Japońskie gotowanie z mangą

Okładka książki Japońskie gotowanie z mangą
Alexis AldeguerMaiko-san Wydawnictwo: Kotori kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Japanese Cooking with Manga: The Gourmand Gohan Cookbook
Kotori
2020-08-31
2020-08-31
Anna Piechowiak
gotowanie przepisy kulinarne manga kotori

Książka zawiera fajne przepisy.
Przydatne są zamienniki dla składników, które trudno będzie dostać w Polsce.

Książka zawiera fajne przepisy.
Przydatne są zamienniki dla składników, które trudno będzie dostać w Polsce.

KSIĄŻKA KUCHARSKA Z MANGĄ W TLE

Trudno powiedzieć, bym szczególnie lubił gotować, choć zdarza mi się coś czasem upichcić, a i nawet poeksperymentować na tym polu. Ale jestem fanem dobrych mang, uwielbiam serię „Kulinarne pojedynki” i przede wszystkim cenię sobie azjatycką kuchnię, którą zajadam się mniej lub bardziej regularnie właściwie od późnego dzieciństwa. Nic więc dziwnego, że na niniejszą pozycję rzuciłem się z ochotą i… absolutnie nie żałuję, bo to ciekawa książka kucharska, która w prosty sposób uczy nas gotowania orientalnych potraw, bawiąc przy tym mangowymi dodatkami.

O fabule trudno jest tu właściwie cokolwiek powiedzieć, ale pewne wstawki komiksowe są, więc… Wszystko tak naprawdę sprowadza się do historii o trzech przyjaciołach, którzy z pasji stworzyli coś o nazwie „Gourmand Gohan” – książkę o japońskim gotowaniu, która krążyła jedynie wśród znajomych. Idea ta ewoluowała jednak w profesjonalnie wydaną publikację „Japońskie gotowanie z mangą”, która w prosty sposób miała przybliżyć czytelnikom kuchnię Kraju Kwitnącej Wiśni. Prosty, zabawny, ale jednak gwarantujący kulinarny sukces.
I tak oto w ręce czytelników trafia liczący 128 stron tom, który prezentuje nam niemal sześćdziesiąt przepisów na zarówno te najsłynniejsze, jak i mniej znane dania. Wiecie, jak zrobić japoński omlet? Chcecie spróbować japońskiej pizzy albo zupy miso w różnych odsłonach? A może marzy Wam się dobre sushi? Chcecie yakiudonu? Tempury z ryb i warzyw? A może czekoladek z zieloną herbatą i kasztanami? A to tylko kilka z przepisów, jakie tu na Was czekają.

KSIĄŻKA KUCHARSKA Z MANGĄ W TLE

Dodaj cytat z książki Japońskie gotowanie z mangą