobowości, więc na pewno polubicie którąś z nich.
Może nawet będziecie się z nią utożsamiać <3

Dziewczęta uwielbiają dogryzać nowemu znajomemu.
Jego determinacja została super ukazana.
To postać, która zdecydowanie nie daje za wygraną - totalnie skradła moje serce.

A lubicie rozwiązywać zagadki?

Jeśli tak, to idealnie trafiliście.
Podczas czytania historii dostajemy krótką informacji o przyszłej pannie młodej, naszego głównego bohatera.

Nikt jeszcze nie wie, która z sióstr zdobyła serce Fuutarou.

Autor kapitalnie radzi sobie z zachowaniem tej tajemnicy.
Podsuwa nam wiele informacji, ale większość z nich okazuje się błędna.

Muszę przyznać, że zanim przeczytałam komiks to obejrzałam anime.
Po dwóch sezonach dalej nie wiem, która siostra będzie panną młodą.
Wszystko ma się rozwiązać dopiero w filmie, który za niedługo będzie mieć swoją premiere - z niecierpliwością
czekam ♡♡♡

Będę myśleć nad zakupem kolejnych
tomów ♡

Sposób na pięcioraczki ♡

Q: Macie rodzeństwo?

Ludzie postrzegają go za dziwaka, lecz on odziwo się tym wcale nie przejmuje.

Pewnego dnia otrzymuje...

2009

Protagonistą historii jest Futaro Uesugi, uczeń drugiej klasy liceum osiągający nieprzeciętne wyniki w nauce i borykający się ze sporym deficytem domowego budżetu. Pewnego dnia pragnąc w spokoju spożyć posiłek na szkolnej stołówce mimowolnie poznaje on uroczą dziewczynę. Pierwsze spotkanie tej dwójki na pewno nie można zaliczyć do grona udanych. Szybko okazuje się, że jest to nowa uczennica, która dołączyła do jego klasy. Ponadto otrzymuje on intratną propozycję jej korepetycji, której zdecydowanie nie może on odrzucić. Złe pierwsze wrażenie nie jest jednak największym problemem chłopaka. Nastolatka posiada również liczne rodzeństwo (tytułowe pięcioraczki),które ma spore braki w wiedzy i potrzebuje pomocy. Nastolatki nie są jednak skłonne do ciężkiej pracy, a nowego „nauczyciela” traktują jako zło konieczne.

Przedstawiony powyżej zarys historii może brzmieć odrobinę sztampowo. Nastolatki, szkoła, pierwsze spotkanie, przełamywanie wzajemnej niechęci i ostatecznie wielka miłość. Manga pod pewnymi względami nie odbiega więc od pewnych przyjętych dla gatunku schematów. Ciekawym zabiegiem jest jednak to, że autor tytułu już na pierwszych stronach zaprezentował finał całej opowieści. Widzimy w nim ubraną w białą suknię kobietę, która zaraz stanie na ślubnym kobiercu. Czytelnik nie wie jednak która z tytułowych pięcioraczek stanie się panną młodą. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć jedynie śledząc losy bohaterów zaprezentowane w kolejnych tomach komiksu.

Sposób na pięcioraczki #1 jak na początek opowieści z wieloma bohaterami przystało, wykorzystywany jest przez twórcę do odpowiedniego zarysowania historii i samych postaci. Przewracając kolejne strony mangi mamy okazję zobaczyć różne charaktery nastolatek, które zupełnie inaczej reagują na swojego korepetytora. Każda z nich to wulkan innej energii, która znacząco utrudni pracę chłopaka. Nie ma on jednak zamiaru łatwo się poddać, a jego początkowa niechęć zaczyna ustępować miejsca innym uczuciom (do miłości jednak daleka droga). Obok tego wszystkiego nie zabrakło tutaj również dawki lekkiego i prostego humoru. Nie jest on może nadmiernie wysublimowany, ale na pewno przyjemny w odbiorze i zapewniający chwilę rozrywki.

Cała recenzja na:

2081

Taki nietypowy harem i mala detektywistyczna ciekawostka na cala serie - nie wiadomo ktora z siostr stanie z bohaterem na slubnym kobiercu na koniec ;) Jakies przypuszczenia niby sa, ale w tej sytuacji wszystko moze sie jeszcze zmienic. Kreska ladna, bohaterki zachowuja swoje charaktery i indywidualnosc co jest duzym plusem. Glowny bohater wcale nie denerwuje, a wrecz przeciwnie - da sie zrozumiec jego postepowanie i nieco mu wspolczuc ;p Troche fanserwisu tez sie pojawilo, ale przy tylu dziewczynach to bylo wprost nie do unikniecia xD

fajna fajna, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej

fajna fajna, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej

Kupiłam myśląc o tym, że to młodzieżowy romans. Tak mi powiedziała sprzedawczyni w sklepie. Patrząc na obrazki wydaje mi się, że to jednak manga dla starych zboków xD

Nie wrócę na pewno, jednak nie lubię mang, chociaż w sumie czytanie tego było ciekawym przeżyciem xD

Przyjemny haremik. Spodziewalam sie czegos całkiem innego ale nie zawiodłam się. Największym plusem było chyba dla mnie to że główny bohater nie był typowym stulejarzem. Kreska również bardzo ładna. Czekam na kolejne tomy

• Manga
  • Mangi