ROZWIŃ ZWIŃ

Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza

Okładka książki Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
Nancy Springer Wydawnictwo: Poradnia K. Cykl: Enola Holmes (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2018-11-14
Data 1. wydania:
2020-08-04
Elżbieta Gałązka-Salamon
literatura amerykańska nastolatka niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy powieść detektywistyczna Sherlock Holmes wyścig z czasem zaginięcie detektyw dziewczyna ekranizacja

więcej Więcej

Książka o młodej dziewczynie, której świat się wali wraz z odkryciem, że matka ją zostawiła. Próbuje na własną rękę rozwiązać sprawę, w międzyczasie chcąc się usamodzielnić i uciec od braci.
Lekka książka, na raz. Przyjemna i łatwa w odbiorze. Mi jednak czegoś tu zabrakło. Może to tylko przez fakt, że to początek serii. Nie zrażam się i będę kontynuowała historię Enoli....

Sherlock i Mycroft przyjeżdżają do Enoli po zniknięciu matki. Bracia nie są zadowoleni z tego, jak żyje Enola, dlatego chcą wysłać ją na pensję. Enola postanawia uciec i odszukać matkę. Od tego momentu dziewczyna jest zdana sama na siebie. Niejednokrotnie znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Książka bardzo przyjemna. Z pewnością zaskoczy nie tylko młodzież. Czyta się ją z...

Lekka i przyjemna powieść dla młodzieży

Sherlock Holmes w spódnicy i to nie byle jaki bo najbliższa rodzina sławetnego detektywa! Pierwsza część to historia młodszej, niepokornej siostry detektywa, która samodzielnie wchodzi na ścieżkę rozwiązywania tajemnic.

Bardzo klimatyczny kryminał dla młodzieży. Jest przygoda, zaginiony, tajemne szyfry, piękny Londyn i zagadka rodzinna. Czego można chcieć więcej? Główna...

Niestety książka bardzo przewidywalna i strasznie mi się dłużyła. Nie polecam

Książka mi się podobała, nie mogłam się od niej oderwać. Żałuję, że skończyła się tak szybko. W porównaniu do filmu mam wrażenie jakby to były dwie oddzielne historię. Polecam najpierw przeczytać książki, a później obejrzeć film. Ja niestety zrobiłam na odwrót i żałuję.

Książka dłużyła się w wielu momentach. Zakończenie też nie wywołało u mnie zachwytu. Jedyną rzeczą która ratuje tą książkę jest klimat. Dzięki niemu mam zamiar przeczytać kolejny tom.

Książka bardzo ciekawa, choć niektórym czytelnikom może się przydać słownik. Polecam również następne dwie części!

Nietypowy spin-off klasycznej powieści kryminalnej.

Wstęp bardzo podobny do filmu...a potem jest tylko lepiej. Dla fanów zagadek i Holmesa...polecam. Pisana prostym językiem, propozycja w sam raz dla młodzieży.

• 2020
  • 2020