Life Among the Savages

Okładka książki Life Among the Savages
Shirley Jackson Wydawnictwo: Penguin Classics Cykl: Życie wśród dzikusów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Życie wśród dzikusów (tom 1)
Penguin Classics
2019-08-01
Data 1. wydania:
2019-08-01
angielski

więcej Więcej

Uwielbiam takie rodzinne historie, opisujące zmaganie się rodziców z codziennością, dziećmi, zwierzętami domowymi, nieprzystawalnością rzeczy martwych do własnych oczekiwań.
"Lato miejskich ludzi" i wspomnienia Geralda Durrela z Korfu zostały spisane w podobnym - dobrotliwym i przepełnionym jakimś zadziwieniem światem - tonie...
Nachodzi mnie refleksja, że jednak...

Opisane perypetie rodziny są zabawne. Natomiast sama książka nudnawa, przegadana., czasem się męczyłam. Pozycja sprzed wielu lat, wtedy zapewne bardziej na czasie.

Bardzo lubię te książki (druga część to "Poskramianie demonów"). Przeczytałam je dobre czterdzieści lat temu I już wtedy bardzo mi się podobały - są niezwykle sympatyczne, pogodne, wywołujące szczery uśmiech.

Przegadana. Umiarkowanie ciekawa. Niestety, mimo zachęt innych - mało śmieszna. Pozytywem jest model rodziny i partnerstwa prezentowany w książce - jak na swoje czasy.

Na półkach: , , , , ,

Mama tata, dzieci, zwierzęta i ich codzienne perypetie. Jest to właściwie krótki opis życia przeciętnej wielodzietnej rodziny. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, może przeczytać w autobusie, pociągu lub innym środku komunikacji, albo w przerwie na kawę, po stresującym dniu. Dla rozluźnienia i uśmiechu.

Pamiętam tylko, że wiele lat temu bardzo mi się podobała ta ciepła rodzinna historia:)

Czytałam tę książkę ładnych parę lat temu i pamiętam, że nie zrobiła na mnie wrażenia.
Pomysł nie jest niczym nowym w literaturze, ale ucieczka z miasta-molocha na prowincję może być pokazana barwnie, ciekawie i dowcipnie. Tego jednak powieści brakuje. Owszem, zdarzają się zabawne fragmenty, związane z zachowaniami niesfornych dzieci, jednak to za mało, by ożywić książkę i...

Świetna!

Może gdybym miała dzieci inaczej odebrałabym tę książkę. Taka ciepła książeczka o życiu rodzinnym i chaosie dnia codziennego.

• Czytane wielokrotnie
  • Mam