Bunny Call

Okładka książki Bunny Call Scott Cawthon, Elley Cooper, Andrea Waggener
Okładka książki Bunny Call
Scott CawthonElley Cooper Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights (tom 5) horror
horror
Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights (tom 5)
Scholastic
2020-09-03
2020-09-03
animatroniki książki na podstawie gier horror młodzieżowy

Okładka książki Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andrea Waggener
Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Five Nights at Freddys. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa Scott Cawthon, Andrea Waggener
Five Nights at... Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Submechanofobia Scott Cawthon, Kelly Parra, Andrea Waggener
Submechanofobia Scott Cawthon, Kell...

Część ta zdecydowanie przewyzsza inne pod względem gore, co jest na plus zwłąszcza dla fanów takiej tematyki. Dla mnie zwłaszcza ostatnie opowiadanie o człowieku z pokoju 1250 bodajże było obrzydliwe, lecz to tylko moje odczucie. Bardzo dobra ksiązka, nie obniża poziomu całej serii. POLECAM!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Zacznę od tego, że niewłaściwie przeczytałam ten tom jako 4 (ponieważ w polskiej wersji z jakiegoś powodu nie ma numerów na tomach),ale szczerze w ogóle tego nie odczułam - wiadomo, historie są oderwane od wszystkiego, więc jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale chodziło mi tutaj nawet o czarne strony. One również są tak wyrwane z różnych miejsce w historii, że nie odczułam żadnego braku informacyjnego.

Tytułowe opowiadanie "Odwiedziny królika" jest... Dziwne. Nie wiem naprawdę jak inaczej to ująć. Zmiana jaką przechodzi bohater jest definitywnie na plus, ale sam sens tej "napaści", że tak to ujmę wymijająco... Nie trafia do mnie. Nie czułam strachu, czułam się... No zwyczajnie dziwnie czytając to, może nawet trochę obojętnie. Nie porwało mnie,

Opowiadanie numer dwa, czyli "Do samego mięsa" było chyba najgorsze nie tylko w tym tomie, ale na przestrzeni wszystkich 4 tomów, które do tej pory przeczytałam. Bohatera nie da się po prostu lubić, ma dziwne poczucie wymierzania 'kary' pikselom oraz zwyczajnie historia jest głupia.

"Mężczyzna z pokoju 1280" ratował ten tom... Aż do zakończenia. Wtedy po prostu miałam ochotę strzelić sobie, jak to my młodzi kiedyś mówiliśmy, face palm'a, ponieważ nawet z założeniem wiary w uniwersum, gdzie istnieją te wszystkie mistyczne rzeczy... To co się stało, było po prostu słabe.

Jeśli zaś chodzi o czarne strony, to zaczynają się rozkręcać. Coraz fajniej się je czyta.

𝑶𝒅𝒘𝒊𝒆𝒅𝒛𝒊𝒏𝒚 𝑲𝒓𝒐́𝒍𝒊𝒌𝒂

Odwiedziny Królika są zbiorem trzech opowiadań mrożących krew w żyłach, jednak czy naprawdę takie są?

Zaczynając ten tom Five Night's at Freddy's byłam do niego pozytywnie nastawiona i zdecydowanie nie zawiodłam się. Wszystkie trzy opowiadania miały w sobie nutkę grozy i bardzo dobrze mi się je czytało.

W tym tomie mogliśmy poznać bardzo dużo myśli bohaterów przez co łatwiej rozumieliśmy ich niektóre postępowania. Wszyscy byli super I bardzo dobrze czytało mi się o ich mrożących krew w żyłach historiach.

Zdecydowanie polecam wam tą książkę i uważam, że jest warta przeczytania. Moja ocena to 4/5

𝑶𝒅𝒘𝒊𝒆𝒅𝒛𝒊𝒏𝒚 𝑲𝒓𝒐́𝒍𝒊𝒌𝒂

W tym tomie mogliśmy poznać bardzo dużo myśli...

Książka jest mega nie moge się doczekać kolejnego tłumaczenia z serii fazbear frights

Czy też macie w domu fanów przerażających zabawek FNAF?

"Odwiedziny Królika" to kolejny i jeszcze mroczniejszy piąty tom opowiadań Fazbear Frights z uniwersum gry Five Nights at Freddy's. Scott Cawthon, twórca gry i świata FNAF, przedstawia trzy przerażające historie, a możemy je poznać dzięki Wydawnictwu Feeria Young.

