Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza

Nancy Springer Wydawnictwo: Poradnia K. Cykl: Enola Holmes (tom 1) literatura młodzieżowa
Enola Holmes and the Case of the Missing Marquess
2020-09-16
2018-11-14
Data 1. wydania:
2020-08-04
Elżbieta Gałązka-Salamon
Poradnia K.
literatura amerykańska nastolatka niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy powieść detektywistyczna Sherlock Holmes wyścig z czasem zaginięcie detektyw dziewczyna ekranizacja
Enola Holmes and the Case of the Missing Marquess
Enola Holmes (tom 1)
literatura młodzieżowa
2020-09-16
Elżbieta Gałązka-Salamon

Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że po obejrzeniu filmu dowiedziałam się, że takowa istnieje. Nie wiem, które z tych dzieł było lepsze. Faktem jest, że znacząco odbiegały od siebie.

Enola jest młodszą siostrą znanego Holmesa, która wyrusza na poszukiwania matki. Jej pomysłowość i dedukcja są na wysokim poziomie, zwraca uwagę na nieistotne szczegóły, bez problemu udaje...

Na półkach: , , , ,

Trzeba przyznać, że Enola jest niezwykłą dziewczynką! Jak na swój wiek jest bardzo odważna (może czasem aż za bardzo), pomysłowa i ciekawa otaczającego ją świata. Myślę, że ta postać może być wzorem dla niejednej nastolatki, która tę książkę przeczyta.

Przyznam, że podchodziłam do tej pozycji z zupełną niewiedzą na temat jej treści. Może właśnie dlatego największą radość...

Czytało się miło, ale nigdzie to nie zmierzało, ani nigdzie nie doszło

16 września tego roku Wydawnictwo Poradnia K odświeżyło wydanie o Enoli Holmes z okładką filmową o tym samym tytule. Czy warto przeczytać? Czy siostra Sherlocka jest tak samo inteligentna, jak on sam?

Nancy Springer świetnie sobie poradziła pisząc książkę o Enoli Holmes. Bardzo ciekawy sposób przedstawiła realia dziewiętnastowiecznej Anglii i oczekiwania ludzi od kobiet....

Enola jest młodszą siostrą Sherlocka i Mycrofta Holmsów. Uważa, że jej narodziny były hańbą dla rodziny, ponieważ przyszła na świat nieoczekiwanie, gdy jej mama miała niemal pięćdziesiąt lat. Nigdy nie miała dobrego kontaktu z braćmi, myślała, że jest dla nich powodem do wstydu. Mimo to nie zwleka z wezwaniem ich, gdy w dzień czternastych urodzin okazuje się, że jej mama...

Zapowiada się całkiem ciekawa seria ;) Siostra, która stoi w cieniu brata, nagle zaczyna działać... no jestem bardzo ciekawa, pierwsza częśc na prawdę fajna ;)

Czekam na kolejne części... już się nie mogę doczekać. Bardzo mnie wciągnęła ;)

Bardzo, bardzo przyjemna i wciągająca rzecz! A zwiastun zapowiada dobry film :)

Bardzo szybko się czyta, szkoda, że nie dłuższa, ale to początek serii. Bohaterka ciekawa, taka nie idealna, dobrze się o niej czyta.

Świetna seria. Nie tylko dla młodzieży, dorosli tez odnajda tu cos dla siebie. Kazdą czesc czyta sie jednym tchem. Nawet powstał film na podstawie ksiazki. Polecam

• 2019
  • 2020