365 dni bez...

Okładka książki 365 dni bez... Millenials
Okładka książki 365 dni bez...
Millenials Wydawnictwo: Manufaktura Słów reportaż
reportaż
Manufaktura Słów
2020-08-25
2020-08-25
uzależnienie alkohol dorastanie millenialsi rozwój osobisty

W książce autor dzieli się swoimi przemyśleniami z roku, w którym nie pił alkoholu. Autor bardzo trafnie ocenia mechanizmy funkcjonujące w społeczeństwie jak i samo społeczeństwo studenckie. Książka jest napisana jako dziennik i dzięki temu świetnie się ją czyta. Bardzo polecam szczególnie czytelnikowi w okresie studiów.

„365 dni bez...” to ciekawa lektura opowiadająca o rocznym wyzwaniu młodego chłopaka. Niepicie alkoholu przez rok może i wydaje się trudne, szczególnie w naszym społeczeństwie, ale nie jest niemożliwe. Ale to tylko jeden z wielu podjętych tu tematów. To autentyczna opowieść o dorastaniu, z pewnością nieidealna, ale mimo to warta uwagi. Serdecznie Wam ją polecam, szczególnie jeśli podobnie jak naszego bohatera, czeka Was niebawem poważny krok w dorosłość.

Szczerze sięgnęłam po książkę bo zaciekawił mnie tytuł, ale i też okładka książki. Mamy tutaj zakład o to, czy główny bohater da radę bez alkoholu przeżyć rok. Książkę czytałam z ciekawością. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego.
"365 dni bez.. " jest dziennikiem - wręcz zastanawia mnie, czy to co czytałam, przydarzyło się autorowi. Tutaj nie tylko znajdziemy walkę z alkoholem, ale też różne znajomości, przyjaźnie. Bohater z każdą stroną się zmienia - myślę, że na lepsze. Książka była dla mnie czymś innym, nie zawsze mnie ciągnie do takich książek. Jednak ona miała coś w sobie, co mnie skusiło do przeczytania. Książka po przeczytaniu, daje dużo do myślenia. Wiem jedno - nigdy się nie poddawaj. Polecam każdemu, kto lubi takie książki.

Młody chłopak zakłada się z kolegą czy da radę przez rok nie sięgać po alkohol. Jeśli wygra to dostanie od kumpla mały zastrzyk gotówki. Czy uda mu się dotrzymać słowa?
Prawdę mówiąc czuję się troszkę zawiedziona. Spodziewałam się książki o alkoholiku lub człowieku, którego życie krąży od imprezy do imprezy. Książka jednak opowiada o zwykłym studencie, który po prostu postanawia odłożyć alkohol.
Dodatkowo nie czytamy tutaj tylko o jego życiu bez alkoholu. Miało być o tym, a tak naprawdę dostajemy autobiografie autora (o ile prawdą jest, ze są to jego prawdziwe zapiski). Czytamy o jego postrzeganiu świata, o spostrzeżeniach praktycznie na każdym poziomie życia. Więc jeśli spodziewacie się rozprawy o zbawiennym wpływie abstynencji to dostaniecie to, ale tak naprawdę między wierszami.
Z samym głównym bohaterem raczej byśmy się nie polubili. Muszę przyznać mu, ze wiele jego przemyśleń jest mądrych i trafnych, ale tez jest dość mocno zapatrzony w siebie i przemądrzały. Wiele z jego słów było odrobine wydumanych, a tonie osobiście odrzucało.
Co do samej konstrukcji to mamy dziennik, podobno „po prostu opublikowany”. Moim zdaniem jest to albo napisane pod książkę, albo przeredagowany dziennik.
Czy polecam? Zależy dla kogo. Jeśli ktoś lubi czytać dzienniki „zwykłych ludzi” to jak najbardziej. Ale jeśli oczekujecie dramatu alkoholika, czy chociażby walki samego ze sobą to raczej sobie odpuśćcie, bo się zawiedziecie. Dla mnie osobiście była to książka dość ciekawa, ale nie czułabym się „biedniejsza” gdybym jej nie przeczytała. Moje odczucia wobec niej są po prostu ambiwalentne.

Książka łatwo się czyta, ale jednocześnie daje dużo rzeczy do przemyślenia. Ja osobiście widziałam też tam siebie i uważam, że "365 dni bez..." rzeczywiście opisuje moje pokolenie. Dla mnie główny wątek nie był tylko o nie piciu alkoholu przez autora, a o tym jak każdy może i często uzaleźnia się od różnych rzeczy.... czy to seriale czy... inne ludzie.
Gratuluje autora z napisaniem książki! To jest wielka praca!! Życzę sukcesów i rozwoju :)

Gratuluje autora z...