Na własnej skórze postanowiłam przekonać się, co takiego mają w sobie te potworzaki, że zawojowały miliony dziecięcych serc, a jedno z nich należy do mojej córki 🙃.

Za tymi postaciami kryją się dramatyczne i straszne historie, a nie od dziś wiadomo, że uwielbiamy się bać. Jest więc bardzo mrocznie, momentami okrutnie, ale też przygnębiająco, zwłaszcza gdy złe rzeczy spotykają ludzi, którzy na to nie zasługują. Jako osobie dorosłej ciężko ocenić mi tę pozycję, bo nie należę do docelowej grupy wiekowej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że czyta się dla frajdy, która płynie z lektury, a o wystawienie noty poprosiłam moją córkę, która kocha wszystkie opowieści spod bandery FNAF i pochłania je z wypiekami na twarzy. W jej ocenie to 10/10 i tego się trzymajmy 😉.

W imieniu młodej dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz.

Czy też macie w domu fanów przerażających zabawek FNAF?

Na własnej skórze postanowiłam przekonać się, co...

Ta część jest fenomenalna... Daje wiele do przemyśleń jeśli chodzi o świat FNAF. Pójście bardziej w stronę gore w tym przypadku zadziałało świetnie, a przekład Joanny Lipińskiej tutaj w pierwszym opowiadaniu był na duży plus. Chciałabym mieć więcej książek z motywem opowiadania "mężczyzna z sali 1280" oraz nawiedzania z "Do samego mięsa" na naszym rynku...

Mogę powiedzieć, że doceniam tę część za to, że nie miała smutnych historii, które wprowadzą mnie w przygnębiający nastrój już na sam początek, chociaż to wcale nie oznacza, że wszędzie był happy end. Ale za to ten brak nadrabia historiami, gdzie działy się wyjątkowo dziwne, niepokojące, a wręcz trochę obrzydliwe rzeczy i pod tym względem ,,In the Flesh’’ i ,,The Man In Room 1280’’ mogą rywalizować ze wszystkimi, które dotychczas w tej serii wyszły. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że ,,The Man…” zrobiło parę nieśmiałych kroków w stronę gore.

Jednocześnie ta książka wydaje się wyjaśniać najmniej i zostawia bardzo szerokie pole do samodzielnej interpretacji i zgadywania, czego dokładnie byliśmy świadkami w poszczególnych historiach. Czy to dobrze, czy to źle, to już kwestia subiektywna.

Sądzę, że też w przypadku głównych bohaterów nie są oni aż tak schematyczni, ale mam taki ogólny wniosek, że dorosłe postacie są bardziej zróżnicowane niż nastolatkowie, którzy są na ogół przedstawieni w tej serii dość prosto.

W opowiadaniu tytułowym zabrakło mi może trochę większych emocji. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowana środkiem tej przygody. Uważam, że można było jednak wycisnąć z tego ciut więcej, szczególnie, że Ralpho to naprawdę postać z potencjałem, a sam pomysł też był bardzo w porządku. Ale bardzo lubię tę historię mimo wszystko.

,,In the Flesh’’ to właściwie wielkie znaki zapytania: dlaczego? Jak to się stało? Czemu to w ogóle poszło w tak dziwnym kierunku? Spodziewałam się czegoś innego, a zostałam zaskoczona do czego to ostatecznie doprowadziło. Może nawet zaskoczona za bardzo. Tu zdecydowanie pole do teoretyzowania jest największe.

,,The Man In Room 1280’’ też jest specyficzne i wydaje się, jakby miało mieć kiedyś swoją kontynuację (może w opowiadaniu bonusowym) i przy tym ewentualnie samo jest jednocześnie sequelem czegoś, co już znamy. Powiedziałabym, że ma największe skupisko nie za przyjemnych dla oka i nosa scen w porównaniu z poprzednimi częściami książek. Już sama wizualizacja wyglądu mężczyzny, który tam leży, na podstawie opisów jakie dostajemy, szybko nam uświadamia, że to już jest tragiczny widok i w rzeczywistym świecie to byłby fenomen naukowy. Jednocześnie to bardziej paranormalna historia niż to na pierwszy rzut oka się wydaje.

Książka pochłonięta w jeden dzień, bawię się jak zwykle przednio.

• Fnaf
  • Czytane z Zouzą