Klątwa burzy

Okładka książki Klątwa burzy
Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 11) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Mercedes Thompson (tom 11)
Storm Cursed
Fabryka Słów
2020-10-02
2020-10-02
Data 1. wydania:
2019-03-05

Przedostatni tom przygód Mercy. Szkoda, bo to naprawdę wciągająca seria.
Oznajmiając, że teren Tri-Cities będzie gruntem neutralnym pod jej i Adama pieczą wzięła jednocześnie odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich jej mieszkańców.
Wiąże się to jednak z tym, że co jakiś czas różne grupy wystawiają ich na próbę.
Czasem Mercy razem z watahą muszą złapać goblina zabójcę, kozy zombie czy trolla.
Tym razem Szarzy Panowie postanowili pertraktować na neutralnym gruncie z rządem USA.
I to właśnie Tri-Cities, jako grunt neutralny ma być miejscem tego spotkania.
Niestety są grupy istot magicznych, którym jest to wysoce nie na rękę.
Nadciąga burzowy jeździec - a imię jego Śmierć.

Przedostatni tom przygód Mercy. Szkoda, bo to naprawdę wciągająca seria.
Czasem Mercy razem z watahą muszą złapać goblina zabójcę,...

Kolejna część przeczytana. Zapomniałam jak dobrze zagłębić się w świat kojocicy Mercy.
Czyta się rewelacyjnie. Akcja goni akcję nie ma czasu na odpoczynek :)
W tej części Mercedes będę musiała zmierzyć się z czarownicami.

Czyta się rewelacyjnie. Akcja goni akcję nie ma czasu na odpoczynek :)
W tej części Mercedes będę musiała zmierzyć się z czarownicami.

Zdecydowanie bardziej mi się podobała niż cześć poprzednia. To jedna z moich ulubionych serii i cieszę się z każdej kolejnej części.

Czuję się lekko rozczarowana tym odcinkiem przygód Mercy . Niby się działo a jednak tak sobie . Zombi były , potem się spaliły . Wiedżmy mignęły jak fajerwerki i równie szybko zgasły . Wielkie rozmowy ludzie-pradawni mażnięte dwa razy kredką i potarte gumką . Jedynie Adam nie zawodzi bo jest tak baaardzo staroświecko romantyczny....<3 .

Trochę czasu minęło odkąd czytałem poprzednie tomy, ale wydaje mi się, że ten był trochę lepszy od poprzednich. Sprawiły to zabawne komentarze Mercy oraz niektóre dialogi. Wydaje mi się, że w tym tomie było więcej humoru niż w poprzednich. Tak czy inaczej, jest to lektura, którą mogę polecić. Myślę, że z przyjemnością odświeżę sobie poprzednie tomy (już po raz trzeci ;-)

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Przede wszystkim dziękuję wydawnictwu Fabryka Słów za swój egzemplarz. Ta opinia powstała dzięki nim!

Moja przygoda z Mercy zaczęła się dość... specyficznie (ona może mnie love, ale ja ją bardziej hate). Gdyby nie grupa Fantastyka Na Luzie, nie znalazłabym w sobie motywacji, by kontynuować serię. No i niezmiernie się cieszę, że jednak dałam się przekonać, bo Mercy jest SUPER.

Ten tom jest bardzo ciekawy. Nie ma w sobie tyle emocjonujących zwrotów ackji ile poprzednie (nie wciczając 10, bo tam było raczej statycznie), ale napięcie rośnie z każdą kolejną stroną.

Tym razem Mercy przyjdzie się mierzyć z Wiedźmami władającymi czarną magią. Wiedźmy te są szalenie niebezpieczne i Mercy będzie musiała lawirować między pułapkami, by ocalić najbliższych.

Jeśli chodzi o samą akcję, to, jak wspomniałam, jest bardzo dobrze. Z dość dziwnych niepowiązanych ze sobą zdarzeń, wpadamy na prawdziwe zagrożenie. Bardzo mi się podobało to, że niektóre informacje uzupełniały pewne (może nie luki) elementy z poprzednich tomów.
Zaskoczyło mnie parę elementów. Szczególnie związanych z obenie panującą Elizawiettą, chociaż mimo wszystko brakło mi tu szczegółów.

Wulfe, który już wcześniej zwracał moją uwagę, teraz przykuł ją całkowicie. Ta postać wymiata. Lubię takie nieoczywiste typki, które zdają się do wszystkiego podchodzić na luzie. Tu całkowicie było to widać. No ten wampir mnie rozwalał swoim zachowaniem (w tym pozytywnym sensie). XD

Co jeszcze jest fajne, to to, że Mercy powoli odkrywa kim tak naprawdę jest. Liczę na wielką BOMBĘ, gdy się już dowie całej prawdy!

Przygoda okazała się zacna, co prawda dalej nie jest tak super, jak czułam to przy okazji 8 tomu, ale jest i tak fajnie.
Czekam na kolejny tom z niecierpliwością. Ja naprawdę chciałabym się dowiedzieć więcej o wielu postaciach. Liczę na to, że kolejny tom okaże się sztosikiem! <3
Bardzo żałuję, że nie mam już kolejnych tomów! :(

Świetna rozrywka na jeden dzień ;) Mercedes nie zawodzi, przyciąga kłopoty jak jasna lampa ćmy. Ponowne spotkanie z nadnaturalnymi przygodami watahy, wkręcanej w wiedźmi koszmar między innymi dzięki wsżędobylskiemu kojotowi. Dla mnie lekka, przyjemna i emocjonująca bomba czytelnicza.

Na półkach: , , , , , , ,

Rozczarowująca końcówka. Liczyłem że najważniejsza rzecz w książce czyli spotkanie szarych panów z rządem będzie jednak pokazane, a tu się okazało ze wszystko minęło na 2 stronach.

Humor, akcja i więcej magii. Czyta się przyjemnie i szybko :)

Humor, akcja i więcej magii. Czyta się przyjemnie i szybko :)

No, wreszcie powrót do starej, dobrej Mercy. Przyjemna, lekka lektura, choć bez fajerwerków i z kilkoma naciąganymi pomysłami.