⭐ RECENZJA ⭐
Na początku chciałbym podziękować autorowi za możliwość zrecenzowania jego książki.
Czytając opis tej pozycji, nie spodziewałam się, że będzie napisana w formie dziennika.
Ale może zacznę od początku..

"Ze mną się nie napijesz?" Jak często zdarzyło wam się słyszeć to pytanie? Jak często odmówiliście tej jawnej prowokacji? Alkohol w życiu wielu ludzi jest codziennością. U innych bywa składnikiem niezbędnym do udanej zabawy. Bywają też ludzie, którzy unikają alkoholu jak ognia piekielnego.
Książka (dziennik) przedstawia nam rok z życia autora. Nie jest to jednak zwykły losowo wybrany okres jego życia, tylko czas w którym zmotywowany zakładem z kolegą, postanawia stanąć przed wyzwaniem odstawienia alkoholu na całe 365 dni.
Od tej pory możemy śledzić przemianę wewnętrzna i zewnętrzną bohatera. Przemyślenia jednak nie dotyczą samej abstynencji, widzimy jak zmieniają się jego relacje z otoczeniem. A pragnę zaznaczyć, że autor jest bardzo towarzyską i otwartą na nowe znajomości osobą, więc gdy tylko jego obecność na imprezach przestaje opierać się wyłącznie na alkoholu, zmienia się jego postrzeganie dotychczasowych "kompanów do picia"
Z każdym tygodniem, miesiącem, zmienia się jego otoczenie, nawiązuje nowe znajomości i poprawia relacje z rodziną.
Ta historia zmusza do refleksji. Czy alkohol, lub inne używki, muszą być nieodzownym elementem naszego życia?
Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami, ale warto się przekonać jak podszedł do tego tematu autor i co zmieniło się w jego życiu w ciągu tych 365 dni..

⭐ RECENZJA ⭐
Po skończonej lekturze, nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. W ten sposób autor mógł nam idealnie przedstawić zmiany jakie zachodzą w nim i w jego otoczeniu przez te wszystkie dni....

Książka okazała się być dziennikiem.
Dziennik chłopaka który po zakładzie z przyjacielem nie będzie pił 365dni .. alkoholu .
Przyjaciele- pragnie dowieść że nasza przyjaźń bez imprez alkoholowych też jest prawdziwą przyjaźnią .
Rodzice - żeby zobaczyli że nie wychowali alkoholika i zacząć się troszczyć o nich .
W tej książce na pewno znajdziemy plusy i minusy odstawienia z dnia na dzien alkoholu .
Znacie najlepsze sposoby na odnowienie picia? Nie ? To tutaj poznacie sprawdzone sposoby 😁😁
Główny bohater uwielbia ludzi wręcz potrzebuje ich bliskości lubi poznawać i uczyć się ich .
Bardzo mi się podobało to że znalazłam tutaj przykładowe przepisy na drinki bezalkoholowe. 🍹🍹🍹

Moje odczucia do książki? Nie była zła lecz mi czegoś w niej brakowało..
Pamiętnik który był pisany przez studenta więcej zawierał materiału na temat relacji między ludzkich niż o alkoholu . Oczywiście było trochę na ten temat ale więcej czytałam o przyjaźni i poznawaniu ludzi .
Myślałam że znajdę tu historię uzależnionego chłopaka któremu będzie ciężko wygrać ten zakład i odstawić alkohol A tutaj pyk bez problemu nie pije i kropka . Koledzy namawiają nie pije i kropka . Nic na temat "kusilo mnie sięgnąć po alkohol

Książka okazała się być dziennikiem.
W tej książce na pewno znajdziemy plusy i minusy odstawienia z...

"W końcu nie jest wielkim sekretem ani literackim, ani egzystencjalnym fakt, iż mówić umieją wszyscy, natomiast zapisać swe mówienie mało kto potrafi "
Osobisty dziennik Łukasza 23 letniego chłopaka z Krakowa, niegdyś zagorzałego kibica, "imprezowicza" jak w zwyczaju ma siebie nazywać, który pod pretekstem zakładu postanawia odstawić jeden z nieodłącznych elementów jego życia - alkohol.
Przez kolejne strony autor dosłownie spisuje na papier swoje myśli, odkrywając przed czytelnikiem swoje postrzeganie świata, od przedstawiania recenzji książek lub filmów, które w tym czasie widział, po opisywanie swoich uczuć do bliskich mu osób. Mimo egzystencjalnego "ja" książka jest szalenie ciekawa, a styl pisania sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Polecam w szczególności jako studium zachowań pokolenia Millenialsów oraz inspirację do zmiany gdy ktoś czuje, że tej zmiany potrzebuje, bo Łukaszu - to był cholernie ciekawe 365 dni.

