Wykłady z historii matematyki

matematyka historia matematyki popularnonaukowe wykłady z historii matematyki
informatyka, matematyka
2010-01-01
matematyka historia matematyki popularnonaukowe wykłady z historii matematyki

Klasyczna już w naszym kraju pozycja. Świetna, erudycyjna "gawęda" doktora M. Kordosa o historii matematyki, od jej początków, do współczesności. Rewelacyjna lektura.

Nie da się uciec przed matematyką. Nie pomoże niczyja uporczywa ignorancja, wypaczanie sensu matematyki poprzez zmuszanie dzieci do zapamiętywania schematów maturalnych ani sprowadzanie jej do pytania: gdzie może przydać się w życiu? Matematyka otacza nas z każdej strony, jest nie tylko częścią każdej nauki, ale przede wszystkim naszego wszechświata. Jak rozwijała się...

Jak głosi wstęp - w 1985 roku kilku studentów zapytało Marka Kordosa, czy skoro podczas swoich wykładów opowiada anegdoty historyczne, to czy nie mógłby poprowadzić wykład składający się wyłącznie z anegdot. Odpowiedział, że nie mógłby. Na pytanie dlaczego, odpowiedział, że nie potrafi. Jednak na pytanie “a czy mógłby się pan nauczyć”, odpowiedział “mógłbym” - bo co innego...

Podręcznik akademicki. Ale wyjątkowy pod tym względem, że ciekawie i przystępnie napisany. Po prostu chce się poznać te wszystkie historyczne ciekawostki o matematyce.

Dyskusje

• Ebook
  • Matematyka/Logika
  • Historia
  • Chcę mieć :D
  • 2007-2015
  • Świat jest matematyką
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wykłady z historii matematyki