Łukasz młody mężczyzna który uwielbia imprezować bardzo często zakłada sie z najlepszym kolega o to ze przez 365dni wytrzyma bez picia alkoholu. Postanawia pisać o tym w pamiętniku opisuje a nim po krotce co się z nim dzieje nie pijąc. Sylwestra spędza z niepełnosprawnymi bardzo związał się z Marcelem który jest w podobnym wieku do niego i nawiązują super kontakt. Rozmawiają ze sobą dużo. Inaczej postrzega świat ludzi. Życie dla niego stało się inne bez alkoholu. Na imprezy chodzi ale nie czuje potrzeby picia. Jest on bardzo inteligentny jego odczucia co do otaczającego świata są zdumiewające. Młody i mądry człowiek. Wciagnal się w studia i nowa miłość. Stwierdza też że z niektórymi łączy go tylko impreza i niestety nic więcej... Na pół roku wyjeżdża do Tajwanu w ramach Erasmusa. Ma wiele czasu na przemyślenia i dochodzi do wniosku ze alkohol jest dla ludzi , ale moze jednak zrobić z nich zwierzęta jeżeli się od niego uzaleznia. Pomaga zbudować wiele relacji , które nie zawsze moga przetrwac. Millenials to owy człowiek , który żyje w latach 1980-2000 ma wyrobione swoje zdanie swoje poglądy żyje w wolnym kraju.Autor przechodzi przemianę docenia to co w życiu jest najważniejsze na czym warto się skupić.Czy wytrzyma w swoim postanowieniu?? Czy zacznie znów pić?Zakład zakładem ale życie bez alkoholu nie jest łatwe każdy o tym wie. Tylko silna wola może mu pomoc. Ksiazka myślę pomoże każdemu zrozumieć świat i pogląd osoby która dużo imprezowała piła. Czytało się ja dość szybko. Polecam.

Książka „365 dni bez...” opowiada o chłopaku, 23 letnim studencie, który imprezuje 3 razy w tygodniu. Zakłada się ze swoim kolegą, że przeżyje cały rok, całe 365 dni bez alkoholu. Czy mu się to uda? Dowiedzcie się sami. :)

Książka pisania jest w formie pamiętnika. Główny bohater opisuje tam różne zdarzenia, które przytrafiają mu się kolejno przez rok abstynencji. W pierwszych dniach/tygodniach obserwuje on zmianę swojego wyglądu poprzez niepicie alkoholu, później już tylko zmiany zachowania, które swoją drogą dają mu dużo do myślenia nad swoją własną egzystencją.
Opowiada on o problemach dzisiejszej młodzieży - „pokolenia Milenium”.

Ciekawie opisane zdarzenia, nowo poznane znajomości, wyjazdy za granice, nowe, ciekawe doświadczenia, tego właśnie możemy zaznać w książce.
Postać w książce jest barwna , wytrwała w swoim postanowieniu oraz - według mnie - bardzo inteligentna. Różnorodne wyjazdy, spełnianie siebie, przekraczanie własnych granic. Czy zawsze alkohol ogranicza człowieka? Myśle, że nie zawsze. Gdy pije się z głową można osiągnąć dużo. Jednak alkohol często popycha nas do dziwnych zachowań w stanie upojenia, o których zresztą autor dziennika wspomina.

Książkę czytało mi się zadziwiająco szybko, autor ma lekkie i zrozumiałe pióro.

Co mi się podobało?
Liczne przemyślenia, podejście autora do abstynencji, opisy osób niepełnosprawnych. Opis patriotyzmu i zwrócenie uwagi na zachowania Polaków wobec siebie.

”Chciałbym, żeby Polska była krajem, który wyróżnia się w sposób interesujący i godny podziwu. Nasza historia, zaradni ludzie oraz ciekawa kultura są dla mnie powodem ogromnej dumy. Chciałbym właśnie poznać różnice między ludźmi z innych krajów. Poznawać ich i rozmawiać - dając przy tym dobry przykład siebie - Polaka dumnego ze swojego pochodzenia. Wiem, że są to tylko marzenia.”
Co mnie lekko irytowało?
Książka spokojnie mogła być troszkę krótsza, ponieważ niektóre przemyślenia się powtarzały. Chyba, że to moja wina i nie jestem zbyt „mądra”, aby zrozumieć autora i jego koncepcje.

Mimo wszystko polecam, a z jednego przepisu na drinka bezalkoholowego z chęcią skorzystam. :) Niemniej, nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, jednak tak jak wspomniałam.. trzeba wychodzić poza granice swojego komfortu.

Wasza,
Wspaniale Czytanie